SCP-026-CS
hodnocení: +5+x
blank.png

Objekt #: SCP-026-CS

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-026-CS je uloženo ve Skladišti B Oblasti-15CS. Přístup k objektu za účelem testování je umožněn všem zaměstnancům Úrovně 1. Při testování je nutné zapisovat každý průlom v řešení SCP-026-CS spolu s postupem. Jakékoliv nepředvídatelné chování objektu je nutné nahlásit oblastnímu řediteli.

Popis: SCP-026-CS je hlavolam měnící svou podobu po každém úspěšném vyřešení. Věří se, že každá změna SCP-026-CS je unikátní a dodnes nebyly objeveny žádné identické modifikace či postupy k jejich řešení. Dodnes bylo objeveno téměř 4 000 modifikací, z nichž většina byla podobná klasickým hlavolamům a skládačkám různé obtížnosti. Mezi příklady unikátních či anomálních řešení SCP-026-CS patří:

  • zasazení do zeminy. Během dvou týdnů v květináči vyrostl stonek, na němž se zformovala další modifikace SCP-026-CS.
  • představování si, jak by měl být hlavolam vyřešen. Poté, co subjekt v myšlenkách prošel svou představu o řešení a představil si složenou podobu se stále nesložené SCP-026-CS změnilo v jiný hlavolam.
  • opakování již vyzkoušeného řešení konkrétní modifikace poté, co přišla další osoba, která měla s řešením pomoct.
  • složení Rubikovy kostky v blízkosti SCP-026-CS.
  • podvod. Subjekt vložil do SCP-026-CS (v podobě dřevěné skládačky) dílek z jiné skládačky. Jednalo se o jediný případ, kdy bylo objektem podvádění přijato jako řešení.
  • bezcílné skládání. Subjekt se nepokoušel složit SCP-026-CS i přesto, že znal řešení. V určitém bodě se SCP-026-CS změnilo na jiný hlavolam, přičemž se ozvalo jemné cinknutí, které se od té doby ozývá při každém úspěšném vyřešení.

Na základě pozorování subjektů pokoušejících se vyřešit SCP-026-CS byla vybudována hypotéza o vedlejším efektu objektu, který ovlivňuje zájem řešitele. Žádný se subjektů se nikdy při řešení nestresoval či se jinak negativně neprojevoval. Naopak pokud po dlouhou dobu nebyl subjekt schopný postoupit v řešení, poprosil o pomoc další osobu či osoby, se kterými momentální modifikaci eventuálně vyřešil. Tuto hypotézu podporuje i příbalový leták nalezený u objektu (viz Dodatek 026-CS-A).

Dodatek 026-CS-A: Záznam o objevení

SCP-026-CS bylo nalezeno v P.O. BOXu jedné z nadačních krycích společností "Stezka - cestovní poradenství". SCP-026-CS přišlo ve formě malé fialové krabičky, ne které bylo vytištěné zlaté "W". Po otevření byla v krabičce nalezena instance SCP-445 složená do origami kolibříka. Po rozložení byl na instanci SCP-445 nalezen níže přiložený text, ze kterého bylo vyvozeno, že je v nejlepším zájmu Nadace všechny modifikace SCP-026-CS vyřešit.

Už tě nebaví ty staré, známé, nudné skládačky a "náročné" hlavolamy?
Chceš potrápit své mozkové závity?

Vyzkoušej náš nový Senza hlavolam od Dr. Wondertainmenta®!

Žádné návody, žádné "otoč tohle a pak tamto", jenom TY a stovky a stovky hodin ZÁBAVY!
Pokud si nebudeš vědět rady, zavolej si na pomoc kamaráda a spolu se pokuste rozluštit tajemství vesmíru!


Čtením tohoto letáku vyjadřujete souhlas se smluvními podmínkami společnosti Doktor Wondertainment, s.r.o., jimiž se Dr. Wondertainment® zbavuje veškeré zodpovědnosti za potenciálně způsobenou újmu na zdraví či majetku a jimiž se zavazujete ke zdržení se všech právních aktivit směřovaných proti výše zmíněným právním a/nebo fyzickým osobám.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License