SCP-1356
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-1356

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-1356 je uloženo v malé krabici ve skladech Výzkumného Sektoru-09, dokud nebude určeno k likvidaci nebo přepravě.

Popis: SCP-1356 je malá hračka do vany, připomínající jeden z několika obecných návrhů "gumové kachničky". Testy ukazují, že předmět je vyroben z polyvinylchloridu. Je navržen tak, aby při stlačení vydával ostré "písknutí".

Zdá se, že objekt přemisťuje vodu, pokud je držen člověkem. Pokud osoba držící SCP-1356 vstoupí do vodní nádrže (například do jezera nebo bazénu), zmizí voda ve vzdálenosti 152,4 x 81,3 x 45,7 cm od těla testovacího subjektu.

Zkoušky prováděné v malém krytém bazénu ukázaly, že objem vody před a po vystavení SCP-1356 je přibližně stejný. V přítomnosti subjektu, který nese anomální kachničku, nebylo nikdy zpozorováno zvýšení hladiny vody. To naznačuje, že objekt přemístí kapalinu na neznámé místo, ze kterého ji poté "vrátí". Ve "vytěsněné" vodě nebyly dosud zjištěny žádné neobvyklé nebo cizí látky, i když hodnoty pH naznačují mírné zvýšení kyselosti.

Vzhledem k tomu, že hloubka "suchého prostoru" nikdy v průměru nepřesáhne 46 cm, při chůzi v hlubokém bazénu nakonec bude mít testovací subjekt ponořené nohy, zatímco zbytek těla zůstane suchý. Dokonce i energické pohyby a skoky nikdy nepostačují k tomu, se horní část těla dostala do kontaktu s vodou. Obdélníkový "suchý prostor" bez problémů reaguje i na nejrychlejší pohyby. Testování parametrů tohoto jevu, stejně jako potenciální praktické využití, probíhají.

Dodatek 1: Dlouhodobé vystavení účinkům SCP-1356 ("dlouhodobý" znamená držení SCP-1356 ve vodě po dobu dvou a více hodin) také ovlivňuje kůži subjektu. Kůže se scvrkne, obdobně jako při dlouhého pobytu ve vodě. Tento jev je spojen s absorpcí vody odumřelými kožními buňkami.

Po půldruhé hodině nepřetržitého ponoření se u testovaných subjektů vyskytla silná dehydratace, a to i přesto, že před pokusem pili vodu a během experimentu se potili jen minimálně.

Dodatek 2:
Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License