SCP-077-CS
hodnocení: +4+x
blank.png

Objekt #: SCP-077-CS

Třída Objektu: Safe Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-077-CS je umožněn volný pohyb po chodbách a společenských místnostech Oblasti-13CS. SCP-077-CS je umožněn pohyb po chodbách a společenských místnostech Oblasti-13CS pouze s doprovodem minimálně jednoho (1) příslušníka MTF. Personálu je doporučeno s SCP-077-CS nekomunikovat po delší dobu kvůli obavám o jejich psychiku. Okolo 19:00 se SCP-077-CS navrací do své cely bez jakýchkoliv potíží. Cela SCP-077-CS je standardně vybavena, navíc dostalo SCP-077-CS loutnu a knihy s klasickou literaturou a pohádkami.
SCP-077-CS nevykazuje potřebu jíst ani pít, ale dle jeho slov mu to přijde více lidské. V jídle není nijak vybíravé, ale projevilo značnou zálibu v zákuscích všeho druhu.

Popis: SCP-077-CS je humanoidní entita vysoká 193 cm, která vzhledem připomíná středověkého šaška.

%C5%A0a%C5%A1ek

SCP-077-CS

Jeho oblečení se skládá z károvaných punčoch na chodidle vyztužených, hnědé lněné haleny, kterou má staženou v pase kusem látky místo pásku, červeného pláště, kožených hnědých rukavic, nátepníků a kovových plátů na paže z neznámé slitiny, tyrkysového čepce se čtyřmi rolničkami na každém cípu a porcelánové masky.1

SCP-077-CS prohlašuje, že si všechny části oblečení až na masku může sundat, ale nabídku nového neroztrhaného a čistého oblečení odmítlo.

SCP-077-CS je schopno komunikace v několika jazycích, krom jím preferované češtiny ovládá také němčinu, latinu a jeden neznámý jazyk, který se dosud nepodařilo rozluštit. Po většinu času se chová přátelsky k veškerému personálu Nadace, ale občas se odmítá s kýmkoliv stýkat a několikrát se projevilo až agresivně.

Během jeho agresivní fáze fyzicky napadlo Nadační personál. Neudělalo nijak velké škody, ale podařilo se mu zranit dva doktory a jednoho agenta.

ZÁZNAM Z KAMER PŘI INCIDENTU

[ZAČÁTEK ZÁZNAMU]

Dr. Císař: (postává u vstupu do kantýny a upíjí z plastového kelímku) SCP-077-CS Jsi v pořádku…?
Dr. Šikula: (vychází z kantýny a nechtěně do SCP-077-CS vrazí) Oh! Omlouvám se.
(SCP-077-CS chvíli stojí a zírá na Dr. Šikulu)
Dr. Šikula: Opravdu se o…
(dřív než Dr. Šikula dořekne, SCP-077-CS ho chytne pod krkem a narazí na zeď)
Dr. Císař: Sakra! (odhazuje svůj kelímek s kávou a snaží se SCP-077-CS oddělit od Dr. Šikuly)
(SCP-077-CS sice pustí Dr. Šikulu, ale ožene se po Dr. Císaři, který utrpí ránu krajem nátepníku, který mu zlomí nos. Mezitím se Dr. Šikula vzpamatoval a skočil SCP-077-CS za krk)
(Na pomoc přiběhl jeden agent, co se v tu dobu zrovna vyskytoval v kantýně)
Dr. Šikula Tak se už sakra uklidni! (stále se držel SCP-077-CS okolo krku)
(SCP-077-CS Dr. Šikulu ale narazilo na zeď, když se snažilo bránit agentovi, který se ho snažil zpacifikovat)
(Dr. Šikula se pouští SCP-077-CS a padá na zem, kde se drží za hlavu)
(Agent se pokouší znehybnit SCP-077-CS, které mu vykloubilo palec na ruce)
Agent: No tak… Takhle to nemusí bejt… Koukni na ně… Chceš být pod zámkem, nebo se tady klidně hejbat jako do teď? (Agent se snaží SCP-077-CS rozptýlit.)
(SCP-077-CS se podívalo na oba z doktorů a ustalo v pohybu, výraz na jeho masce se změnil na překvapený)
SCP-077-CS: To… To já… Já… Nechtěl. (SCP-077-CS prchá chodbou ke své cele, kde se zavře)

[KONEC ZÁZNAMU]

Po tomto incidentu bylo rozhodnuto, že veškerý personál Nadační Oblasti-13CS u sebe bude nosit jednu (1) injekční stříkačku s uspávadly. SCP-077-CS bylo rekvalifikováno z třídy Safe na třídu Euclid a jeho pohyb po Oblasti bude umožněn pouze s doprovodem.

SCP-077-CS prohlašuje, že si pamatuje pány ze Sovince, jakoby se s nimi loučil teprve včera. Také si pamatuje veškeré další vlastníky hradu.

A pán Jan starší Kobylka z Kobylího byl nucen náš skvostný domov Řádu německých rytířů prodati. Téhož času se z hradních prostor vytratil malebný jazyk český. Pak také přišla 30 roků dlouhá válka a na Sovinci vlajka Dánská vlála. Okolo léta páně 1640 přišla vojska Švédská. Po týdny tři obléhali Sovinec! Avšak náš hrad byl vystavěn na vysoké skále a jediná cesta byla dobře bráněna našimi chrabrými rytíři. Pan Augustin Osvald z Lichtenštejna ale listinu kapitulační jal se podepsati. Sic tím otevřel brány Švédským vojskům, ale dlouhou válku tak ukončiv. Také na nás jednou Arabové táhli. (smích) Nedotáhli. Po dlouhých letech hrad opět vzkvétal… A pak se opět němci přihnali… Ve svých kovových pevnostech. Ti, jež zubožili celou naši krásnou zemi, v prostorách hradu zahynuli. Nebylo svíce či lucerny, kterou jsem nepřevrhl. Kovové lahve plné oleje, jež jsem nerozlil… Plameny pekelné pohltily jejich duše nenasytné! Ať se smaží!

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License