SCP-005-CS
hodnocení: +14+x
blank.png

Objekt #: SCP-005-CS

Třída Objektu: Safe Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-005-CS musí být drženo v humanoidním kontejnmentu, v Oblasti-13CS, který musí být vybaven obdobně jako obyčejná bytová jednotka, musí tedy obsahovat kuchyň, koupelnu, obývací pokoj a ložnici. Tato bytová jednotka nesmí na žádost SCP-005-CS obsahovat zrcadlo.

Úklid zadržovací jednotky probíhá za přítomnosti SCP-005-CS a je mu povolováno vést s Nadačními pracovníky rozhovory. Úklid kontejnmentu probíhá za přítomnosti SCP-005-CS a je mu povolováno na Nadační pracovníky mluvit. Veškerému Nadačnímu personálu je mimo testování zakázáno odpovídat SCP-005-CS na jakoukoliv komunikaci. SCP-005-CS má povolení dostávat hotové produkty či suroviny dle jeho výběru, ze kterých má povoleno vařit si jídlo. Dále má SCP-005-CS povoleno dostávat knihy dle svého výběru, nicméně si může zažádat pouze o 3 knihy měsíčně. Nakonec je SCP-005-CS poskytnut MP3 přehrávač a sluchátka. Tato povolení jsou platná pouze za předpokladu, že SCP-005-CS spolupracuje s Nadačním personálem při testování.

Všechna výše uvedená povolení si stanovilo samo SCP-005-CS a výměnou za ně přislíbilo spolupráci s Nadací a jejími pracovníky. Odmítlo však využívat své schopnosti ve prospěch Nadace.

Personál smí do kontejnmentu SCP-005-CS vstoupit pouze během testování či během úklidu zadržovací jednotky. Nadační personál pověřený úklidem kontejnmentu musí být doprovázen jedním členem ochranky, který má za úkol personál vyvést z kontejnmentu v případě, že začnou komunikovat s SCP-005-CS. Člen ochranky je jediná osoba, na kterou má SCP-005-CS během úklidu zakázáno mluvit.

Pokud některý z pracovníků začne s SCP-005-CS komunikovat bez oprávnění, musí mu být podána amnestika a musí být přesunut na jiné pracoviště.

Speciální Zadržovací Procedury byly sestaveny vedoucím výzkumu SCP-005-CS, Dr. Šefčíkem, kterého později nahradil Dr. Grando.

Popis: SCP-005-CS je na první pohled naprosto průměrný muž bílé pleti a středního věku. Jediné, v čem se SCP-005-CS vzhledově liší od průměrného člověka, je barva jeho očí, která se mění podle člověka, na kterého se dívá. Pokud se SCP-005-CS nedívá na žádného člověka, jsou jeho oči sytě tmavě šedé. Měnění barvy očí je způsobeno anomálií zraku subjektu, která se projevuje světlem, které SCP-005-CS vidí okolo osoby, kterou pozoruje. Dle barvy světla, kterou kolem člověka vidí, se mění i barva jeho očí. Světlo, které SCP-005-CS vidí, dává subjektu informaci o charakteru, povaze a temperamentu pozorované osoby. Není známo, jakým způsobem SCP-005-CS z barvy světla a světla samotného získává veškeré informace, nicméně existuje odhad na význam jednotlivých barev

Modrá: Flegmatické vlastnosti

Zelená: Melancholické vlastnosti

Žlutá: Sangvinické vlastnosti

Červená: Cholerické vlastnosti

Bílá: Dobro

Černá: Zlo

Dle této hypotézy, pokud SCP-005-CS vidí oranžové světlo, znamená to, že pozorovaný subjekt má sangvinické a cholerické vlastnosti. Podle tmavosti barvy poté SCP-005-CS dokáže poznat, kolik je v subjektu dobra či zla.

SCP-005-CS odmítá využívat své schopnosti ve prospěch Nadace a své schopnosti využívá pouze pro sebe. SCP-005-CS se již několikrát pokusilo zmanipulovat Nadační personál, aby mu pomohl utéct. Z Nadačního personálu si subjekt s velkou oblibou utahuje a děsí je falešnými informacemi o jejich charakteru, temperamentu a osobnosti.

SCP-005-CS se vyhýbá jakékoliv konverzaci týkající se jeho osoby. Na otázky na jeho osobu buď neodpovídá nebo se takové konverzaci vyhýbá. Přesný důvod tohoto chování není znám.

Dodatek 005-CS-1:

Přepis videozáznamu pořízeného na jednu z bezpečnostních kamer uvnitř kontejnmentu SCP-005-CS během jeho úklidu

Do kontejnmentu vstupují 3 zaměstnanci pověření úklidem a jeden člen ochranky. SCP-005-CS leží na svém gauči a čte knihu. SCP-005-CS si jich nevšímá.
Když se jeden ze zaměstnanců dostane do zorného pole SCP-005-CS, zvedne subjekt hlavu a na zaměstnance #1 se podívá. Jeho oči změní barvu na světle modrou. Po pár vteřinách odvrací zrak od zaměstnance a pokračuje ve čtení. Oči subjektu se vracejí do původního stavu.
SCP-005-CS po chvíli zvedne hlavu od knihy a začne zaměstnance při úklidu pozorovat. Nejprve se podívá na člena ochranky a jeho oči získají sytě rudou barvu. Poté se podívá na zaměstnance #2 a jeho oči získají tmavě žlutou barvu. SCP-005-CS zaměstnance chvíli pozoruje a poté si povzdychne, zakroutí hlavou a vrací se ke knize.
Po chvíli vychází z koupelny zaměstnanec #3, načež se na něj SCP-005-CS podívá a jeho oči získají velmi světle zelenou barvu. SCP-005-CS na zaměstnance kouká upřeným pohledem po dobu 15 sekund. Zaměstnanec si jej nevšímá. SCP-005-CS se na něj usměje a poté promluví.

SCP-005-CS: Vidím jasné zelené světlo. Jsi mi to ale dobráček, že?

Zaměstnanec nereaguje.

SCP-005-CS: Moc toho nenamluvíš, že? Nedivím se ti. Bejt jako ty, tak toho taky moc nenakecám.

Zaměstnanec stále nereaguje a snaží se od SCP-005-CS vzdálit.

SCP-005-CS se zvedá a kráčí směrem k němu. Do cesty se mu staví člen ochranky a zastavuje jej.

SCP-005-CS zvedá ruce na znamení poslušnosti, otáčí se a míří zpět ke gauči. Člen ochranky naznačuje zaměstnanci, aby se navrátil ke své práci na předešlém místě.

SCP-005-CS: Vím, co si myslíš. Máš strach, co vše by ses mohl dozvědět, ale to nutkání, to nutkání, chceš to vědět, ale bojíš se toho.

Zaměstnanec #3: šeptem Ty umíš číst myšlenky?

SCP-005-CS: A přece ti to kecá! *usměje se* Zvědavost byla vždy tvůj nepřítel.

Zaměstnanec #3: šeptem To není pravda…

SCP-005-CS: Že ne? Copak to nechceš vědět? Nechceš konečně zjistit, co jsi zač? Mohl bych ti to říct.

Zaměstnanec #3: Ne..

SCP-005-CS: Haha.. hraješ tu hru dobře, kamaráde, ale já ji hraju líp. Lhát ti nikdy nešlo. Jsi na to moc velká citlivka.

Zaměstnanec #3: Já nejsem citlivka!

Člen Ochranky: HEJ!

V tuto chvíli člen ochranky pacifikuje zaměstnance #3 a vyvádí všechny zaměstnance z kontejnmentu.

SCP-005-CS: Tak se měj, citlivko!

SCP-005-CS si po jejich odchodu sedá s širokým úsměvem na gauč a vrací se ke čtení knihy.

[KONEC ZÁZNAMU]

Poznámka: Krátce po pořízení tohoto záznamu byl Dr. Šefčík nahrazen Dr. Grandem.

Dodatek 005-CS-2:

Přepis videozáznamu rozhovoru mezi SCP-005-CS a Dr. Grandem

Dr. Grando vstupuje do místnosti, ve které u stolu sedí SCP-005-CS.

Dr. Grando: Zdravím vás 005-CS. Jmenuji se-

SCP-005-CS: Zdravím, doktore Grando. Nadační doktor, který mi vyká. Jak šlechetné.

Dr. Grando: Hmmm.

Dr. Grando si sedá naproti SCP-005-CS a všímá si jeho svítivě oranžových očí.

Dr. Grando: Znáte mé jméno?

SCP-005-CS: Slyšel jsem o vás. Dostala se ke mně informace, že jste se ke mně nechal přeložit.

Dr. Grando: Nenechal, přeložili mě k vám, protože-

SCP-005-CS: Proč lžete?

Dr. Grando: Prosím?

SCP-005-CS: Máte velmi jasné světlo, doktore. Neměl byste lhát, to se vám nepodobá.

Dr. Grando: Nevím, o čem to mluvíte.

SCP-005-CS: Ale no tak, doktore. Oba přece víme, že jste se nechal přeložit, protože vám zemřel kolega.

Dr. Grando: Jak tohle víte?

SCP-005-CS: No… říkejme tomu intuice, DOKTORE Grando.

Dr. Grando: Mám nějak specificky chápat vaše zdůraznění slova doktor?

SCP-005-CS: Nevím, jestli vás tak mám nazývat. Možná bych vás spíše měl oslovovat-

Dr. Grando: Bejt váma, tak zabrzdím. To, co by mohlo následovat, by se vám nemuselo líbit.

SCP-005-CS: Možná se příště 2x rozmyslíte, než mi omezíte má povolení. Jenomže to jste celej vy, doktore, že? Vždy si vše děláte po svým.

Dr. Grando: Správně, 005-CS. Jsem rád, že mě tak dobře znáte, ale já o vás skoro nic nevím. Například by mě zajímalo, proč tak ulpíváte na komunikaci s našimi zaměstnanci.

SCP-005-CS: To si přece můžete přečíst v mém spise, doktore.

Dr. Grando: Chtěl jsem se zeptat přímo vás. Proč se to začalo dít až teď? Předtím jste s našimi zaměstnanci mluvil a nic takového se nedělo.

SCP-005-CS: Nějak se přece musím zabavit. Řekněme, že mě… začlo nudit jen bezúčelně hovořit.

Dr. Grando: A co vás na tom tak baví?

SCP-005-CS: To byste nepochopil.

Dr. Grando: Vaši komunikaci s Nadačními pracovníky jsme vám omezili, protože se po rozhovoru s vámi už 3x stalo, že se vám snažili pomoct k útěku, nebo se u nich objevily sebevražedné sklony.

SCP-005-CS: Vidíte? Nepochopil jste to.

Dr. Grando: Hmmm… tak dál. Proč jste u 75% subjektů, s nimiž jste hovořil, měl zelené oči?

SCP-005-CS: To je jednoduché, doktore, mám rád zelenou.

Dr. Grando: Proč?

SCP-005-CS: Zelená je taková… poddajná. Se zelenou se dobře povídá, ráda poslouchá.

Dr. Grando: A oranžová?

SCP-005-CS: Ale, ale, doktore… to se vám nepodobá.

Dr. Grando: Co přesně?

SCP-005-CS: Zvědavost. Hrajete tu hru zajímavě, doktore, ale oba víme, že to vědět nechcete.

Dr. Grando: A vy víte, co chci vědět?

SCP-005-CS: Zkuste se… mě zeptat.

Dr. Grando: Vidíte barvy u všech lidí, ale vaše oči jsou normálně tmavě šedé, až nepřirozeně šedé. Opravdu je to jen vaše přírodní barva oči?

SCP-005-CS: Kam tím směřujete?

Dr. Grando: Vy víte, kam tím směřuji.

SCP-005-CS mlčí.

Dr. Grando: 005-CS, odpovězte na otázku.

Dr. Grando: No, jak chcete 005-CS, ještě se uvidíme.

SCP-005-CS: šeptem Doufám, že ne.

[KONEC ZÁZNAMU]

Poznámka: Po tomto rozhovoru započal výzkum, který má potvrdit, či vyvrátit tvrzení, že SCP-005-CS umí číst myšlenky a nahlédnout do minulosti subjektu. Výzkum ale ničeho nedosáhne, pokud budeme mít Mysl v Nevědomí

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License