SCP-087
hodnocení: +8+x
blank.png

Objekt #: SCP-087

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-087 se nachází v areálu vysoké školy v [VYMAZÁNO]. Dveře vedoucí k SCP-087 jsou zkonstruovány z vyztužené oceli s elektrickým mechanizmem. Byly zamaskovány jako údržbářská komora, konzistentní se zbytkem budovy. Mechanizmus zámku na klice se neotevře pokud není napájen ██ volty a současně není otáčeno klíčem proti směru hodinových ručiček. Vnitřek dveří je lemovaný šesti centimetry industriálního pěnového polstrování.

Kvůli výsledkům posledního průzkumu (viz Dokument 087-IV), nesmí žádný zaměstnanec k SCP-087.

Popis: SCP-087 je neosvětlené platformové schodiště. Schodiště sestupuje pod úhlem 38 stupňů po 13 schodů, než dojde k polokruhové platformě přibližně 3 metry v průměru. Směr sestupu se s každou platformou otáčí o 180 stupňů. Povaha SCP-087 omezuje viditelnost na jedno a kus patra. Zdroj světla je vyžadován pro kohokoliv, kdo se pokouší prozkoumat SCP-087, neboť uvnitř nejsou světla ani okna. Zdroje světla svítivější, než 75 wattů jsou neefektivní, protože SCP-087 světlo absorbuje.

Vyslané subjekty ohlásili a audio nahrávky potvrdili, slyšitelné volání o pomoc malého dítěte ve věku od █ do ██. Zdroj volání se zdá být přibližně 200 metrů pod začáteční platformou. Avšak jakékoliv pokusy sestoupit po schodišti selhaly při pokusu dostat se blíže ke zdroji. Hloubka sestupu vypočítaná z Průzkumu IV, nejdelšího průzkumu, se ukázala daleko za možnostmi budovy i geologického okolí. Až do současnosti není jisté, zda SCP-087 má konečný bod.

087face.jpg

Figura B: SCP-087-1; Zvětšený snímek z Průzkumu I.

Do SCP-087 byly podniknuty čtyři nahrávané průzkumy za pomoci zaměstnanců Třídy D. Všechny subjekty při průzkumu narazily na SCP-087-1, jež vypadá jako obličej bez zorniček, nozder, nebo úst. Povaha SCP-087-1 je neznámá, avšak bylo zjištěno, že se nejedná o zdroj volání. Subjekty projevily pocity intenzivní paranoii a strachu, když uviděli SCP-087-1, ale není jisté, zda jsou tyto pocity abnormální, nebo přirozenou reakcí.

Dodatek:
Po dobu 2 týdnů po Průzkumu IV bylo nahlášeno několika zaměstnanci i studenty z vysoké školy [VYMAZÁNO] klepání o intenzitě jednoho klepu za 1-2 sekundy, přicházející zevnitř SCP-087. Dveře byly opatřeny 6 centimetrů tlustým industriálním polstrováním. Záznamy o klepání ustaly.

Autorizovaný personál si smí prohlédnout dokumenty 087-I až 087-IV pro Průzkumy I - IV.
Dokument 087-I
Dokument 087-II
Dokument 087-III
[DATA VYMAZÁNA]

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License