SCP-1423
hodnocení: +2+x
blank.png
1423-new.png

SCP-1423

Objekt #: SCP-1423

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-1423 je zadrženo ve standardním zadržovacím sejfu v křídle pro objekty Třídy Safe v Oblasti-77. Žádný zaměstnanec nesmí přijít do fyzického kontaktu s SCP-1423. Všechny osoby, které s ním do kontaktu přijdou, budou považovány za oběti kognitohazardu a budou ihned odstraněni z aktivní služby. Personál, přiřazený k výzkumu SCP-1423, musí každé čtyři týdny podstoupit psychologické hodnocení, kvůli prevenci možných anomálních vlivů.

Popis: SCP-1423 je Polaroidová fotografie, pořízená v létě roku 1976, na které je zachycena skupinka neidentifikovaných mladistvých. Na zadní straně SCP-1423 je uhlem napsáno: "Měli jsme skvělý rok, nemyslíš?".

Když SCP-1423 drží lidský subjekt, začne být ovlivňován efektem, který upravuje jeho vzpomínky. Po dobu několika následujících týdnů začne subjekt vykazovat tendenci vzpomínat na poslední letní dovolenou, kterou zažil na střední škole.1 Testování ukázalo, že tyto vzpomínky jsou výstižné a že subjekty ovlivněné SCP-1423 si na tyto události pamatují až s neobvyklou přesností.

Subjekty ovlivněné SCP-1423 se pokusí znovu navštívit lokace, kde byli na dovolené, jako jsou koncerty, města, zábavní parky, farmy nebo vesnice. Dále se pokusí kontaktovat další subjekty se kterými v té době byly v kontaktu. Při návštěvě těchto lokací vykazují subjekty pocity lítosti, že toho nezažily tolik, kolik mohly. Je pravděpodobné, že se své zážitky pokusí napodobit, ovšem všechny subjekty, které se o to doposud pokusily vyjádřily nespokojenost s výsledkem.

Po této změně v chování se subjekty začnou vůči SCP-1423 chovat posesivně a budou tvrdit, že zachycuje jejich zážitky. Začnou zažívat sny idealizovaných verzí své dovolené, které budou stále delší a jasnější, čím déle má subjekt SCP-1423 ve svém vlastnictví. V některých případech si subjekty začaly vést snové diáře, kam si své sny zapisovaly. Pokud není SCP-1423 subjektu odebráno, začne subjekt ignorovat veškeré aktivity, které nesouvisí s SCP-1423.

Tři až pět měsíců po vystavení začnou subjekty pozorovat změny ve svých snech. Subjekty nahlásily, že vidí věci, které se při jejich dovolené nestaly a často tvrdily, že si již své sny nepamatují správně. Subjekty se nadále budou pokoušet o využití efektu SCP-1423, ovšem jejich sny budou pouze stále delší a méně spojené s původním zážitkem. Tyto efekty jsou trvalé.

SCP-1423 bylo objeveno v domě ███ █████, kterého jeho sousedé nahlásili, jako nezvěstného. Poté, co místní autority objevily anomální efekt SCP-1423, Nadační personál zasáhl a potlačil jakékoliv zprávy o objevu. Svědkům byla podána amnestika Třídy-C. Ovšem bylo zjištěno, že ███ █████ byl již v minulosti jednou amnestiky léčen, když byl v roce 1976 přítomen na Střední škole Kirka Lonwooda během Incidentu SCP-332-A. Panu █████ byla podána amnestika Třídy-A. Vyšetřování možné spojitosti stále probíhá.

Dodatek: Dokumenty získané od subjektu ovlivněného SCP-1423.

Je nekonečná a bez konce a všechna ta další synonyma pro dlouhá. Máme dodávky a cestu před sebou, ale nikdy tam nedojedeme. Vždycky jsme "blíž" k tomu koncertu. No, dneska to byl koncert. Včera jsme jeli do Miami podívat se na korálový hrad. Minulé úterý to byl Washington, chtěli jsme se připojit k sufražetkám. Sufražetky? Bože, to není správně. Už si nejsem ničím jistý.

Vážně, vážně moc chci prostě chytit Jerryho za ten jeho debilní ksicht a řvát HEJ, VÍŠ CO, NIKDY TAM NEDOJEDEME, POŘÁD JE TO TO STEJNÝ, TY IDIOTE, KDY UŽ TAM BUDEME, ale on mě neuslyší, protože to neřeknu. Jsem tu v pohodě, válím se v kupě barevné trávy na farmě. Včera, před asi 11 mílema, jsme projeli kolem Boydovi farmy a pokaždé měla tu stejnou rezavou bránu. Myslím, že jsem jednou viděl někoho na dvorku. Měl prázdné, unavené oči, které sledovaly cestu

Nebyly to výpary z bažiny.

Člověk aby se skoro těšil zpátky do školy. Škola? Bože, o návratu do školy jsem neuvažoval už měsíce, možná roky. Pamatuju si toho kreténa Nathana. Měl takový stupidní obličej a hnusný brejle. Sakra, chtěl jsem ho praštit pokaždé, když jsem do viděl, tak hloupě se vždycky tvářil. No, kdybych ho viděl teď… Nevím. Asi nad tím moc přemýšlím.

Zítra budeme stejně na koncertě. Nemůžu se dočkat, až znovu uvidím Amy

Cesta vede dál. Před námi je popraskaná dálnice. Jamie si zkusil koupit zpátky svojí duši, pěťákem, co našel pod sedadlem. Nacpal ho do automatu a koukali jsme se, jak se točí. Slunce je před námi, hoří a rozpadá se jeho paprsky tančí mezi stromy kolem cesty. Nejsou to tak úplně stromy. Spíš psí ocasy točící se ve větru. Znovu jsem našel tu pohlednici od Táty. Doufá, že moje dovolená bude tak skvělá, jako ta jeho.

Doufám že se plete má pravdu.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License