SCP-060
hodnocení: 0+x
blank.png

Objekt #: SCP-060

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: Sad, kde se SCP-060 nachází je momentálně zadržen řadou speciálně vybudovaných skleníků v Satelitní-Oblasti 66-060. Exempláře musí být pravidelně prořezávány, aby se zachovaly v udržitelných rozměrech.

Personálu v okolí 5km od Satelitní-Oblasti 66-060 je zakázáno kouřit. Personál by si sebou neměl brát zapalovače, sirky, tasery nebo jakékoliv další nástroje, které by byly schopné rozdělat oheň v Satelitní-Oblasti 66-060.

Exempláře SCP-060 musí být zalévány dvakrát denně a jednou týdně kontrolovány pro hmotu odumřelých květin a sazenice. Odumřelá hmota a sazenice musí být ořezány, rozdrceny a důkladně kompostovány v příslušném zařízení na místě a poté vráceny do zadržovací místnosti SCP-060. Úlomky SCP-060 nesmí být z jakéhokoliv důvodu přesunuty kamkoliv jinam bez výslovně napsaného schválení od dvou či více zaměstnanců 4. úrovně.

V případě prolomení SCP-060-Alfa musí personál vstoupit do karanténního režimu a na místě aktivovat proti požárové systémy. Na místě bylo nainstalováno nadměrné množství proti požárních systému, včetně vodních a chemických zpomalovačů, které budou jeden po jednom použity v případě prolomení zadržení. Přenosné hasící přístroje musí zůstat po celou dobu dostupné.

Zadržovací místnost 060-Alfa-001 speciální, kruhová místnost, která slouží k zadržení SCP-060-Alfa během testování. Tato místnost je vybudovaná z betonu potaženého azbestem s tloušťkou 2 desetin metru a řadou komínů, které během zadržování ventilují horko. Ve stěnách je usazeno 24 projektorů CO2 pod 45° úhlem, které se aktivují, pokud teplota přesáhne 200°C. Jeden kilogram materiálu SCP-060 musí být ponechán v zadržovací místnosti 060-Alfa-001, aby se v případě prolomení mohl spálit.

Popis: SCP-060 je sad osázeny sedmnácti duby býlími (Quercus alba). Sad je rozprostřen po zhruba 8 akrech na venkově v severovýchodní Minnesotě. Dům, který na pozemku stál byl zbořen během konstrukce Satelitní-Oblasti 66-060 poté, co byl pročesán zaměstnanci Nadace kvůli informacím o SCP-060. Přečtěte si dodatek.

Když se SCP-060 spálí, vytvoří v tu chvíli entitu určenou jako SCP-060-Alfa. SCP-060-Alfa se zdá býti živou dospělou kostrou člověka měřící zhruba 2.3 metrů a obklopená bílými plameny. SCP-060-Alfa zprvu hoří o teplotě 1500° C (~2730° F) a pokusí se způsobit tolik škody kolik může během toho, co je aktivní. Ke zjevení SCP-060-Alfa stačí spálit pouze 20g SCP-060. Je jen jeden případ, kdy se SCP-060-Alfa z ničeho nic objevilo; teoretizuje se, že je 060-Alfa unikátní entitou.

SCP-060-Alfa je extrémně nebezpečné a prokázalo se být nepřátelské a relativně inteligentní. Zdá se, že je to jedna a ta samá entita, která se postupem času dobře obeznámila s uspořádáním Satelitní-Oblasti 66-060 během několika procesů manifestace. Když dostane šanci, mrští své tělo do hořlavých materiálů při snaze způsobit škodu a zaútočit na zaměstnance, kdy se soustřeďuje na chycení a škrcení. Dodatečně se prokázalo být schopné běhu při zážehu o rychlosti 80 km/h (50 mílí za hodinu) a skoku zhruba 5 metrů od rozběhu. Kvůli extrémním teplotám, které 060-Alfa vytváří, je během počátečních fázích manifestace, spolu se svými fyzickými dovednostmi, schopné, pokud je bez dozoru, způsobit obrovské nekontrolovatelné požáry a rozsáhlou škodu na majetku. Zdá se, že když je SCP-060-Alfa aktivní, tak se úmyslně snaží vyhnout spálení SCP-060.

Pokud je SCP-060-Alfa vystavené velkému objemu vody nebo jinému materiálu zpomalující oheň, začne po krátké době slábnout až dokud se nepromění v prach. Tato proměna se stane z nenadání a bez jakéhokoliv upozornění; dokud proměna nenastane, SCP-060-Alfa bude dál představovat hrozbu. Objem potlačujícího materiálu, který je potřebný ke zkrocení SCP-060-Alfa, je překvapivě menší než se čekalo, k uhašení žáru takové intenzity stačí přibližně množství 500 litrů.

Místa, které SCP-060-Alfa spálí, začnou během následujících čtyř až pěti týdnů rašit sazenicemi SCP-060. Jenom jediná vlna růstu sazenic může způsobit prolomení zadržení. Již zmíněné sazenice mohou být snadno utrhnuté a dodané do normálních zadržovacích místností SCP-060.

Dodatečné Informace Ohledně 060: Pozemek, na kterém je SCP-060 zadržované, stál spálený a izolovaný dům poté co ho Nadace získala. Podle civilních zdrojů byl předchozím majitelem domu Johnathan Corhill, o kterém bylo nahlášeno, že je výstřední a samotářský se sklonem k trpkosti a nihilismu. Pan Corhill byl prohlášen za nezvěstného ke konci roku 1996 pár měsíců před tím, než přerušil vztahy se svojí rodinou a přáteli.

Poslední osoba, která byla v kontaktu s Jonathanem Corhillem byl jeho bratr Christopher skrze telefonní hovor. Podle jeho bratra se Corhill začal zajímat o studium o okultismu z viktoriánské éry. Navíc oznámil, že až do doby toho telefonátu se zdál být Johnathan Corhill normální a až po něm řekl Christopherovi, aby ho už nikdy nekontaktoval. Později toho roku navštívil dům pošťák, který donesl zprávu o zabavení majetku, a místo domu našel pouze spáleniště. Vyšetření ukázalo, že oheň začal v obývacím pokoji v oblasti, kde se nacházel krb; Tudíž se nyní předpokládá, že se v domě objevilo SCP-060-Alfa, když Corhill v krbu spálil SCP-060. Když se vezme v potaz povaha SCP-060-Alfa, důvod, proč nebyl dům srovnaný se zemí během této údajné manifestace, je stále neznámý. V budově nebyly nalezeny žádné lidské ostatky.

To kde se Johnathan Corhill nachází a jestli je mrtvý nebo živý není momentálně známo.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License