SCP-072
hodnocení: 0+x
blank.png

Objekt #: SCP-072

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: Všechny známé instance SCP-072 musí být uskladněny v komoře 3,5 x 4 m. Přístup je povolen pouze během schválených zkušebních procedur. Bez povolení Staršího Výzkumníka Granta by neměly být objekty vytvořené pro spánek umístěny v okruhu 15 m kolem buňky.

Popis: Instance SCP-072 byly poprvé objeveny v obytné budově v █████████ na Floridě, poté, co dvě místní média informovala o účincích SCP-072, které způsobily paniku mezi místním obyvatelstvem a přitáhly pozornost agenta █████ ███, který zde byl na služební cestě. 

SCP-072 jsou tmavé a průsvitné projekce o délce 0,9 metru, které se podobají rukám, jejichž "prsty" tvoří ostré čepele. Podrobné zaznamenávání SCP-072 je obtížné, protože se objevují pouze při intenzitě světla pod 5 luxů.

Instance SCP-072 byly zatím pozorovány pouze, když se projevily v přítomnosti člověka (dále jen "subjekt"), který dosáhl REM fáze spánku v "infikovaném" loži SCP-072 a jedna nebo obě nohy vyčnívaly mimo postel. Po splnění těchto podmínek se SCP-072 vysune z nohou postele a začne "ťukat" ukazováčkem na nohy oběti, dokud se neprobudí. Subjekty uvedly, že se v tomto okamžiku se nemohly pohybovat. Tento symptom odpovídá spánkové paralýze. Subjekty takto zůstávají, dokud je SCP-072 vidět.

SCP-072 používá své ukazováčky k odříznutí částí nohou, které vyčnívají mimo postel. Po každém odříznutí se "vsunou” do postele a znovu se objeví bez odříznuté tkáně. To bude pokračovat, dokud SCP-072 neodřízne všechny odkryté částí nohou až po kotník. Přestože subjekty vystavené SCP-072 hlásí, že tento proces je extrémně bolestivý, paralytické účinky znemožňují křičet nebo volat o pomoc. Není známo, zda objekt využívá získané tělo pro výživu nebo pro jiné účely. Pokud jsou rány řádně ošetřeny, účinky SCP-072 nejsou fatální, nicméně bylo zjištěno, že v budoucnu způsobují psychické problémy související se spánkem.

Existuje také sekundární efekt: každé lůžko přibližně 10 metrů od postele, na kterém projeví SCP-072, se stane také nosičem instance SCP-072. Po rozebrání postelí, které obsahovaly SCP-072 nejsou zjištěny žádné anomální materiály ani stopy biologického materiálu odstraněného ze subjektů.

Dodatek
Seznam známých instancí SCP-072:

  • SCP-072-1, -2, a -3, stažené z prvního bytu, ze tří dvoulůžkových pokojů, které byly od sebe vzdálené 10 metrů.
  • SCP-072-4, je velké lůžko s nebesy, které bylo zajištěno po té, co jej SCP-072 infikovalo v Dočasném Skladu Neobvyklých Objektů v Oblasti ██.
  • SCP-072-, je spací pytel se spodní částí; bylo "nakaženo” pomocí SCP-072-1 pro účely testování. Když D-2191 vstoupil do režimu spánku REM v objektu, [DATA VYMAZÁNA]. Pro účely testování se doporučuje nepoužívat SCP-072-5.
  • SCP-072-6 a -7, jsou postele infikované pomocí SCP-072-2. Později byly zničeny kvůli výzkumným účelům. Pozůstatky SCP-072-6 a -7 se nezdají být vystaveny, ale dokud nebudou dokončeny další testy, musí zůstat zajištěny.
Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License