SCP-091-CS

hodnocení: +5+x
blank.png
NA PŘÍKAZ OBLASTNÍHO ŘEDITELE
Tato složka obsahuje citlivé informace o povaze anomálního fenoménu, ke kterým má přístup pouze vedoucí speciálních projektů Oblasti-91.
Neautorizovaný přístup je zakázán.
091-CS
Objekt #: SCP-091-CS
Třída Objektu: Keter
Utajení Úrovně
6/091-CS

Speciální Zadržovací Procedury:

Přístup k tomuto dokumentu je povolen pouze řediteli Oblasti-91 vedoucímu speciálních projektů Oblasti-91 z ochranných důvodů. Dne ██/██/2001 rozhodla Rada O5 o svěření plné správy SCP-091-CS do rukou výše zmíněné osobě (pro případné ověření viz. Záznam z hlasování Rady ze dne ██/██/2001 - Heslo k archivu: wDf2e8aA3px), načež byly veškeré záznamy o tomto dokumentu a veškerých informacích týkajících se SCP-091-CS vymazány z nadační databáze.

Pokud nejste vedoucímu speciálních projektů Oblasti-91, nečtěte dál! Nahlašte nález tohoto dokumentu Dr. Ikeovi v Oblasti-91, který se následně postará o jeho izolaci na interní síti Oblasti-91.

Snahy o zadržení SCP-091-CS byly oficiálně započaty 22. září, 2001. Pro účely tohoto zadržení slouží nadační Oblast-91 nacházející se v jihočeském kraji, v České republice. Oblast-91 sestává ze zaměstnaneckých ubikací, podzemních laboratoří a čtyř1 křídel: humanoidního, skladovacího, biologického a křídla anomálního umění. Žádný ze zaměstnanců oblasti, mimo výše zmíněnou povolanou osobu, nesmí vědět o existenci SCP-091-CS.

SCP-091-CS je zadržováno chodem Oblasti-91 a jejím personálem.

Popis:

SCP-091-CS je nepřátelský anomální narativní probabilistický temporální fenomén, jež se aktivně pokouší napadat Nadaci a její chod. Zdá se, že aktivně soustředí svůj útok pouze na osoby, jež o existenci anomálie vědí, ovšem je schopen napadat i osoby bez těchto znalostí, s mnohem menší pravidelností. Není známo, zda se jedná o entitu či anomální jev. Cílem této složky je vytvořit soupis všech přidružených záznamů s cílem objevení spojitostí a možností efektivnějšího zadržení.

SCP-091-CS bylo poprvé objeveno nejvyšším velitelstvím Nadace SCP roku 2000, když bylo zjištěno, že několik členů Rady O5 zahynulo za záhadných okolností. Postupnou dedukcí bylo zjištěno, že tyto smrti nebyly náhodné, ale spíše šlo o extrémně nepravděpodobné události, jež musely nutně nastat vlivem anomálních jevů.

Oblasti-91 byla následně vybudována pro účely zadržení SCP-091-CS a anomálie přešla do správy tehdejšího ředitele oblasti Slavíka. Roku 2004 byl objekt poté předán pod správu vedoucímu speciálních projektů Oblasti-91, Dr. Ikeovi.


Dodatek 091-CS.001: Dokumenty přidané uživatelem reditelslavik

Z DENÍKU O5-8

12/1/2000

Uplynul týden a já stále nevím, co dělat. Z Rady jsem teď skoro nejstarší, snad jenom kromě Jedničky, ale těžko říct. Možná, že bych měl začít někde od začátku. Musím se z toho vypsat. Členem Rady jsem již, dvanáct let? Dvojka a Devítka mě tenkrát vybrali z pozice staršího výzkumníka a od té doby se starám o osobní záležitosti Rady. Mám svoje místo v pevně uspořádaném systému.

Dvojka i Devítka už ale nežijí. Spolu s Dvanáctkou.

Smrt jednoho z nás je něco tak vzácného, že jsem to za celou svou službu u Rady nikdy nezažil. Až do teď. Za posledního zhruba půl roku jsme přišli o tři členy Rady. Poslední byla Čtyřka před týdnem. Jediné co víme je, že to nemohly být náhody. I když to tak vypadalo.

Když se v červnu minulého roku zřítilo osobní letadlo O5-12 a Diane zemřela, předpokládali jsme útok Povstání. Vyslali jsme na místo agenty, provedli jsme vyšetřování… Ale nenašli jsme nic takového. Byla to náhoda. Porucha motoru. Alespoň zdánlivě.

O tři měsíce později se slehla zem po Devítce, Jeanovi, jednom z nejstarších členů, a my zbylí jsme si začali dělat starosti. Došlo nám, že se něco děje, ale každý jsme měli svůj vlastní názor. Jednička nás zkorigoval. Došlo k pátrání, ale ani všechny zdroje Nadace nedokázaly vypátrat našeho zmizelého člena.

A potom, o necelé čtyři měsíce později, zahynula Dvojka… Sophia. Stalo se to nešťastnou náhodou při úniku jedné anomálie v oblasti, kterou navšťevovala. Problém byl, že jsme tou dobou již téměř čekali na to, kdo bude další, a navíc se během incidentu nikomu jinému nic nestalo. Skoro zázrakem.

Rada se málem rozdělila na dva tábory, ale Jednička, jako vždy, přišel s něčím, co nás posadilo do židlí. Tedy kromě Třínáctky, ale ten už byl usazen.

Pamatuju si ten moment živě, protože Dvojka byla moje dlouholetá známá a zpráva o její smrti… no, nebral jsem to dobře. Všichni zbylí členové se hádali a Jednička seděl v tichosti za stolem. Bylo netajeným tajemstvím, že Dvojku miloval, a tak ho ty zprávy zasáhly nejtvrději. Nikdy předtím jsem Jedničku takhle neviděl. Byl v… depresi. Koutkem oka jsem zahlédl, jak něco vytahuje z kufříku a staví to na stůl. Práskl se štosem papírů pro efekt, což přimělo všechny přítomné ustat v hádce.

Celá místnost na moment utichla a Jednička promluvil:

"Tohle jsem našel mezi Sophiinými věcmi."

Všichni utichli a čekali, co Jednička řekne. V Radě držel nejen první pozici, ale také speciální respekt, který nikdo jiný neměl.

"Je to soupis informací o nějaké anomálii. Záznamy o Dianině letu, o Jeanově pohybu za poslední půlrok, několik vyznačených lokací… Nic konkrétního. Jsou tam i soupisy o nás ostatních. Z tohoto důvodu hodálm celý svazek zničit jakmile toto zasedání skončí."

Byla to myslím Sedmička, kdo se tenkrát zeptal, zda nás Dvojka špehovala.

"Začala s tím po Jeanově zmizení. Něco jí na tom nesedělo a tak se v tom začala šťourat. Údajně nalezla jeho tělo."

Tím si okamžitě získal pozornost i těch pár z nás, kteří stále propichovali očima své okolí.

"Do detailů v tom zápisu nezachází, ale prý pohřbila to, co z něj zbylo." Bylo na něm vidět, jak jen bez emocí opakuje to, co si přečetl. Jeho hlas občasně přeskočil, jako kdyby se chtěl rozplakat, ale poté si vždy uvědomil, že nesmí. Ne před námi. Těžko se to sledovalo.

"Ať už za to všechno může cokoliv, Sophia tomu byla blízko… Zmiňovala se mi o nočních můrách… Měl jsem něco tušit."

A potom řekl tu další větu:

"Já budu další."

Netřeba říkat, že jsme se na něj všichni podívali neveřícně. Nevěděli jsme, co tím myslí, ale v jeho hlase jsem poznal hluboké přesvědčení. Nejen, že věřil tomu, co říkal. Měl pravdu.

Dnes je to dva týdny od toho dne. Od té doby moc nespím.

19/3/2000

Opakovaně se mi zdá sen.

Jsem v nějaké nadační oblasti, nevím ve které, všechny vypadají stejně. Za okny je tma a já jsem v kanceláři ředitele. V ruce držím svítilnu a někam jdu. Procházím bludištěm chodeb až nakonec najdu tu, která se nikam dál nevětví a jdu po ní. Je nekonečná, nebo tak alespoň napřed vypadá. Nepamatuji si, kdy dojdu na její konec, ale vím, že je tam výtah.

Ten výtah má několik tlačítek s čísly pater, ale všechna jsou zpřeházená a nefunkční. Mezi nimi je i jedno bez označení čísla, se symbolem ptačí klece. Stisknu jej a cítím, jak se výtah rozjede. Nepoznám, kterým směrem jede. Když se otevřou dveře, dovnitř se vyvalí pára a oslepí mě. Potom se většinou vzbudím.

Občas ale ne. Když počkám dost dlouho, pára se usadí a přede mnou je tmavá chodba ozářená neviditelným ohněm. Nedovedu popsat co myslím, ale na tom nesejde. Ta chodba vede dál do zasedací místnosti Rady O5. Nevypadá přesně jako ta z Oblasti-01, ale všechno je zhruba na svém místě. Nejsem tam sám. Na svých místech sedí Diane, Jean i Sophie. Hledí na mě bezduchými výrazy, jako kdyby mě nepoznávali, nebo jako kdyby nepoznávali kdo jsem.

Ty sny nepřicházejí každou noc, ale jistou pravidelnost mají. Nevím, co si o tom mám myslet.

9/6/2000

Jednička dnes nepřišel na schůzku. Je to již podruhé tento měsíc.

Začínám o něj mít strach.

Jeho tvář mě teď vítá ve snech spolu s ostatními.

DOPISY O5-1

Mým drahým kolegům,

Přišel jsem na to. Je po všem. Po smrti Sophie jsem to již nemohl nechat zajít dál.

Doplňte členy, pokračujte v dobré práci. Snad se s některými z vás znovu setkám někdy znovu.

Tohle je moje poslední zpráva.

- O5-1.

Osmičko,

Obávám se, že již nestihnu naši schůzku, za čež se hluboce omlouvám. Bohužel se objevilo něco, co již nešlo dále odkládat.

Tímto se chci oficiálně omluvit za své chyby v minulosti a dát ti radu do budoucna. Občas musíš obětovat vše, abys ochránil to, co je ti nejmilejší. Ať už je cena jakkoliv vysoká.

Nevím sice, co mě přinutilo vzít si vlastní život, ale jednou věcí si jistý jsem. Nezničil jsem to. Vrátí se to. A z toho, co jsem viděl, není Rada O5 připravená znovu na sebe vzít takové břímě. Není schopná pokračovat dál v polovičním zastoupení. A především, je příliš cenná, než abychom o ni přišli. Nadace musí přežít.

Říkám ti to, protože teď ta věc upřela svůj zrak na tebe. Vím o tvých snech. Také jsem vstoupil do výtahu. Popřál bych ti hodně štěstí, ale nerad bych na tebe valil ještě víc tíhy. Snad přijdeš na způsob, jak proti té věci vyhrát. Koupil jsem ti snad trochu času. Využij ho moudře.

- O5-1.

NÁVRH

Návrh Zabezpečeného Zařízení Nadace SCP

Officiální Označení: Výzkumné a Zadržovací Zařízení Nadace SCP v Jihočeském kraji

Oblastní Indetifikační Kód: EUCSSB-Oblast-91


Obecné Informace


Plánovaný začátek stavby: 20. července, 2000

Plánovaný konec stavby: podzim, 2001

Vedoucí projektu: O5-8

Lokace: Jihočeský kraj, Česká republika

Funkce oblasti: Zadržování nízkorizikových humanoidních anomálií a biologických SCP objektů, skladování anomálií Třídy Safe, výzkum a zadržení SCP-091-CS

Velikost: 2,33 km2


Dodatečné Informace

Oblast-91 bude třetí mezinárodní nadační oblastí zbudovanou na území České republiky. Bude vystavěna za účelem studie a zadržení SCP-091-CS, které se zdá být upnuté na osobu O5-8. Dle aktuální teorie bude Oblast-91 sloužit jako konceptuální zadržovací cela pro SCP-091-CS, které by mělo svou pozornost odvrátit od Rady O5, a Nadace jako takové, a zaměřit se plně na osobu nového ředitele oblasti.

Sekundárně bude sloužit jako skladovací zařízení pro nízkorizikové anomálie v regionu a rovněž jako zařízení pro zadržení humanoidních SCP. Pokud bude experiment úspěšný, bude v budoucnosti možné rozhodnout o rozšíření oblasti.


Rozhodnutí


[SCHVÁLENO]Z DENÍKU ŘEDITELE SLAVÍKA

13/6/2004

Tento týden jsou to definitivně čtyři roky od doby, kdy se Jednička zabil. Lhal bych, kdyby mi to stále nebylo líto. Byl to brilantní muž, kterému naše organizace vděčí za mnohé. Daleko lepší než jsem já. A přesto jsem to já, kdo zasednul do čela této oblasti. Jsem to já, kdo přežil… Začínám si říkat, jestli naše řešení funguje, nebo jestli tenkrát vůbec nebylo co řešit. Možná jsme jenom zpanikařili jako skupina starých bláznů, když z řeky vyskočí ryba.

Kdo ví… Popravdě řečeno, na něco takového nemáme odpověď. Obzvláště ne teď, když je Oblast-91 odstřižena od většiny Nadace a Rada O5 o nás neví. Jsme pro ně jenom další řadová oblast a postaral jsem se o to, abychom byli co možná nejméně významní.

I tak… Chtělo by to někoho, kdo ví, co dělá.

16/2/2005

Dr. Uriáš Tyl-Ike, vedoucí speciálních projektů té nejméně speciální oblasti na planetě. Netuším, jak je možné, že mu na to personál skáče. Specialista by to byl, ale ohledně své práce mě drží ve stejné temnotě, jako držím já zbytek Nadace. Je to skoro poetické.

Ike po mě tenkrát chtěl jenom přístup ke čtvrtině našeho rozpočtu, vlastní kancelář s laboratoří a neomezený přístup po celé oblasti. Pochopitelně jsem si zjistil všechno, co se o něm zjistit dalo. A že těch informací nebylo moc. Údajně zemřel před několika lety během nějakého incidentu, ale žádná z informací nesedí. Je to zvláštní člověk a to i mimo podivné okolnosti jeho příchodu. Před pár dny za mnou zašel velitel oblastní bezpečnosti s tím, že mu Ike rozkázal odmontovat kameru v jednom výtahu. Nedávno to zase byl fakt, že překročil značně svůj rozpočet, aniž by se mi svěřil proč.

Nicméně s Chrisem si rozumí, i s tou jeho přítelkyní. Snad jsem nevsadil všechny své úspory na špatného koně. Byla to sázka na slepo, ale moje práce mě naučila, že to jsou často ty nejvýdělečnější.

9/11/2009

Podařilo se mi opít se dostatečně na to, abych byl schopen něco napsat. Oblast-91 je úspěch.

Tak, hotovo. Tohle bych střízlivý nemohl napsat.

Když máme z krku tohle, nechte mě, abych vám pověděl, co to stálo. Ne že by tohle někdy někdo četl, snad mimo tebe Uriáši. Před skoro osmi lety jsem poprvé vstoupil do prostorů, které se měly stát mou kanceláří. Tu noc jsem pochopitelně nespal, ale potom šel čas dál a nic se nedělo. Mí přátelé v Radě O5 přestali umírat a naše nová oblast vzkvétala.

Pomalu jsem si odvykl na život člena Rady a oslovení číslem, i když jsem si musel vymyslet novou přezdívku. Ředitel Slavík. Trvalo mi dlouho, než jsem si na to zvyknul. Ale jak šel čas dál, začal jsem znovu nabírat důvěru, že jsme možná z nejhoršího opravdu venku. Že můj přesun do odlehlé oblasti s malým rizikem úrazu nějak dokázal anomálii potlačit, nebo snad že se můj starý přítel, Jednička zmýlil a když tenkrát nechal tu věc vyhrát, dala nám pokoj.

Obnovil jsem své styky s rodinou, které jsem musel před lety utlumit, protože jsem se bál, že z nich omylem udělám šachové figurky v nějaké hloupé hře o život. Christopher, můj synovec, hodně vyrostl a má nadání. Já hlupák jsem mu dovolil přidat se k Nadaci. Teď je tady v devadesát jedničce a já v jedné ruce držím flašku whisky, v druhé psací pero a na stole před sebou mám úmrtní oznámení o smrti jeho snoubenky.

Je to tu znovu a nejsme připraveni, stejně jako tehdy před lety. Pořád nemáme nejmenší ponětí s čím máme tu čest. Ikeu, až tohle budeš číst, zajdi prosímtě za Chrisem. Vím že jste přátelé a zrovna teď tě asi potřebuje… A já bych to jen zhoršil. Promiň za všechno.

Bojím se usnout. Nechci mít zlé sny.

29/8/2011

Rada O5 zasáhla do chodu oblasti. Jak se to mohlo stát? Neměli by ani vědět, co se v Oblasti děje.

Zkoušel jsem zjistit kdo přesně ten rozkaz vydal, ale moje spojka v Radě nic neví. Buď jsem ztratil i poslední zbytek vlivu, co jsem v Radě ještě měl, nebo ten příkaz ve skutečnosti nevydali. Ani nevím, která varianta mě děsí víc.

Dr. Ike za mnou přišel, protože nějak také věděl, že je něco v nepořádku. Jsem si ale jistý, že mi neřekl všechno. Čím dál více zvažuji, jestli jsem učinil správně.

ZPRÁVA O REZIGNACI, 2013

Radě O5
a tomu, kdo tohle najde,

Nikdy jsem si nemyslel, že tuhle práci budu dělat věčně. Vždy jsem počítal s tím, že jednoho dne zestárnu, vzdám se svého místa ve prospěch někoho, komu budu věřit, a dožiju svá poslední léta jako konzultant, nebo poradce.

Přesto, když teď sedím ve své kanceláři a píšu tuto zprávu s myšlenkou, že tak činím naposledy, trhá mi to srdce. Zasvětil jsem celý svůj život Nadaci. Chci, aby to čtenáři této zprávy věděli, neboť vím, že o tom budou pochybovat. Vše, co jsem dělal, bylo pro dobro lidí, kteří pracují pode mnou, jejich rodin, přátel a kolegů.

Protože to je na světě to nejdůležitější. Dělat to, co máte rádi, s lidmi, kteří vidí svět podobně. Nikdo nevidí svět stejně a žádný problém není černobílý. Co jsem udělal bylo v přímém rozporu s pravidly naší organizace tak, jak je chápeme. Ale bylo to špatné? Bylo to nemorální? Sami si odpovězte a posuďte se podle odpovědi.

Pokud náhodou tento dopis najde někdo dříve, než se k němu dostane Vedení, nechte jej ležet tam, kde jste ho našli. Na stole v mé kanceláři. Musím vás varovat, že pokud jste dočetli až sem a pracovali jste pro mě, bude ve vašem nejlepším zájmu zde přestat číst.

Teď, když máme tohle z cesty, chtěl bych poděkovat Radě O5 za jejich dlouholetou toleranci mých návrhů a výstřelků. Pro toho, kdo tohle našel, doporučuji aby se tento dopis dostal do Oblasti-01, jinak bude všechno další, co píšu hodně matoucí.

Měl jsem se postarat o to, aby SCP-091-CS nenapadalo Radu O5, ale k tomu bylo zapotřebí, aby o tom nikdo jiný nevěděl. Omlouvám se, že riskuji vystavení Rady, ale dál už nemůžu. Jsem starý a dobře vím, že v Nadaci neexistuje nic, jako resignace.

Neselhal jsem ve svém úkolu. Oblast-91 byla postavená jako zástěrka pro neznámou anomálii, která teď ubližuje jenom lidem, na kterých mi záleží. Ale Nadace je v bezpečí, takže hádám, že jsem uspěl.

Jenže to si člověk nemůže říkat věčně a má vůle po letech zeslábla. Již nemohu klidně přihlížet, jenže dělat s tím nic také nemohu. Stále se mi ve snu opakuje ta stejná chvíle. Dokážu předpovědět, že když to půjde dál takhle… přijdu o další přátele a blízké. Po přečtení tohoto dopisu prosím schvalte moji žádost, dopis spalte a zapomeňte, že nějaká Oblast-91 vůbec je. Všechno fungovalo přes deset let. Bude to fungovat dál.

Musíme pokračovat a doufat, že svému nástupci koupím dost času. Proto jsem se rozhodl jmenovat na své místo Dr. Christophera Erwicka, jako své poslední přání.

- Vojtěch Sládek, bývalý ředitel "Slavík", bývalý O5-8

Dodatek 091-CS.002: Dokumenty přidané uživatelem utylike

AKTUALIZACE ZADRŽENÍ

S odchodem bývalého ředitele Slavíka byl projekt SCP-091-CS převeden plně do kompetence vedoucího speciálních projektů Oblasti-91, Dr. Uriáše Ikea.

POZNÁMKY DR. IKEA K VÝZKUMU

SCP-091-CS je časová anomále lokalizující se na určitou oblast skupinu lidí?

ovlivňuje pravděpodobnost? narativu?
proč já? spojitost s prokletím?

SCP-091-CS je narativní anomálie? co je spouštěčem smyčky? co ji zastaví?

smyčka ||| ||| ||| ||?

Postup:

1) O5-12
2) O5-9

3) O5-2
4) O5-1

5) Lisa ?
6) O5-8 VĚTŠINOU OSMIČKA - vodítko?

7) Chris?
8) Madeleine???
9) ?
10) ?
11) ?
12) ?
13) ?

po dvou - korelace?
kdo další?

zapojení O5 i přes protokol Zlaté Klece - možnost kontaktu s ostatními kandidáty?

potřeba:
povolení k pohybu po základně ✓
přístup do výluční zóny pod oblastí ✓
kontakt s kandidáty ?
asistent/ka
důvěra nejčastějších/pravděpodobných kandidátů
- Chris ✓
- Lisa
- Madeleine ✓
- Vávra
- Simonne?
- František? chybí
- Marie? chybí
- Hynek? mimo oblast
- Anna? mimo oblast

Pokud tohle bude číst někdo jiný, buď jsem uspěl a 091-CS je pryč, nebo se všechno znovu vrátilo a tentokrát nejsem součástí děje. Nevím co by se muselo stát, abych nebyl přítomen, protože jsem byl zaseknutý v této roli posledních pět cyklů.

Každopádně, na konci každého cyklu se všechno zvrátí a bude to jiné. Jiní lidé, jiný děj. Můj protokol Zlaté Klece by měl zůstat zachovaný, takže by nemělo docházet k drastickým změnám, jako u dřívějších iterací, ale pokud ne… No, v takovém případě nehrozí, že by tohle někdo četl.

Nevím, proč si pamatuji předchozí iterace. Není to jako časová smyčka, ale ani jako narativní zacyklení. Spíše jsme zaseklí v rámci jistých rolí a pravidel, která se neustále opakují mimo naše vnímání. Jisté je jedno. Pod Oblastí-91 je skryté patro, jak jste nejspíš již zjistili. Myslím že to kdysi bývala Výluční Oblast Nadace, ale před jakou dobou to nevím. Realita tam dole je nestabilní a prozatím jsem se neodvážil do zatopených částí toho místa. Připomíná to obrovský zatopený prostor s nadačním zařízením postaveným tak, aby bylo napůl pod hladinou té tekutiny. Jsou zde přechodové místnosti a dokumentace, které nerozumím. Ať už tohle místo stavěl kdokoliv, dělal to s tou tekutinou na mysli. Tekutina samotná je nazlátlá barvou, ale podle chemických testů je to pouhá voda. Nemyslím si, že tu naleznu odpovědi na všechno.

Rada O5 se rozhodla postavit Oblast-91 přímo nad starou nadační výluční zónou, aniž by o tom věděla? To zní přesně jako ten typ náhody o kterém mluvím. Co se týče samotné anomálie, našel jsem poznámky podobně naškrábané, jako je nejspíš zbytek těch mých. Za to se omlouvám, ale už roky jsem neměl tu nutnost psát věci srozumitelně.

Lidé umírají, ale ne tak úplně… Kandidáti na 13 pozic. Nikdy si nepamatuji konec smyčky, ale myslím si, že má co dělat s vybráním všech kandidátů. Mám za to, že jsou stále někde. Nevím co přesně se děje a vypnout protokol Zlaté Klece by sice znamenalo možnost kontaktu s okolním světem, ale tahle anomálie je mnohem nebezpečnější, když má přístup k celé Nadaci. Musíme si poradit sami… Já si musím poradit sám.

O5-8 procitnul ve své kanceláři. Na stole stála flaška whiskey z chodby slyšel hlasy několika lidí. Nepamatoval si co se stalo. Za oknem se míhaly stíny vln hluboko nad ním a všechno bylo v pořádku. Slavík vyšel ke dveřím a s nejistým výrazem pozdravil staré přátele.


Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License