SCP-010
hodnocení: +6+x
blank.png

Objekt #: SCP-010

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: Všechny objekty zahrnující SCP-010 musí být uchovány v očíslovaných boxech v zařízení s vysokou ostrahou. Tyto objekty mohou nosit pouze testovací subjekty.

SCP-010 mohou být z jejich úložiště odebrány pouze za účelem testování.

Popis: SCP-010 se skládá ze šesti zjevně identických železných obojků s kovovými číslovanými značkami a jednoho dálkového ovládání. Ovládání nese označení SCP-010-1. Obojky jsou označeny SCP-010-2 až 010-7. Tyto obojky obsahují složité elektronické komponenty a jsou napájeny malými sto voltovými bateriemi o průměru 5 mm a tloušťce 2 mm. Tyto baterie jsou dobíjecí.

Dálkové ovládání je těžká černá skříňka připomínající staré rádio s modrým a bílým displejem a více než stovkou nepopsaných tlačítek a ladicím knoflíkem. Prostřednictvím pokusů byly objeveny frekvence všech šesti doposud nalezených obojků. Štítek je napsaný azbukou a je do kovu vyražený spolu s logem zobrazující zaměstnance stavící pyramidu. Žádná oficiální ruská organizace takové logo nebo název nepoužívá.

Nasazení límce na krk člověka a jeho upevnění umožňuje ovládat každý pohyb dotyčné osoby dálkovým ovladačem. Zařízení je taktéž schopno stimulovat nadledvinky a tím způsobit zvýšenou produkci adrenalinu a aktivovat či deaktivovat sympatický nervový systém. Nejzvláštnějším rysem obojků je jejich vliv na morfologii těla. Také umožňuje uživateli ovládání změnit tvar oběti způsobem, který je omezen pouze znalostí programovaní ovladače.

Dodatek 010-1: Historie

SCP-010 bylo objeveno ve sklepě osamělého muže ze středozápadu Spojených Států poté, co byl vyšetřován kvůli únosu. Když policisté přepadli dům, našli SCP-010 a několik mrtvých těl. Jedno z těl bylo identifikováno jako údajný pachatel. Ostatní těla patřila několika pohřešovaným osobám. Příčinou smrti byla zřejmě hromadná sebevražda, avšak ve skupině byly také rozeznány jisté stopy boje před smrtí.

Dodatek 010-2: Dekonstrukční experiment

Pokus 1: SCP-010-2 bylo rozebráno, poté popsáno, vyfotografováno a následně smontováno.
Výsledek: SCP-010-8 stále funguje.

Pokus 2: SCP-010-8 smontováno identicky jako SCP-010-2, ale některé nedostupné díly byly nahrazeny.
Výsledek: SCP-010-8 nefunguje.

Pokus 3: Nedostupné prvky byly vyjmuty z SCP-010-2 a umístěny do SCP-010-8.
Výsledek: SCP-010-2 přestává fungovat s odstraněním komponentů. SCP-010-8 začíná fungovat.

Pokus 4: Položky byly vráceny do SCP-010-2. Dostupné položky v SCP-010-2 byly náhodně nahrazeny stejnými replikami.
Výsledek: SCP-010-2 začíná fungovat s návratem komponentů. Záměna komponentů nijak výrazně nesnižuje funkčnost. Výměna poškozeného tranzistoru zkracuje dobu odezvy na signál z dálkového ovladače o 12 %.

Dodatek 010-3:

SCP-010 pracuje nejefektivněji při provádění jednoduché fyzické práce. Logo má nějaký význam ~ Doktor █████.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License