SCP-002-CS
hodnocení: +15+x


1730warning.png
Objekt#: 002-CS
Úroveň3
Zadržovací Třída:
safe
Sekundární Třída:
none
Třída Narušení:
dark
Třída Ohrožení:
podezřelé

tv-1844964_960_720.jpg

SCP-002-CS v testovací místnosti.

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-002-CS musí být uchováno v zabezpečené schránce 004CS/002 v Oblasti-04CS, pokud není zrovna testováno. S SCP-002-CS smějí pracovat pouze pracovníci Týmu Výzkumu SCP-002-CS, čímž se předchází znepokojení dalšího personálu obsahem přenosů SCP-002-CS. Tým Výzkumu musí mít vždy nasazené ochranné vybavení vůči kognitohazardnímu a infohazardnímu nebezpečí (SCRAMBLE) jako opatření vůči možným účinkům přenosu SCP-002-CS. Tým Výzkumu se skládá z následujících výzkumníků:

  • Dr. Blake Dinnský — Vedoucí projektu
  • Dr. Filip Pill — Zástupce vedoucího projektu
  • Dr. Tomáš Krátký — Kontrolor techniky
  • Dr. Konstantin Hrabal — Přepisovatel záznamu z nahrávek
  • Kpt. Josef Semenský — Kontrolor vybavení SCRAMBLE
  • Dr. Gustav Portský — Pozorovatel
  • [DATA VYMAZÁNA] — Úprava nejtajnějších záznamů

Veškeré testy s SCP-002-CS musí být zaznamenány kamerou a mikrofonem. Ze získaných materiálů se následně musí vytvořit záznam do testovacího protokolu SCP-002-CS. V době aktivity SCP-002-CS musí být tým výzkumníků a veškeré vybavení již připraveno, aby se veškeré přenosy z SCP-002-CS archivovali. Před každým přenosem musí být obrazovka a výstup reproduktorů SCP-002-CS dokonale vyčištěny, aby se předešlo znehodnocení získaných materiálů. Fotografie ze záznamů přenosů SCP-002-CS mohou být do tohoto dokumentu vloženy, pokud podléhají standardům a směrnicím pro bezpečné užívání možného kognitohazardního a infohazardního obsahu.

SCP-002-CS musí být zapojeno do 230 V zásuvky střídavého proudu, pro své správné fungování. SCP-002-CS nijak neovlivňuje energii, jež přijímá, avšak kvůli bezpečnostním směrnicím Oblasti-04CS pro bezpečné SCP elektrické spotřebiče, musí mít SCP-002-CS samostatný energetický okruh.

Popis: SCP-002-CS je stará televize britské výroby, jejíž výroba se zastavila přibližně v 60. letech 20. století. I přes fakt, že se veškeré ostatní televize této výroby vytvářely stejným způsobem jako SCP-002-CS, tak žádné z nich nemají anomální účinky SCP-002-CS, a ani žádné jiné. Není známý žádný způsob, jakým by mohlo SCP-002-CS nabít svých anomálních účinků, či jakým způsobem je implementuje do našeho vesmíru.

Rozhraní SCP-002-CS je překvapivě moderní, stylistikou z raných let 21. století. Rozhraní SCP-002-CS se ovládá třemi postranními tlačítky (nahoru, dolů, vybrat). Menu po spuštění SCP-002-CS obsahuje: Spustit živý přenos; nastavení; vypnutí. Nabídka nastavení obsahuje pouze možnost upravení hlasitosti (pro účely testování je hlasitost vždy nastavena na 100%).

Mechanika SCP-002-CS obsahuje převážně normální vybavení televize tohoto typu, kromě jednoho mechanického objektu (dále jako SCP-002-CS-1), jehož princip fungování není znám. SCP-002-CS-1 vypadá jako dimenzionální spojka, fungující na principu sbírání dat z trhlin v našem vesmíru. Na SCP-002-CS-1 se napojuje mechanický přístroj na filtrování náhodných dat jednoho typu, jež propouští ta stejná data pouze 6 hodin v kuse, než se přenastaví (tento mechanismus je označován jako činitel změny dimenzí). Návrhy na možné fungování mechaniky SCP-002-CS jsou na místě.

SCP-002-CS každé pondělí od 6:00 až po 12:00 vysílá televizní, či rádiový přenos z poškozených či jinak zdecimovaných alternací planety Země, obvykle postiženou scénářem Třídy-XK ("Konec světa"), Třídy-DK ("Změna dominance"), či Třídy-CK ("Selhání zadržení"). Není známo, jestli se jedná o alternativní vesmíry, či pouze o simulace vytvořené SCP-002-CS. V mnoha případech se v přenosu SCP-002-CS objevilo SCP nalezené Nadací, či jinými Zájmovými Skupinami.

SCP-002-CS své přenosy vysílá pouze v češtině, i když se daný přenos viditelně v oblasti česky mluvícího lidu nenachází. V mechanice SCP-002-CS nebyla nalezena žádná technologie umožňující překlad v reálném čase, takže se tento efekt přisuzuje k dalším anomálním efektům SCP-002-CS.

SCP-002-CS-A je [DATA VYMAZÁNA].

SCP-002-CS bylo nalezeno v silně poškozeném skladu, v nefunkční manufaktuře televizí v České republice, jež byla opuštěna již v 70. letech. SCP-002-CS zde bylo objeveno dělníky demoliční služby, která zde byla poslána na demolici budovy. Dělníci, jež byli obeznámeni s anomálními účinky SCP-002-CS, vydražili objekt na černém trhu, kde byl objekt nalezen nadačními zaměstnanci. Dělníci byli vyslechnuti, načež jim byla podána amnestika Třídy A.

Testovací Protokol SCP-002-CS

Formát zápisů Testů s SCP-002-CS:

Datum:
Důležité SCP/Zájmové Skupiny:
Podrobný popis děje:
Poznámky:
MédiumDatum: CHYBA
Důležité SCP/Zájmové Skupiny: SCP-001
Podrobný popis děje: [DATA VYMAZÁNA]
Poznámky: Prosím, zadejte své přihlašovací údaje


Ga%C4%874.JPG

Fotografie českého venkova z přenosu SCP-002-CS.

Datum: 8/6/2020
Důležité SCP/Zájmové Skupiny: Dr. Wondertainment
Podrobný popis děje: Lze vidět pohybující se krajina. V rámci obrazu jde vidět i kus silnice, což vysvětluje pohyb krajiny jako jízda autem s vystrčenou kamerou. Krajina vypadá na typický český venkov, poněvadž kamera několikrát mine cedulky s českými názvy. Krajina je však oproti českému venkovu značně ponurá a tmavá se značně zvýšenými emisemi v oblacích. Cesta autem pokračuje bez jakýchkoliv změn, až dokud se auto nepřesune na dálnici, kde je několik velkých billboardů, jež se zaměřují na všechny možné výrobky Dr. Wondertainmenta. Na billboardech jsou vidět reklamy na „malé Gentlemany“, z nějakého důvodu na nyní prodejný počítač štěstí, na velice milého mazlíčka a na mnohé další produkty firmy Dr. Wondertaiment. Záběr se po 12,6 minutách vypne a zase se zapne, přičemž se kompletně změní prostředí. Nyní můžeme vidět vstupující skupinku lidí do obrovské továrny, nesoucí název „Továrna na Hračky pro milé Dětičky!“. Tito lidé na sobě mají výraz znechucení a demotivace, což se přisuzuje z neustále opakující se práce. Skupinka dojde k recepci továrny, načež si vrátný továrny všimne kamery a vezme ji kameramanovi z rukou. Přenos se náhle ukončí.
Poznámky: Video pracovníci neoznačili jako živý přenos, ale jako pouhé video, kvůli jeho krátké délce.


Kondraki.png

Kresba Dr. Kondrakiho. Oficiální fotografie nebyla použita na příkaz vedoucího projektu (k uctění památky Dr. Kondrakiho).

Datum: 22/6/2020
Důležité SCP/Zájmové Skupiny: SCP-1730
Podrobný popis děje: Vidíme chodící skupinku vojáků, jež si navzájem povídají o své poslední misi, při které zajali blíže neurčené SCP. Několikrát řeknou věc ve stylu „těším se, až bude konečně po všem“ a „určitě to bude další zbytečný kus“. Kamera se náhle otočí, což odhalí další skupinu vojáků, tentokrát lze vidět i nadační výšivka v popředí. Vojáci šli dosud v tichosti, však otočení kamery je pobouřilo a přikázali kameře/subjektu se otočit. Od této chvíle se usuzuje, že přenos z SCP-002-CS je pohled neznámého subjektu. Skupinka vojáků pokračuje spolu se subjektem ve své chůzi napříč standardním křídlem nadační Oblasti. Nakonec zastaví u dveří s nápisem „Testovací Místnost“, do které subjekt vstoupí. Místnost oplývá dvěma židlemi a jedním stolem, všechno stylizovaného do jedné bílé barvy. Subjekt se posadí do křesla naproti zrcadlu a záznam se přeruší. Naběhne až po 6 minutách a jediná změna od přenosu před přerušením je naštvaný doktor sedící naproti subjektu. V ruce drží stoh papírů a na jeho jmenovce stojí jméno „Dr. Kondraki“. Dr. Kondraki vstane ze židle a odejde z místnosti, načež do ní vstoupí skupinka agentů a omráčí subjekt. Subjekt se opět probouzí (tentokrát bez přerušení přenosu; mezi omráčením a probuzením není odmlka), tentokrát však cestuje zcela jiným komplexem, jenž odpovídá jaderným elektrárnám Oblasti-19, však s drobnými změnami. Subjekt s doprovodem ochranky dorazí k díře, jež se označuje jako „jáma na mrtvoly“. Subjekt se otočí na ochranku, která ho do jámy strčí. Záznam skončí.
Poznámky: Tento záznam pomohl několika pracovníkům Nadace pochopit cyklus přijímaní a zabíjení objektů SCP v Nadaci dimenze SCP-1730. Není známo, proč Dr. Kondraki nebyl v této realitě terminován, kvůli jeho povaze a riziku Nadaci.


Jiri_Orten_Grammar_School_in_Kutna_Hora_corridor_2.JPG

Fotografie chodby Oblasti-19 před odpálením agenty Povstání Chaosu. Vzadu můžeme vidět doktora, kontrolující situaci.

Datum: 29/6/2020
Důležité SCP/Zájmové Skupiny: SCP-083-D, Povstání Chaosu, SCP-682
Podrobný popis děje: Vidíme několik výzkumníků nadační Oblasti-191, jak utíkají směrem ke kameře a pokračují za ní. Celá chodba se několikrát zatřese, jako kdyby kolem chodila blíže neurčená enormní entita nebo jako při zemětřesení. Ze stěn padají plakáty a dveře padají z pantů následkem tohoto zemětřesení. Následně do záběru vchází z rohu SCP-682 s Dr. Kondrakim na zádech, přičemž to vypadá, že se Dr. Kondraki pokouší na SCP-682 „jet“. SCP-682 má na své kůži různé kamenné bodliny, jež pravděpodobně slouží k pokusu o usmrcení Dr. Kondrakiho. SCP-682 spolu s Dr. Kondrakim rychle míří ke kameře, z čehož se usuzuje, že přenos se každou chvílí vypne, však se oba subjekty zastaví ve chvíli, kdy do chodby vtrhne neznámá jednotka. Dle jejich stylu pohybu a oblečení se usuzuje, že se jedná o organizovanou skupinu s cílem zastavit objekt. Avšak oproti akci, jež je očekávána, a to pokusu o terminaci/znovuzadržení SCP-682, vytáhne jeden člen jednotky Loptnův Existenční Destruktor2 a vystřelí směrem k Dr. Kondrakimu. Ten se sice pokusí uhnout, ale kulka otočí svou trajektorii přesně na srdce subjektu, čímž ho nejen usmrtí, ale také zmizí i účinkem zbraně SCP-682. Agenti Povstání (jednotka byla identifikována podle podrobnějšího průzkumu oděvu) připevní na zdi chodby bomby typu C4 a odejdou do postraní chodby. Celá chodba zůstane bez změny několik minut, načež se obraz okamžitě vypne (při zpomaleném záběru se zjistilo, že byly odpáleny nálože C4).
Poznámky: Všichni doktoři se na záznam podívali ještě jednou, aby porovnali změny oproti původnímu záznamu naší reality. Následně bylo zakázáno se na tento záznam podívat Kondrakiho blízkým přátelům. Pane Gearsi, je mi líto vaší ztráty.


Datum: 13/7/2020
Důležité SCP/Zájmové Skupiny: Centrum pro Mlácení Žraloků
Podrobný popis děje: Přenos se tentokrát zapnul bez obrazu. Na úplném začátku můžeme slyšet hudbu, skládající se z bílého šumu vody. Střídá se několik těchto remixovaných skladeb, dokud není jedna ze skladeb přerušena pravděpodobně moderátorem tohoto rádia. Moderátor začne mluvit o svátku, jenž se na den přenosu koná. Svátek je podle získaných informací oslava zmlácení prvního žraloka, čímž odstartoval jeho slovy „největší a nejúspěšnější organizaci na světě“. Dále začne vyjmenovávat akce, co se v „Oblasti Žraločího Mlátiče“ konají, jako třeba velký týdenní festival a výstava zmlácení největšího žraloka na světě, kterého se i přes všechna úskalí podařilo zmlátit. Po vyřčení této věty jsou slyšet famfáry. Dále moderátor říká, že tyto akce budou trvat týden a můžou zde přijet všichni, aby oslavili tyto „velké události“. Moderátor se následně rozloučí a pustí se další skladby, jež se opakují ve smyčce. Za další uběhlou hodinu se opět přivítá moderátor a opakuje kompletně totožné věty, co říkal v předešlém hlášení. Tento cyklus se opakuje, dokud neskončí doba přenosu SCP-002-CS.
Poznámky: Styl přednesu v přenosu SCP-002-CS odpovídá standardnímu rádiovému vysílání pro širokou veřejnost. Informace ze záznamu budou v následujících dnech přidány do složky o SPC.


Les_966.jpg

Les před příchodem skupinky lidí.

Datum: 20/7/2020
Důležité SCP/Zájmové Skupiny: SCP-966
Podrobný popis děje: Kamera se zapne a snímá poklidný zarostlý les/prales v nočních hodinách. Podle chvění stromů je v okolí téměř bezvětří. Lesem v jednu chvíli proběhne skupinka laní. Ticho v lese pokračuje několik hodin, dokud do záběru nevběhne skupinka lidí, jež na sobě má známky značného nedostatku spánku. Lidé na sobě také mají potrhané a zašpiněné oblečení, pravděpodobně z neustálého běhu lesem. Lidé téměř záběr přeběhnou, avšak najednou člen skupinky zkolabuje a upadne na zem. Zbytek skupinky upadá vcelku okamžitě po něm. Lidé se marně pokouší vstát ze země, neustále upadají v následku svého znavení. V téměř minutě však se náhle jeden ze skupinky postaví se smrtí v očích. Otevírá pusu, jako kdyby chtěl začít křičet, však v agónii a únavě to nedokáže a z jeho tváře pomalu mizí život. Tělo náhle mizí se zvuky požírání velkého kusu masa. Stejný osud potká i zbytek skupinky. Po kompletním zmizení se lesem ozve ohromný řev několika neviditelných entit. Záznam náhle snímá pouze nehybný les s pár výkřiky za několik desítek minut.
Poznámky: SCP-966 bylo na tomto přenosu rozpoznáno, kvůli jeho typickému stylu lovu, jež byl již několikrát zaznamenán.


gears-brass-gold-mechanism-industry-steampunk-metal-gear-mechanical.jpg

Záběr na část ruky entity popsané v testu

Datum: 27/7/2020
Důležité SCP/Zájmové Skupiny: Církev Rozbitého Boha, SCP-882, SCP-271
Podrobný popis děje: Kamera snímá bez zvuku obrovskou mechanickou postavu, jež je tvořena z několika miliónů nekonečna ozubených koleček (nepodařilo se spočítat celkový počet koleček jakýmkoliv přístrojem na rozpoznání objektů v Nadačním držení). Kolečka jsou neustále v pohybu a to jak po své ose, ale také v prostoru. Entita je značně nestabilní, avšak drží pohromadě. Entita sedí na trůně, jenž byl několikrát zpozorován Nadací při neúspěšných konfrontacích největší svatyně Církve Rozbitého Boha. Do entity je, co minutu, skupinkou lidí vhazována masa různých mechanických součástí, přičemž je těsně před pohlcením entitou přeměněna na disky pokryté neznámými symboly. Není známo, jakým způsobem se urychlila přeměna objektů pomocí SCP-271, avšak usuzuje se, že je to způsobeno kompletním sestavením takzvaného „Wana“ Církví Rozbitého Boha. Kamera je po 3 minutách přenosu vzata skupinkou lidí a dána do kýble, načež je vhozena do entity. Přenos skončí po 5 minutách.
Poznámky: Tento přenos byl nejkratší, co kdy byl zaznamenán Nadací. Tento záznam je jeden z mnoha scénářů konce světa3, jež by nastal po znovu-sestavení Rozbitého Boha.


AWCY.jpg

Grafity AWCY? na konci exkurze.

Datum: 3/8/2020
Důležité SCP/Zájmové Skupiny: Are We Cool Yet?, SCP-5919
Podrobný popis děje: Kamera se zapne, přičemž lze slyšet rozhovor dvou kritiků umění. Baví se o celosvětové proslulé výstavě, jež se každý rok pořádá v Národním muzeu města Prahy. Jeden z kritiků vykládá historku o novém požáru tohoto muzea, však také dodává, že se znovu-vytvoření muzea chytila skupinka umělců, jež svou organizaci nazývají AWCY?. Kamera celou dobu snímá obrovskou řadu lidí vedoucí po dlouhé ulici, která byla později rozpoznána jako Václavské náměstí v Praze. Rozhovor kritiků pokračuje přibližně hodinu, načež se dostanou až k Národnímu Muzeu, do kterého je po ukázání vstupenky pustí. Před vstupem do muzea je obrovská stuha s nápisem „We Always Were Cool“. Kritici po vstupu jdou po směru cedulek s nápisy „Směr Exkurze“. Na exkurzi lze vidět několik děl, přičemž započnou jednotky SCRAMBLE hlásit aktivní kognitohazard třetí úrovně. Kritici se u děl několikrát pozastaví a popisují obrazy a jejich efekty na nich. Kritici se náhle zastavili u pozvánky do úplně normálního apartmánu ve Frankfurtu, u něhož poznamenali, že je to povedené dílo jednoho již zesnulého umělce. Tato exkurze trvá přibližně 3 hodiny, u kterých kritici obejdou přibližně 40 anomálních děl skupiny AWCY?. Exkurze završí v 2 patře ve velké hale, kde je vystavena zeď, na které stojí grafity s textem „AWCY?“. U tohoto obrazu se nenacházejí žádné infohazardní či kognitohazardní efekty. Přenos po 10 minutovém záběru na grafity končí.
Poznámky: Nadace přispěla do fondu Národního Muzea 1 milión korun českých jako prevenci proti dalšímu požáru.


Datum: 10/8/2020
Důležité SCP/Zájmové Skupiny: Nadace, 13 Členů Nadační Rady O5
Podrobný popis děje: Kamera se zapne se záběrem na SCP-002-CS, přehrávající pohled na SCP-002-CS…4. Tým Výzkumu je zmaten, takže kontroluje techniku, avšak když dal Dr. Tomáš Krátký před kameru svou ruku, tak se přenos SCP-002-CS nezměnil. Tým Výzkumu začne nahlas diskutovat, načež se z reproduktorů ozve zakašlání. Celý tým najednou utichne. Z reproduktorů se ozve tiché „Haló?“. Tým potichu diskutuje, jestli má odpovědět. Tým odpoví. Rozhovor mezi Týmem Výzkumu a Týmem Výzkumu následuje v rozhovoru 002-CS/1.

Rozhovor 002-CS/1
Úvod: Viz Podrobný popis děje

Dotazující: Tým Výzkumu SCP-002-CS (dále označován jako Tým Výzkumu)5

Dotazovaný: Tým Výzkumu SCP-002-CS (dále označován jako Nadace-001)


<Začátek Záznamu>

Nadace-001: Zdravím členy Týmu Výzkumu SCP-002-CS?

Tým Výzkumu: Eh… Ano? Zdravíme? Zdravíme! Kdo se ptá?

Nadace-001: Nevíme, jestli to můžeme říct. Nemáme prověrku na komunikaci se subjekty jiných vesmírů.

Tým Výzkumu: Prověrku? Prosíme vás, my nejsme nepřátelští. (Ozve se jiný člen týmu) My máme ale ty samé protokoly…

Nadace-001: Vypadá to, že stejnak už nemáme co skrýt. Maximálně tak vlastní obličeje. My jsme členové Týmu Výzkumu SCP-002-CS.

Tým Výzkumu: (k týmu) Alternace našeho vesmíru, jak vidím. Musíme pokračovat velice opatrně. (zařve jiný člen týmu) Kašlu ti na nějaké protokoly, „vojáku“. Tohle je nejlepší šance na zjištění tajných informací o naší Nadaci, protože tam budou mít, co já vím, uvolněnější Zásady Bezpečnosti Informací Rady O5?

Nadace-001: Prosím? Vy mluvíte o Radě O5?

Tým Výzkumu: Ano?

Nadace-001: V naší realitě je Rada O5 SCP-001… (jeho řeč je utnuta)

Tým Výzkumu: Co se stalo? Ozvěte se!

Nadace-001: Omluvte nás, asi tu někomu z nás přeskočilo, že?

Nadace-001: Já ti dám, takové přeskočilo! Každý z nás to četl! O „Nadační Radě O5“. Označují to jako přísně tajné, ale ví o tom každý. Jsou to zrůdy, Everette. Ti co nás řídí. Jsou to, co zadržujeme. Jsou doslova to, co zadržujeme! Zadržujeme malé věci, co nepotřebují pomalu ani zadržení, protože jednou za čas někoho kuchnou. No bože. Nebo třeba i kompletně neškodnou hodnou oranžovou potvůrku! Ale to, co nás ničí zevnitř, necháváme plavat. Kupříkladu prakticky zadržujeme tady chudáka Brighta. Jednou se mu něco stalo a najednou je z něho vyvrhel, jež potřebuje vlastní klec. A co ti nahoře? Clef je moc dobře zná, ale mlčí jako hrob. Ani při mučení z něj nic nedostanete. Síla vůle? Prosím tebe, techniky, které my používáme, by rozvázali jazyk i mrtvému. Rada mu drží hubu svou pomyslnou železnou rukou.

Nadace-001: Hele, kámo…

Nadace-001: Ty taky drž hubu, Cimmeriane. To, že jsi „výkonným členem Etické komise“ z tebe nedělá nějakého boha. Sám víš, co tu s těmi objekty děláme. My je tu prakticky mučíme, protože si o nich prý něco „zjišťujeme“. No jasně. Pokud si tohle myslíš, tak jsi slepej jak patrona. Zkus někdy přemýšlet nad tím, co tam se svými kamarády děláš. Kdy jste naposledy o něčem hlasovali? No? Taky si myslím.

Nadace-001: Právě porušuješ snad všechny protokoly o prozrazování tajných informací. Přestaň, nebo budu muset zasáhno-

Nadace-001: Tak zasáhnout, jo? Když už budeš muset „zasáhnout“, tak jim aspoň řeknu celý svůj názor a hlavně pravdu ohledně Nadační Rady O5. Je to 13 anomálních superbožských entit, jež chtěly mít všechny sobě podobné anomální artefakty u sebe, aby je nikdo nemohl zastavit. To je Rada O5. Ne žádní milí pánové, co stvořili organizaci pro záchranu světa. Jsou to jenom narcističtí parchanti!

Nadace-001: A dost. Volám ochranku.

Nadace-001: Jo? Tak to udělej. Já mizím, debílku.

Nadace-001: Co?! Nedělej to!

<Konec Záznamu>


Doslov: Po posledním slově se přenos z SCP-002-CS vypnul, však vedle SCP-002-CS se objevila časoprostorová anomálie, ze které vystoupila entita. Tato entita je blíže popsána v Poznámkách.

Poznámky: POZNÁMKY BYLY NADAČNÍ RADOU O5 VYMAZÁNY A PŘEPSÁNY DO SAMOSTATNÉHO DOKUMENTU JAKO PŘÍSNĚ TAJNÉ. PRO PŘÍSTUP K POZNÁMKÁM ZADEJTE PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE BEZPEČNOSTNÍ PROVĚRKY ÚROVNĚ 5 A VYŠŠÍ.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License