SCP-019
hodnocení: +3+x
blank.png
scp-019-new.jpg

SCP-019

Objekt #: SCP-019

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-019 by mělo být uchováno na široké mříži v místnosti s betonovými zdmi s rozměry 3 m x 3 m x 4 m a s nainstalovanou spalovnou. Pokud není spalovna aktivní, tak by měla být místnost udržována při teplotě nula (0) stupňů Celsia. Pozorovatelna, kterou dělí polopropustné sklo, by se měla využívat k neustálému pozorování SCP-019, když jsou zpozorovány exempláře SCP-019-2 měla by být aktivována spalovna. V případě úniku SCP-019-2 by měly obyčejné palné zbraně být dostačující, ale pokud se jedná o únik velkého množství, tak plamenomet by měl být mnohem efektivnější. SCP-019 by mělo být vždy uchovávat ve vertikální pozici.

Popis: SCP-019 vypadá jako obrovská keramická váza, průměr hrdla je 1.8 m a je 2.4 m vysoká. Styl a dekorace naznačují, že byla vytvořena ve antickém Řecku, i když je přesné datum nemožné určit kvůli tomu, že povrch je zcela nezničitelný. Pokud se úspěšná metoda ke zničení najde, bude na SCP-019 použita.

Z SCP-019 se pravidelně vynořují entity. Obecně jsou známé jako SCP-019-2. Tyto entity se v mnoha aspektech liší, ale bývají malí, matně lidští (i když mohou mít zvířecí rysy) a extrémně nepřátelští. Často mají tendenci útočit zuby nebo drápy. I když jsou docela malí (také překvapivě hořlaví), dokážou být obstojně silní a ve větších počtech představují značnou hrozbu.

scp-019-2-new.jpg

Instance SCP-019-2

Pokud je SCP-019 zachováno naprosto v klidu a při teplotě 0 stupňů Celsia se z ní entity vynořují rychlostí 1 entity za hodinu. Následují vlastnosti, o kterých se ví, že ovlivňují rychlost manifestace SCP-019-2:

  • Pohyb SCP-019
  • Hrozba SCP-019
  • Extrémně vysoké a nízké teploty
  • Náhlá změna okolního prostředí
  • Představení objektů či organismů vnitřku SCP-019 (způsobuje reakci „zaplavení“)

Vlastnosti, které mohou a nemusí ovlivňovat rychlost šíření SCP-019-2:

  • Přítomnost člověka v blízkosti SCP-019
  • Současné změny v klimatu
  • Specifičtí jedinci poblíž SCP-019 (zdá se, že někteří jedinci ovlivňují rychlost vynoření SCP-019-2

mnohem drastičtěji než ostatní)

Sklápění či kymácení s SCP-019 vytvoří podobnou reakci, jako kdyby bylo už předtím naplněné exempláři SCP-019-2, i když pozorovatel uvidí ze shora pouze temný otvor. Kvůli produkční rychlosti SCP-019-2 během vyrušení objektu je obtížné změřit dutinu uvnitř, avšak předpokládá se, že se neshoduje s měřením vnějšku.

Dodatek: Dokument SCP-019-2-A
Udržované zápisky o SCP-019-2 doktora Lighta a doktora Vauxe

██/██/████
Exemplář SCP-019-2 byl odebrán ze zadržovací místnosti a ponechán ve vyztužené a zajištěné ohrádce s vodou a živými kuřaty jako potravou. Exemplář nepřetržitě vydával tiché a zkomolené zvuky, které zněly foneticky podobně jako helénské jazyky. I když nám důvod není známý, exempláře stále nevykazují vyšší inteligenci než mají zvířata.

Exemplář žil méně než 48 hodin a pitva odhalila stavbu těla, která se shoduje na buněčné úrovni s jinými živočichy, ale s extrémně nestabilní pohybovou soustavou. Další zjevné anomálie zahrnují nestabilní dýchací soustavu, skoro neexistující trávící trakt a prakticky žádné další vnitřní orgány. Všechny ostatní pochytané exempláře vykazovaly podobné vzorce chování a úmrtí.

Poznámka: Vypadá to, že exempláře SCP-019-2 nemají být schopné žít dlouhé životy poté, co opustí SCP-019. -Dr. Vaux

██/██/████
Zadržovací jednotka po dlouhém vystavení SCP-019-2 slabě poničena, kterých si monitorovací tým nevšiml kvůli částečné průhlednosti. Nic takového zatím u SCP-019-2 nebylo zaznamenáno. Monitorovací tým bude i nadále nahlašovat další anomálie.

██/██/████
Monitorovací týmy ohlásily, že některé z exemplářů začínají být více odolnější vůči spalování než ostatní. Předpokládá se, že jedná jakýsi ochranný mechanismus SCP-019.

██/██/████
Většina exemplářů SCP-019-2 je plně odolná vůči efektům spalování. Uvažuje se o výměně spalovny za nádrž s kyselinou. Vývoj SCP-019-2 začíná být zkoumána a zřejmě bude důkazem vnímání SCP-019.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License