SCP-014
hodnocení: +4+x
blank.png
3241597616_e47326fc1a-new.jpg

SCP-014 před počátečním zadržením

Objekt #: SCP-014

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-014 je drženo v Oblasti-██ na židli s podpěrami. Na žádost je většinou nasměrována k oknu. Hudba by měla být dodávána pravidelně, nejlépe neustále. Tato hudba by neměla zahrnovat skladby vzniklé po roce 1937. V místnosti SCP-014 je nutná přítomnost bezpečnostní kamery.

Popis: SCP-014 je muž přibližně 30 let starý, černovlasý, s hnědýma očima a poměrně kulatou tváří. Záznamy ukazují, že se jmenuje Robert Chetford, jenž byl v roce 1915 umístěn do Norwichského Ústavu pro duševně choré v Connecticutu. Prohlašuje, že byl proklet věčným životem a důsledkem toho se z něj pomalu stává beton. Ústav byl uzavřen v roce 1937 a pacienti byli přemístěni do jiných zařízení. O SCP-014 se Nadace dozvěděla v roce 19██, díky zvěstem o pacientovi, jenž se nemůže hýbat a nevykazuje známky stárnutí. Další šetření zjistilo, že zvěsti byly pravdivé.

SCP-014 vypadá jako obyčejný člověk, ale zdá se, že nestárne a nevykazuje žádné známky probíhajícího metabolismu. Nejí, nepije, nepotí se ani jinak nevykazuje jiné životní funkce. Dýchá jen proto, aby mluvil, a kromě jeho očí a hlasového aparátu je celé jeho tělo naprosto nepohyblivé. Nikdy nevykázal žádné známky proleženin, ačkoli jeho pozice se nemění po několik desetiletí a jeho svaly se nezdají být atrofované. Může běžně konverzovat, ale nevykazuje žádné znalosti událostí po jeho zadržení, ani zájem o ně.

Dodatek:
Poznámka: Upřímně řečeno, kdybych vedl rozhovor s tímto mužem bez toho, abych věděl o jeho historii, myslel bych si, že je to naprosto zdravý a dobře upravený člověk pouze ochromený paralýzou. V tomto případě se domnívám, že Subjekt je nevyvratitelný důkaz toho, že mysl vládne tělu. Ten člověk si myslí, že je beton a že bude žít navždy. Má tak blízko k obojímu, jak je to jen možné. Nějak. Dr. ██████.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License