SCP-151
hodnocení: 0+x
blank.png
SCP-151(1).jpg

Kopie SCP-151. Pohled na duplikáty nezpůsobuje žádné škodlivé efekty.

Objekt #: SCP-151

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-151 by mělo být uchováno v uzamčeném skladištním oddělení, zahaleno neprůhlednou látkou. Klíče by měly být v úschově u vedoucího oblasti, pokud není SCP-151 zrovna zkoumáno. Pokud probíhá výzkum, SCP-151 může být ponecháno v uzamčené laboratoři, ale musí být vždy zakryto, pokud není používáno.

Popis: SCP-151 je 1m x 1.3m (3 stopy x 4 stopy) velká olejová malba, zřejmě zobrazující podvodní perspektivu. Subjekt, který se podívá na SCP-151, nevykazuje žádné okamžité anomálie. Nicméně v průběhu 24 hodin se subjektu hůře dýchá. Tento problém se stupňuje a nakonec vede ke smrti subjektu. Pitva ukazuje, že po smrti jsou plíce subjektu plné mořské vody. Pokusy o odstranění vody lékařským zákrokem byly úspěšné, ovšem život subjektů pouze prodloužily a samotnou anomálii neodstranily.

Obraz není nijak podepsán, ovšem zezadu je napsáno několik jmen.

Dodatek: SCP-151 bylo nalezeno ve starožitnictví v █████████, ███ poté, co Nadace začala vyšetřovat sérii nevysvětlených utonutí. Vzhledem k tomu, že ███ je ve vnitrozemský, Nadace vyslala tým tajných agentů poté, co bylo zjištěno, že oběti měli vodu v plicích i přes to, že nacházely na souši. Agenti zjistili, že jména, napsaná na zadní straně obrazu, patří skupině studentů umění, kteří zmizeli během studijního programu v cizině, v ███████. Probíhá vyšetřování, jenž má za cíl zjistit, co se stalo se studenty, tím by mohl být zároveň objasněn původ SCP-151.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License