SCP-091
hodnocení: 0+x
blank.png

Objekt #: SCP-091

Třída Objektu: Anomální Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-091 musí být uloženo ve standardní zadržovací skříni v Oblasti ██. Pokud objekt není testován, musí být uzavřen pomocí kombinovaného zámku. Vzhledem k tomu, že SCP-091 lze poškodit stejně jako obyčejnou lepenku, je třeba zacházet s objektem opatrně během přeprav mezi oblastmi.

Během testování by měl objekt pozorovat pouze testovací subjekt. Osoby podezřelé ze spatření SCP-091 dostanou amnestika třídy B, které způsobí okamžitou ztrátu paměti, a veškeré soukromé záznamy a fotografie objektu ve vlastnictví subjektu - tištěné i digitální - budou zničeny, aby se zabránilo návratu vzpomínek.

Popis: SCP-091 je krabička kapesníků "Scotties", v současnosti prázdná. Ihned po spatření SCP-091, pozorovatelé pocítí značnou nostalgii. Tito lidé si začínají vybavovat okamžiky života, když byli "blízko" SCP-091. Důležité události, které se uskutečnily poblíž, lidé a místa, která jsou s objektem nějakým způsobem spojená.

Zpočátku byl SCP-091 klasifikován jako neobvyklý předmět a poslán na speciální úložiště v Oblasti-44, dokud jedna členka záchranného týmu Pomocná Výzkumná Pracovnice ████ nezahlédla SCP-091 na nahrávce z její svatby z roku 199█, přičemž pocítila silný nával nostalgických vzpomínek včetně:

  • Vzpomínky na SCP-091 na svatbě.
  • Vzpomínky na SCP-091 na svatební hostině.
  • Vzpomínky na SCP-091 během líbánek.

Následný výslech bývalého manžela Pomocné Výzkumné Pracovnice ████ ukázal, že si pamatuje přítomnost SCP-091 na každém z těchto míst. Obdobně došlo k přílivu silných pocitů nostalgie. Další výzkum ukázal, že několik lidí, kteří se účastnili obřadu, si také pamatují přítomnost SCP-091 a pocity, které tento objekt vyvolával. Ostatní byli požádáni, aby popsali svatbu samotnou, aniž by bylo SCP-091 zmíněno. V těchto případech subjekty popsaly scénu obřadu bez uvedení SCP-091, ale když byli dotázáni přímo na objekt, ihned je zalil pocit nostalgie a objevily se kompromitované vzpomínky.

Následný výzkum objektu ukázal, že opravdu vyvolává nostalgické pocity. Podání přípravků vyvolávajících ztrátu paměti prokázal svou neúčinnost v zastavení vlivu SCP-091, pokud se subjekt podívá na obraz nebo záznam s objektem.

Stojí za zmínku, že každá instance SCP-091 představuje krabici s papírovými kapesníky.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License