SCP-099
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-099

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-099 je zadrženo v 1 m x 75 cm veké na zdi zavěšené ohnivzdorné schránce v Galerii 27. Na tuto sekci galerie se vztahují standardní regulace klimatu a vlhkosti. Díky svým vlastnostem, SCP-099 mohou vidět v galerii pouze zaměstnanci Úrovně 2 nebo vyšší a pouze ze vzdálenosti větší než 5 metrů. Pozorovací období nesmí překročit více než 5 minut denně. Když není objekt pozorován, schránka musí být zavřená a elektronicky uzamčená.

Popis: SCP-099 je obraz s rozměry 73 x 50 cm nazvaný "Portrét" vytvořený v roce 1935 surrealistickým malířem René Magrittem. Originál malby má memetické vlastnosti, které při delším pozorování nebo pohledu ze vzdálenosti menší než 3 m spouštějí akutní paranoiu a přetrvávající psychologické účinky. Obraz znázorňuje zátiší, s doplněním jednoho oka které sleduje pozorovatele.

Kopie díla je vystavená v Muzeu Moderního Umění v New Yorku, s odstraněnými prvky prvkem, aby se zamezilo způsobení paranoii. Pro detailní popis změn, se obraťte na Dokument 099b. Detailní kopie a fotografie originálního díla zanechávají jeho memetické vlastnosti.

Ti, kteří pozorovali malbu příliš dlouho, či moc blízko podléhají iluzi, že s nimi má oční kontakt jakákoliv bytost nebo zobrazení bytosti s očima. V extrémních případech hlásí subjekty, že neživé objekty s nimi udržují oční kontakt.

Příznaky mohou být tak vážné, že subjekty hlásí udržování očního kontaktu s těmi, kteří mají hlavu otočenou od subjektu. Subjekty mohou zažívat tyto příznaky až do své smrti. Způsobuje to paranoiu a enochlofóbii, ovšem záleží na době vystavení malbě.

Dodatek: SCP-099 bylo zajištěno ze soukromé sbírky Kay Sageové, další surrealistické malířky.
Zajištění provedla MTF Théta-6 "Pink Phanter". Paní Sageová nevěděla o zajištění a nahrazení SCP-099, ačkoliv vyšetřování před zajištěním naznačuje, že věděla o vlastnostech obrazu a byla buď imunní nebo velmi opatrná.

Magritte byl stále naživu, když bylo SCP-099 uloženo v Galerii 27. Nadace ho sledovala až do jeho smrti v roce 1967. Výzkum naznačuje, že memetické účinky malby byly záměrně vytvořené, ačkoliv účinek a síla spouštěče byla pravděpodobně neúmyslná. Nadace zkoumala ostatní díla Magrittovy práce a dodnes nenalezla žádné neobvyklé memetické vlastnosti.

Replikace pro zbraňové využití: [DATA VYMAZÁNA]

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License