Aktualizovaný Záznam
hodnocení: +2+x
blank.png

Objekt #: SCP-173

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-173 musí být vždy v uzamčeném kontejneru. Když musí personál vstoupit do kontejneru, nesmí vstoupit méně než 3 osoby a dveře se za nimi musí znovu uzamknout. Alespoň dva lidé musí vždy udržovat přímý oční kontakt s SCP-173 dokud personál nevyčistí a znovu nezamkne kontejner.

Popis: Převezeno do Oblasti-19 v roce 1993. Původ je prozatím neznámý. Vyrobené z betonu a železa s trochou Krylonového spreje. SCP-173 je živé a extrémně nepřátelské. Objekt se nemůže pohybovat, když je přímo pozorován. Oční kontakt s SCP-173 nesmí být za žádnou cenu přerušen. Členové personálu, kteří vstupují do kontejnmentu musí jeden druhého upozornit než mrknou. Objekt údajně útočí zlomením páteře těsně u lebky, nebo škrcením. V případě útoku musí personál následovat procedury pro zajištění nebezpečného objektu Třídy 4.

Personál hlásí zvuky škrábání o kámen vycházející z kontejneru, když uvnitř nikdo není. Toto je považováno za normální a jakákoliv změna v chování by měla být nahlášena nadřízenému HMCL ve službě.

Červeno-hnědá substance na podlaze je kombinace výkalů a krve. Původ těchto materiálů je neznámý. Výběh musí být čištěn jednou za dva týdny.


“Na co se to kurva koukáš?” Zařval John Avery alias D-5933 na druhou Třídu D v cele.

“SCP-173. Na co se kurva koukáš ty!” odpověděl. Toto Johna znepokojilo, protože se soustředěně díval na SCP-173 a druhá Třída D stála za Johnem dívající se do opačného směru. Poté John slyšel nejhorší zvuk, co kdy mohl slyšet; kýchnutí pocházející 6 palců od jeho hlavy. V ten moment si John vzpomněl na epizodu "Bořičů mýtů", kterou viděl před zatknutím. Předtím, než k nám přišel, testovali tam jestli si může někdo kýchnout s otevřenýma očima. Nikdy jí nedokoukal.

Poté se ozvalo hrozivé křupnutí a řev, který skončil příliš brzy. “Kur-” řekl John.


SCP-173 Dodatek 1
██/██/████, se SCP-173 namnožilo, vytvořilo dvě identické kopie. Dvě Třídy D byly zabity. Je neznámo, jak tento proces nastal. Oba subjekty SCP-173, nyní známe jako SCP-173-1 a SCP-173-2, byly přesunuty do samostatných cel dle původních Zadržovacích procedur.

SCP-173 Dodatek 2
██/██/████, nastalo druhé množení. SCP-173-1 až -4 jsou samostatně zadrženy dle původních Zadržovacích procedur. Změněna třídy objektu na: Keter.

SCP-173 Dodatek 3
Prolomení Zadržení ██/██/████. Pomocí jednoduché rovnice bylo určeno, že je nezaznamenáno minimálně 61 kopií SCP-173. Je neznámo, jak se replikují nebo jakou rychlostí. Video záznam prolomení zadržení zobrazuje několik subjektů SCP-173 spolupracovat v různých celách, aby prolomily zadržení. Většina subjektů vytvořily "zadní stráž", aby zablokovaly zadržení ostatních subjektů agenty Nadace. Je spekulováno, že má SCP-173 "hromadné vědomí" a jejich inteligence se zvyšuje počtem subjektů v okolí. Více v: Obnovené Speciální Zadržovací Procedury

Obnovené Speciální Zadržovací Procedury
Všechny kopie SCP-173 musí být v přesných na míru dělaných schránkách odeslány do opuštěného Nadačního zařízení na Měsíci pomocí SCP-███. Musí mít připnutý GPS sledovač, aby bylo opuštění Měsíce detekováno.

SCP-173 Dodatek 4
SCP-173 způsobilo prolomení tajnosti SCP Nadace. Odhaduje se přibližně 500 000 smrtí civilistů po celé Severní Americe během 48 hodin od prolomení zadržení a stovky zpozorování a video záznamů a fotografií. Velké televizní stanice obdržely od Nadace video záznam a vysílají instrukce pro vyhnutí se okamžité smrti. Dr. Phillips Mathews Clef Gears Kondraki Bright vedou pokusy o znovu-zadržení.

SCP-173 Dodatek 5
SCP-173 přepadlo a zničilo 4 Nadační zařízení téměř ve stejný moment během posledních 24 hodin. Každý subjekt je stejně silný jako originál a tisíce spolupracujících jsou schopny rozervat bunkry a prolomit 1 stopu tlusté železné dveře. Probíhá výzkum jak bojovat proti této hrozbě.

Osobní záznam Dr. Brighta
Datum: ██/██/████

Za tenhle týden jsem umřel už 37 krát. Oni mě cítí, nějak, nezáleží, v jakým jsem těle. Většinově zbytek O5 rozhodl že se jedná o XK a budou ten problém řešit, nebo Rusové evakuují tuto základnu což znamená že v "Novém Světě" nebude jediný Nadační vědec. Říkají, že se pokusí evakuovat i civilisty. Pochybuju o tom v celé Severní Americe musí být nanejvýš několik stovek lidí.

Jediná dobrá zpráva je, že asi 150 těchle bastardů se spojilo a roztrhali 682. To mi vyčarovalo úsměv na tváři.

Obnovené Speciální Zadržovací Procedury
Do Zadržovací Zóny X1 dříve Severní a Jižní Ameriky je zakázán vstup. Po syté nukleární bombardaci která nastala ██/██/████ byl počet subjektů SCP-173 snížen. Veškeré Nadační zdroje byly přesunuty na monitorování oceánů, aby udržela integrita Zadržovací Zóny X1. Detekované subjekty musí být zadrženy a pomocí SCP-███ transportovány do lunární Zadržovací Oblasti.

SCP-173 Dodatek 6
Potvrzené zpozorování SCP-173 v ████, Wales, Spojené Království. Nukleární bombardace autorizována a provedena. Žádní přeživší.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License