SCP-025-CS
hodnocení: +4+x
blank.png

Objekt #: SCP-025-CS

Třída Objektu: Euclid

449px-Nepenthes_pervillei1.jpg

Volně rostoucí příbuzný druh SCP-025-CS

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-025-CS je uchováváno v místnosti 3x3 metry uzpůsobené pro podzemní pěstování rostlin. To zahrnuje LED lampy simulující sluneční svit a podporující fotosyntézu, rozprašovače udržující vlhkost vzduchu mezi 65-70% a teplomety udržující konstantní teplotu 30°C. Veškerý odpad, který SCP-025-CS vyprodukuje, musí být spálen do 24 hodin, včetně SCP-025-CS-1. Jednou za 48 hodin je nutné do místnosti s SCP-025-CS přivést dva kilogramy syrového masa jakéhokoliv původu za účelem doplnění živin. K přímé manipulaci s SCP-025-CS je nutné povolení vedoucího výzkumu botaniky Dr. Lasevičové a doprovod dvou (2) dalších pracovníků Nadace. Přímý kontakt s SCP-025-CS je nutné okamžitě hlásit a zasaženého pracovníka převést na nemocniční oddělení. Stejná nařízení platí také pro SCP-025-CS-1.

Popis: SCP-025-CS je masožravá rostlina druhu Láčkovek (Nepenthes). Tento neznámý poddruh se vyznačuje jedinou láčkou tmavé purpurové barvy o výšce 156 cm a obvodu v nejširším bodě 90 cm. Má velmi silný kořenový systém, díky kterému je schopno se udržet i na velmi kolmých svazích. SCP-025-CS je vybaveno chápavými šlahouny, kterými svou potravu přepraví do láčky. Chapadla a láčka jsou pokryta žahavými chlupy, podobně jako Kopřiva Dvoudomá (Urtica dioica), které do oběti vpraví silný, paralyzující jed, který zasahuje jen pohybovou soustavu. Toxin má u zdravého jedince zhruba 12hodinový účinek. Vnitřek láčky SCP-025-CS je pokryt slizem, který je podobný míze, který brání rozleptání láčky kyselinou, kterou SCP-025-CS produkuje k trávení potravy. Rozbor ukázal, že kyselina, kterou SCP-025-CS produkuje, je podobná trávicím šťávám lidského žaludku, ale její koncentrace je zhruba o 35% silnější.

SCP-025-CS 4 hodiny po pozření potravy vyprodukuje na jednom ze svých chapadel kokon, který během následujících dvou hodin doroste do rozměru dospělého člověka. Do 8 hodin po pozření potravy se kokon otevře a z něj vypadne SCP-025-CS-1. Bylo zjištěno, že minimální množství potravy, aby byl vytvořen kokon, je 1,4 kilogramu, ale tím SCP-025-CS značně zeslábne.

SCP-025-CS-1 je humanoidní postava, ženského vzhledu, tvořena z biologického materiálu, stejného složení jako SCP-025-CS. S SCP-025-CS sdílí své toxické schopnosti. SCP-025-CS-1 projevuje schopnosti orientace a navigace v prostoru a vždy se snaží dostat k nejbližší zemině, která by udržela další exemplář SCP-025-CS. Slouží jako sazenice pro další exemplář SCP-025-CS. Pokud se k zemině neodstane do 12 hodin vyčerpá své zásoby živin a usychá. SCP-025-CS-1 se nikdy neprojevilo k pracovníkům Nadace agresivně. Při testech bylo prokázáno, že když se SCP-025-CS-1 dostane do kontaktu s vhodnou půdou, do dvanácti hodin od zaklíčení, se změní na nový exemplář SCP-025-CS.

Pokusy o komunikaci s SCP-025-CS-1 se ukázaly úspěšné. I když SCP-025-CS-1 nemá schopnost mluvit, je schopné psát. V psaném projevu používá mykání. SCP-025-CS-1 je schopné komunikovat latinsky, anglicky a francouzsky.
I bez zjevných známek očí, je schopné přečíst psaný text. Zatím nebylo zjištěno jak.
A v rámci psaného projevu je k lidské rase lhostejné.

Dodatek SCP-025-CS :

SCP-025-CS bylo nalezeno dne 17/06/2013 ve městě C████████ na jihozápadě Anglie poté, co byly úřady upozorněny na “monstra z panství”.
Nadace vyslala MTF Ióta-10, aby nebyl způsoben rozruch. Když MTF dorazila na místo, nalezla 12 exemplářů SCP-025-CS rozesetých v okolí starého panství. Uzavřela oblast a zavolala MTF Théta-4.

Ta vešla do skleníku, odkud dle dostupných stop vyšly veškeré kopie SCP-025-CS. Na místě zajistila SCP-025-CS a také velké množství krve a 12 nožů.
Po zajištění oblasti, přenesení SCP-025-CS do Oblasti-91 do botanického křídla a aplikovaní amnestik, se MTF Ióta-10 pustila do vyšetřování okolností a zjištění informací o tom, co se stalo na panství.
V dobu psaní tohoto záznamu vyšetřování stále probíhá.

Rozhovor s SCP-025-CS:

Záznam psaného rozhovoru mezi Doktorkou Lasevičovou a SCP-025-CS-1 ze dne 02/08/2013.

Dr. Lasevičová: Zdravím tě. Díky našim testům jsme zjistili, že jsi schopno číst a psát.

SCP-025-CS-1: To souhlasí.

Dr. Lasevičová: Můžeš mi, prosím říct, kdo, nebo co jsi?

SCP-025-CS-1: My jsme.

Dr. Lasevičová: Odkud jsi?

SCP-025-CS-1: Pro vás jsme z místa, které nazýváme Bolívie.

Dr. Lasevičová: A jak jsi získalo tuto podobu?

SCP-025-CS-1: Podle potravy.

Dr. Lasevičová: Jsi schopno mi říct, kdo byla potrava?

SCP-025-CS-1: Potrava, kterou jsme měli, se nazývala Elisabeth Calloway. Tu zastřelila jiná potrava, když u nás byla. My jsme pak hodovali a začali přemýšlet.

Dr. Lasevičová: Aha. A jak jste se dostali do Anglie.

SCP-025-CS-1:Druhá potrava, co přišla, nás našla a vzala s sebou. Tam nás uctívali.

Dr. Lasevičová: A ty chceš aby jsme tě uctívali?

SCP-025-CS-1: My nemáme zájem o tyto věci. My máme zájem o potravu.

Záznam testu s SCP-025-CS:

Test 1:

Do cely SCP-025-CS je vpuštěno sele prasete domácího o váze pět a půl kilo.
Sele běhá kolem SCP-025-CS, než se odhodlalo k zakousnutí se do chapadel.
Okamžitě padá paralyzované na bok. Během následující hodiny ho chapadla SCP-025-CS přenesou do láčky, kde je podle rentgenových snímků kompletně strávené.
Za další čtyři hodiny je vytvořen kokon.

Test 2:


Do cely SCP-025-CS vejde subjekt třídy D spolu se dvěma agenty.

Subjekt D: “Takže, co mám udělat? Zalít kytku?”

Dr. Lasevičová: “Ne, jen se dotkněte jejího listu.”

Subjekt D: Jde k SCP-025-CS “Jako vážně? To je cel…”
Subjekt padá po dotyku s SCP-025-CS na zem. Agenti ho okamžitě dopraví na ošetřovnu.

Dýchání je v pořádku a zorničky reagují také.
Subjekt je paralyzován, ale dovede vnímat, co se děje kolem něj.
Po dvanácti hodinách, co byl požahán, se subjekt zotavil bez vážnějších následků.
Pouze s lehkou verzí botanofóbie (strachu z rostlin).

Jednání o převodu SCP-025-CS na Safe odloženo na rok 20██.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License