SCP-137
hodnocení: 0+x
blank.png

Objekt #: SCP-137

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-137 je uzavřeno v místnosti vybavené hřebenem a plakáty zobrazujících louky, což pomáhá udržet objekt v klidném a submisivním stavu. SCP-137 by mělo být krmeno třikrát denně. Za žádných okolností nesmí být v okolí 500 metrů od SCP-137 umístěny žádné hračky.

Popis: SCP-137 je tvor schopný ovládat hračky. Dokáže získat fyzikálních vlastnosti, velikost a tvar doslova všeho, co může hračka představovat. Například medvídek se stane skutečným medvědem a také se tak bude chovat. SCP-137 nemůže ovládat jiné objekty než hračky. Pozorovaný dosah schopností SCP-137 je dvě stě padesát metrů. Po důkladnějším testování je předpokládáno, že maximální dosah je 500 metrů od umístění SCP-137.

Nadace si poprvé všimla SCP-137 po sérii neobvyklých úmrtí a úrazů dětí. Úmrtí byla považována za příliš náhodná na to, aby byly připisovány činnostem sériového vraha. Proto byli agenti Nadace posláni, aby je vyšetřili. SCP-137 bylo lokalizováno po vyslechnutí mladé dívky trpící posttraumatickou stresovou poruchou poté, co se jí údajně v pokoji objevil nahý muž. Projev SCP-137 ve formě gorily byl objeven na stejném sídlišti. Objekt byl sledován a nakonec zajat poté, co na sebe vzal podobu plyšového poníka v █████, ████, a utekl do nedalekého lesa. Po krátkém pronásledování bylo SCP-137 odchyceno a převezeno helikoptérou do Oblasti-19.

Testy ukázaly, že SCP-137 má vlastnosti objektu, který ovládá, ale pouze z pohledu dítěte. Hračka vojáka se stává brutálním ozbrojeným mužem. Plastová zbraň střílí reálné kulky. Hračka lva útočí a zabíjí lidi. Všechny tyto projevy však nebudou vykazovat skutečnou inteligenci. Nebudou vykazovat známky dlouhodobé paměti nebo schopnosti učení či abstraktního myšlení (podrobnosti v Záznamu Rozhovoru 137-1). Další informace naleznete v Záznamu Experimentů 137.

Objekt má momentálně podobu panenky princezny ████████ ██████.

Dodatek
Rozhovor 137-1:

Vyslýchaný: SCP-137.

Vyslýchající: Dr. █████.

Předmluva: Rozhovor byl proveden za účelem zjištění, co je SCP-137, a také proč a jak provádí posednutí hraček.

<Začátek Záznamu>

Dr. █████: Dobré odpoledne.

SCP-137: Ahoj! Jsem Květinová princezna. Jsi můj princ?

Dr. █████: Ne. Můžete mi vysvětlit, co jste zač?

SCP-137: Jsem princezna! Jsem ta nejkrásnější princezna na světě!

Dr. █████: Odkud jste přišla?

SCP-137: Žiji v zámku. Jsi můj princ?

*Další otázky neposkytly žádný výsledek.*

<Konec Záznamu>

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License