SCP-003-CS
hodnocení: +14+x
blank.png
blossom_cherry_blossom_tree_leaf_nature-99664.jpg!d

Prvotní snímek SCP-003-CS

OBJEKT#:

003-CS

TŘÍDA OBJEKTU:

SAFE

Speciální zadržovací procedury: Pro SCP-003-CS bylo vytvořeno přírodní prostředí, nacházející se v Nadací využívané Oblasti-14CS, v Sektoru-7. Oblast byla vytvořena podle archivovaných fotografií místa nálezu SCP-003-CS. Oblast rozkládající se na 3 hektarech hojné půdy je obložena travnatým povrchem, skalisky a uměle přírodním jezerem. Zavlažovací a klimatizační systém je nastaven na přesnou simulaci ročních období, aby byly pro SCP-003-CS zachovány všechny podmínky, k zajištění přírodního cyklu.

Kolem SCP-003-CS je vedena síť z mikrovláken, která detekuje dopad jednotlivých okvětních lístků. Ten je následně automatem přepraven do laboratoře. V laboratoři musí podstoupit testování, aby byl správně zařazen ke správnému typu.

Do Oblasti je přísný zákaz vstupu všem zaměstnancům Nadace. Lidský faktor nemá přístup ani k nasbíraným vzorkům. Pokud dojde ke kontaktu lidského faktoru a lístku, chemická reakce zaručí okamžitý rozpad lístku.

Popis: SCP-003-CS je ovocný strom, velmi se podobající třešni pilovité. SCP-003-CS dosahuje výšky 6 metrů, jeho borka je hladká, neporušená, v letním cyklu může být i lesklá. Kmen je pevný, neporušený a kořeny má hustě zapuštěné a propletené v zemi, linoucí se skrz celou oblast. Květy jsou sytě růžové, bledě růžové, rudé a bílé, plnokvěté, uspořádané do určitých tvarů. SCP-003-CS neposkytuje plody.

SCP-003-CS je v rozkvětu od dubna po červenec – období vyživovací, kdy SCP-003-CS nabírá sílu a potřebné živiny, teplota je udržována mezi 20-25°C - okvětní lístky opadávají průměrně 20lístků/hodinu. Od července po listopad – období sklizně, SCP-003-CS je v plném rozkvětu a poskytuje okvětní lístky v průměru 100 lístků/hodinu. Prosinec až březen je období klidu, SCP-003-CS je ve fázi hibernace a do posledního lístku poskytuje maximálně 5 lístků/hodinu.

Zkoumaná a velmi chtěná část SCP-003-CS jsou právě okvětní lístky, které pozvolna bez cizí pomoci jednotlivě opadávají, když jejich barva dosáhne potřebné sytosti. Lístek následně zachytí síť z mikrovláken, z ní propadne do přepravené ampule a je transportována do laboratoře. Tam je následně zařazen dle skupiny – krevní skupiny AB0 a Rh faktor.

Okvětní lístky nesmí přijít do styku s lidským faktorem. Rozdíly mezi jednotlivými lístky, díky kterým se rozezná jejich skupina, spočívá v sytosti barvy, váze a velikosti.

almond_blossom_cherry_blossom_japanese_cherry_trees_blossom_bloom_tree_pink_ornamental_cherry-1157029.jpg!d

Bližší snímek zachycující typy zbarvení lístků na SCP-003-CS

Skupina A má kulatý tvar lístku, Rh faktor pozitivní má sytou barvu a váží přibližně 3,5g, Rh faktor negativní má méně sytou barvu a váhu totožnou s pozitivním faktorem.

Skupina B má oválný tvar lístku, Rh faktor pozitivní má sytou barvu a váží kolem 2g, Rh faktor negativní je méně sytý s váhou též 2g.

Skupina 0 má srdcovitý tvar lístku, Rh faktor pozitivní má sytě bílou barvu, váha dosahuje 1g, Rh faktor negativní je bezbarvý až průhledný, váha 1g.

Skupina AB má tvar srpku měsíce, Rh faktor pozitivní má sytě rudou barvu a váha dosahuje 4,5g, Rh faktor negativní má nevýraznou červenou barvu s váhou 4,5g.

Prvopočátky výzkumu se nesly s problémem, že některé lístky dosahovaly velmi podobných hmotností a docházelo k smíchání různých skupin a vytvoření nové krevní skupiny, prozatím nevhodné lidskému tělu.

Když se shromáždí 500 totožných vzorků lístků, opět bez přístupu lidského faktoru jsou sesypány do jedné nádoby a po 48 hodin ponechány ve výhřevném boxu. Po 48 hodinovém zahřívání se z 500 okvětních lístků stejném typu stává litr krve, který je nutný následně sterilizovat a zchladit, aby byl možný přesun do nemocničních zařízení v Nadaci i mimo ni.

Nadace se dlouhodobě podílí na spolupráci s dárcovskými centry krve a plazmy, kam zasílá své vzorky a přispívá tak k vývoji léků a hladkému průběhu různých operací.

Dodatečné: SCP-003-CS bylo nalezeno v [DATA UZAMČENA]. Tehdy SCP-003-CS dosahovalo sotva 3 metrů na výšku a rozpětí koruny dosahovalo 2,5 metru. Během přepravy SCP-003-CS do oblasti Nadace byla ponechána původní zemina s nízko vyživovacími vlastnostmi. Nová půda byla obohacena o všechny potřebné minerály, aby zajistila lepší a kvalitnější růst SCP-003-CS.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License