SCP-023-DE
hodnocení: +1+x
blank.png

Objekt #: SCP-023-DE

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: Všechny instance SCP-023-DE musí být uchovány ve standartní skříňce ve skladišti 07 v Oblasti-DE6, s výjimkou páru, kterým je momentálně vybaveno SCP-023-DE-01. SCP-023-DE-01 je uzavřené ve standartní cele a nevyžaduje žádné další bezpečnostní opatření.

Popis: SCP-023-DE je označení pro 8 párů kontaktních čoček (celkem 16 objektů) neobvyklého designu. Každá se skládá ze tří oddělených, ohebných čoček, mezi kterými je šest miniaturních spirálovitých motorů a tři, dovnitř natočené senzorové jednotky. Pokud si subjekt nasadí pár SCP-023-DE, objekt mu po krátké době (průměrně tři sekundy za každou diptrii) opraví jakékoli potenciální zrakové nedostatky, až na slepotu. Anomální vlastnosti SCP-023-DE se objeví, jakmile se SCP-023-DE přizpůsobí zrakovým nedostatkům subjektu: Subjekt na sobě a na kůži všech lidí okolo začne vnímat velké, černé oblasti, které po bližším pozorování, tvoří obrovské kolonie miniaturních pavouků, o odhadované velikosti přibližně 0,5mm. Ovlivnění lidé hlásí, že na postižených místech necítí nic neobvykého. Výzkumy nenašly nic, co by existenci pavouků podporovalo, kvůli čemuž jsou momentálně pokládáni za iluzi vytvořenou SCP-023-DE přes to, že v rozebraných částech SCP-023-DE nebylo nalezeno nic co by bylo schopné takové iluze vytvořit.

Nález: První pár SCP-023-DE byl nalezen ve Vídni, poté co mladá žena1 v záchvatu paniky vběhla pod auto. Poté co se probrala v nemocnici, oznámila, že od té doby co má "tyhle nové čočky" od kamaráda, vídá pavouky po celém jejím těle. Tento kamarád byl Agentem Spencerem vystopován a vzat do Nadační péče. Prohlásil, že vytvořil SCP-023-DE, že sám nosí devátý pár, a že netuší proč SCP-023-DE tyto iluze způsobuje (viz Protokol Výslechu 023-01-02). Než bude původ iluzí vystvětlený, musí být tvůrce čoček ponechán v Nadační péči. Zároveň odmítá vydat pár SCP-023-DE, který momentálně nosí, což je mu, v tuto chvíli, tolerováno, kvůli jeho předpokládané něskodnosti.

Protokol Výslechu 023-01-02, 06.03.20██
Výslech vedl Dr. Stein

Dr. Stein: Dobré ráno, 023-01.

SCP-023-DE-01: Zdravím.

Dr. Stein: Jak se dnes máte?

SCP-023-DE-01: Rád bych šel domů.

Dr. Stein: To bohužel nebude možné dokud nezjistíme, jak vaše čočky vytváří ty iluze.

SCP-023-DE-01: To nevím ani já. A …

Dr. Stein: Ano?

SCP-023-DE-01: … nemyslím si, že to jsou iluze.

Dr. Stein: Co tím myslíte? Evidentně na žádném z nás žádní pavouci nejsou.

SCP-023-DE-01: Ale ano jsou. Jenom je nevidíte.

Dr. Stein: Chcete tím říct, že jsou neviditelní?

SCP-023-DE-01: To chci.

Dr. Stein: Jak by ale vaše čočky tyto pavouky zviditelňovaly? Nedávalo by větší smysl, kdyby pouze vytvářely přeludy?

SCP-023-DE-01: Vytvořil jsem tyto čočky aby automaticky detekovaly zrakové nedostatky člověka a přizpůsobily se jim. Rozhodně jsem do nich nezabudovával žádné pavoučí holegramy!

Dr. Stein: Myslíte hologramy.

SCP-023-DE-01: … Možná jsem trochu nervózní, protože jsem vězeň mužů v černém a možná se mi kvůli tomu hůře mluví. Odpusťte mi prosím.

Dr. Stein: V pořádku. Takže, pokud ti pavouci nejsou jen iluze způsobená vašimi čočkami, odkud se vzali?

SCP-023-DE-01: … možná na nás byli celou dobu. Možná ty čočky jen ruší jejich zamaskování. Já nevím.

Dr. Stein: Ale musíte uznat, že to zní… nepravděpodobně, že by na sobě skoro každý člověk nosil tisíce malých pavouku bez povšimnutí.

SCP-023-DE-01: Každý z nás na sobě bez povšimnutí nosí miliardy bakterií … navíc, všímáme si jich, jenom si to neuvědomujeme.

Dr. Stein: … Co tím myslíte?

SCP-023-DE-01: Před tím, než mě zatáhli… než jsem se stal vaším hostem, pár lidí jsem se na ty pavouky poptal, a další sledoval. Víte čeho jsem si všiml? Lidé cítí svědění. Přesně v místech, kde pavouci jsou.

Dr. Stein: To zní velmi nepravděpodobně.

SCP-023-DE-01: Opravdu? Svědí vás nos, že ano?

(Deset vteřin ticha)

Dr. Stein: Tato konverzace je u konce. Musím jít.

Poznámka: Dr. Stein předal výslechy SCP-023-DE-01 Dr. Klanicovi.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License