SCP-005
hodnocení: +2+x
blank.png
SCP-005.jpg

Přiblížená fotografie SCP-005

Objekt #: SCP-005

Třída Objektu: Safe

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-005 nepředstavuje žádné okamžité riziko v přímém smyslu. I přesto vyžadují jeho unikátní schopnosti speciální zacházení, omezený přístup a manipulaci s objektem. Povolení od alespoň jednoho (1) zaměstnance Úrovně 4 je zapotřebí pro odebrání objektu z kontejnmentu.

Popis: Vzhledem je SCP-005 klíč, podobný těm masově vyráběným ve 20. letech minulého století. Klíč byl objeven u civilní osoby, která se pokusila infiltrovat vysoce střežené zařízení. SCP-005 má schopnost velmi jednoduše otevřít jakýkoliv typ zámku (viz Příloha A), ať už mechanický, nebo digitální. Původ této schopnosti nebyl prozatím objeven.

Dodatečné Poznámky: SCP-005 se smí použít jako náhrada za ztracené bezpečnostní propustky, ale pouze pod dohledem alespoň jednoho (1) zaměstnance Úrovně 4. SCP-005 se nesmí používat k opravování automatů na občerstvení, odemykání skříněk, ani jako záložní klíč k domovním dveřím. Odstranění objektu z budovy skončí okamžitou terminací.

Příloha A: Přestože SCP-005 se ukázalo jako efektivní při odemykání téměř jakéhokoliv typu zámku, další experimenty ukázali, že pokusy zamaskovat účel, nebo identitu zámku jsou alespoň částečně úspěšné. Přibližně v 50% procentech případů, kdy nebyl dobrovolník schopen identifikovat subjekt jako zámek, nebylo ani SCP-005 schopno zámek otevřít. Kvůli těmto výsledkům bylo SCP-005 předběžně klasifikováno jako 'uvědomělé' a bude probíhat další testování, aby byl zjištěn rozsah jeho kognitivních schopností. Avšak neexistují žádné výsledky, které by ukázali co zabraňuje SCP-005 v identifikaci zámku, pouze že subjekt musí být silně zamaskovaný.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License