SCP-108-CS
hodnocení: +5+x
blank.png

Objekt #: SCP-108-CS
Třída Objektu: Safe
Speciální Zadržovací Procedury:
SCP-108-CS je umístěno ve skleněném boxu o velikostech 10 cm x 10 cm x 10 cm. Uvnitř boxu musí být zachované vakuum z důvodu nebezpečí zbělání skla anomálního objektu. Manipulace s SCP-108-CS musí být provedená ve sterilních podmínkách pouze zaměstnancem Třídy C.

Popis:
SCP-108-CS se vzhledově nijak neliší od moderních kontaktních čoček, rozdíl je pouze v materiálu, ze kterého je anomální objekt vyroben. Na rozdíl od moderních čoček, které jsou tvořeny z hydrogenu, je SCP-108-CS vyrobeno z velmi tenké vrstvy neznámé látky, která připomíná tvrzené sklo o tloušťce 0,2 cm.

Speciální vlastnosti:
SCP-108-CS se při používání chová plně jako normální kontaktní čočky, jedinou zaznamenanou změnou je, že všichni zaměstnanci Třídy D, jež používali SCP-108-CS během testu přečetli text i v pro ně neznámých jazycích.


Místo nalezení: Prostějov, Česká republika
Datum Nalezení: 21.█.2015

Nalezení: SCP-108-CS bylo nalezeno Mobilní Údernou Jednotkou během operace: ███████ ve městě Prostějov na území České republiky.
SCP-108-CS bylo v malé dřevěné krabičce společně s kusem starého prázdného papíru2 o velikosti dnešní vizitky. Krabičku bylo možno experty datovat zpět do 19. století našeho letopočtu. Krabička nevykazovala žádné anomální vlastnosti, a z těchto důvodů byla v aukci prodána sběrateli historických artefaktů.

Soupis poškození SCP-108-CS:
Zamlžené sklo
Prasklina o velikosti pár nanometrů
Lehké škrábance


Objekt #: SCP-108-CS-A
Třída Objektu: Safe
Speciální Zadržovací Procedury:
SCP-108-CS-A je skladováno v kovovém kufříku ve stejné zadržovací jednotce jako SCP-108-CS. SCP-108-CS-A musí být drženo od slunečního svitu z důvodu vybělování papíru.

Popis:
SCP-108-CS-A je prázdný papír o velikosti dnešní vizitky. Z prvního pohledu nevykazuje žádné anomální vlastnosti, avšak po prohlédnutí SCP-108-CS-A pomocí SCP-108-CS bylo zjištěno že obsahuje runové písmo připomínající severské runy.

Speciální vlastnosti:
SCP-108-CS-A obsahuje runové písmo, které jde vidět pouze pod sklem SCP-108-CS. Bylo zjištěno že se runy každou sudou hodinu mění.

Následuje první test SCP-108-CS-A


Výzkum Severské mytologie:

Následuje výzkum boha Höðra

Následuje výzkum události zvané Ragnarok a SCP-108-CS-A

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License