SCP-058
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-058

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-058 musí být neustále drženo izolované v zadržovací místnosti 5m x 5m x 5m. Stěny musí být vyrobeny ze tří metrů vyztužené, žáruvzdorné oceli, podpořené dalšími 10 metry betonu. SCP-058 musí být každé tři dny krmeno jednou živou krávou. Údržbu je třeba provozovat každých 60 minut, když je SCP-058 nehybné a každých 15 minut, když je aktivní. Za žádných okolností nesmí SCP-058 ze své zadržovací oblasti. Audio nahrávky SCP-058 musí být neustále nahrávány. Žádný zaměstnanec je nesmí poslouchat déle, než 30 minut v kuse. V případě úniku bude zařízení považováno za kompromitované a bude odpálena nukleární hlavice v oblasti. Doposud je SCP-058 zodpovědné za smrt alespoň sto čtyřiceti devíti zaměstnanců Třídy D a čtrnácti agentů v oblasti.

Popis: SCP-058 připomíná hovězí srdce se čtyřmi pavoukovitými nohami, jež používá pro pohyb a čtyřmi natahovatelnými chapadly pokrytými ostny. Má jedno ostré 'žihadlo' na zadní straně těla, kde by u normálního orgánu byla horní dutá žíla. Chapadla SCP-058 dokáží "šlehnout" až na vzdálenost 3.2m rychlostí přibližně 320km/h. SCP-058 je extrémně nepřátelské a využije každé příležitosti, aby poškodilo své okolí. SCP-058 prokázalo, že je vysoce odolné vůči zraněním a mělo by se s ním zacházet opatrně, i když se zdá být nehybné.

SCP-058 je vysoce pohyblivé a schopno rapidního pohybu po horizontálních i vertikálních površích. Nejvyšší zaznamenaná rychlost je přibližně 90km/h v krátkých pohybech do vzdáleností až 200m, a dokáže zrychlit z 0 na 90km/h za méně než dvě sekundy. Dokáže použít svá chapadla pro zvýšenou stabilitu a použít je, aby se přitáhlo k jiným povrchům.

SCP-058 'mluví' lidským hlasem, avšak žádný způsob, jakým by mohlo vytvářet zvuk, nebyl v jeho fyziologii nalezen. Mluví tónem a přízvukem postaršího Brita s hlubokým hlasem. SCP-058 neustále mluví, nehledě na stavu: i když útočí, hlas a tempo jsou nezměněny. Mluva SCP-058 nemá žádné spojitosti s událostmi, osobami, nebo prostředím spojenými s SCP-058 (viz Přepis Rozhovoru 058-04).

Poznámky:

SCP-058 bylo poprvé objeveno v Oblasti-██ když přišlo z [DATA VYMAZÁNA]. SCP-058 bylo extrémně nepřátelské a velmi rozrušené. Původně SCP-058 zaútočilo na Oblast-██, což způsobilo smrt ██ zaměstnanců a ██ Agentů. SCP-058 poté zaútočilo na blízké město ███████████, což způsobilo smrti [VYMAZÁNO] civilních osob a zničení 70% okolních budov.

Pozdější analýza ukázala, že většina smrtí byla kvůli ohni a zraněním spojitelným se žhářstvím, což bylo způsobeno rozšířením "žihadlové tekutiny" SCP-058 z velké struktury. To je rovněž příčinou většiny napáchaných škod. █████████ SCP-058 způsobilo pouze 8% celkových škod s důkazy o [DATA VYMAZÁNA]

SCP-058 bylo poprvé zadrženo poté, co bylo rozmáčknuto a znehybněno velkým množstvím cihel z okolních budov, jež na něj spadly. SCP-058 bylo zajištěno a transportováno do ████████ agenty a týmy MTF. SCP-058 bylo v ████████ zadrženo po tři týdny, při nichž nevykazovalo žádné známky pohybu, nejspíše kvůli utrpěným škodám a převozu do █████████ po prvotním incidentu. Testování během tohoto období bylo omezené, neboť SCP-058 stále představovalo hrozbu, i ve svém stavu.

SCP-058 uniklo z kontejnmentu dne ██/██/████ během pokusu o převezení do Zadržovací Oblasti Nadace a způsobilo četné škody a úmrtí. SCP-058 bylo nakonec znehybněno Agentem ██████, jemuž se podařilo zpacifikovat SCP-058 tak, že jej přejel tankem M1 a přidržel jej pod obrněným vozidlem. SCP-058 bylo následně zadrženo a transportováno do Opevněné Biozadržovací Oblasti-14.

Přepis Rozhovoru 058-04:

SCP-058: Měl jsem sny o královniných divech, jež žily uvnitř srdcí z lásky a tichých léčení všech starých, jež byli kdysi celí.

Dr Johnston: Jak se jmenujete?

SCP-058: Hledám odhalení všech svatých vyřčených hlupákům ve snech o studených jantarech na slunečním světle, co mizí přes jezera z černé krve a hadů, jež žerou bochníky dětí z jehněčích stromů na podzim.

Dr Johnston: Jak se jmenujete?

SCP-058: Nekonečné utrpení je hoře ignorantů, jimž nikdy nechybí hledání hloubky jejich srdcí a pouze vidí bohatství chudého světa, trpícího v ošlehaných zádech ran od nože ze stříbra a brutální milosti.

Dr Johnston: Odkud jste?

SCP-058: Noční můra je snem bezejmenného slimáka co leze přes minové pole a zbytky jelenů a králů.

Personnel D-067: To je dost děsiv- (D-067 začne křičet)

SCP-058: Noční tma je stíny všech upřímných mrknutí, co třídí horu novorozených nemocí, okamžité teplo je matčino mléko ve snech před tím, než bylo cokoliv zlého.

Personnel D-067: (Pokračuje v křiku)

Dr Johnston: Pusťte ho!

SCP-058: V mžiku slunce bije jako bubny ve všech srdcích pojídají ucho hluku.

Personnel D-067: (Křik náhle ustává)

SCP-058: Smyslné násilí chtíče je ujištění, jež budeš potřebovat, abys poznal cenu života.

<Konec Záznamu>

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License