Krysí Doupě

hodnocení: +2+x
blank.png
rat's-nest.gif

Je se světem něco špatně, nebo byl takový už vždycky? Můžeme si snad ukázat na jednu jedinou událost, jež zapříčinila, že se anomálie začaly množit mimo kontrolu?

Kdo zapříčinil tento požár?

Nic se nezměnilo. Ne, já si myslím, že to tak bylo vždycky. Přečetl jsem si všemožné hlášení, "alchymické" texty, staré memetické studie, proroctví, rituály, recepty a přepisy schůzí. Zcela protichůdné efeméry popisovaly jednu a tu samou událost. Přečetl jsem si ty různé zprávy několikrát, a i přes to nemůžu s jistotou ukázat na jednu, která ten den změnila. A znovu, pokud se vůbec něco změnilo.

Jsem přesvědčený o tom, že je to všechno jenom pověra. Předchůdci GOC, Iniciativy a podobných okultní ch společností se po většinu času zaměřovali na svou nadřazenost. Mohl jsi říct, že jsi zkušený věštec, aby jsi zapůsobil na své nobl přátele. Mohl jsi i klidně mohl říct, že jsi komunikoval s bohem, nebo že jsi zdokonalil léčivou tinkturu, aby jsi získal nějaký ten respekt. Všechny tyto věci je ale za potřebí brát s rezervou.

Existuje snad nějaký důkaz o tom, že nějaké anomálie před tím dnem existovali? Pokud by to šlo nějak dokázat, tak bychom si mohli udělat aspoň časovou osu.

Dnes je obloha nade mnou pochmurná s létajícím peřím ptáků, jež migrují nikam, a dole voda zase naopak odráží, jak se jejich hlavy dočasně uvolňují.

Horizont je zahalen do stálé fialové barvy a já to všechno můžu vidět. Vše je opravdové, vše je stálé. Vše šlo do pekel a tenhle kámen se zdá být mou Faradayovou klecí. Už si nadále nemůžu být jist tím, co jsem.

Jsem já snad ten jediný, kdo je schopen se obávat? Můžu být ten poslední, kdo čeká na singularitu. Všechno ostatní je lhostejné. Krysy se množí již celé věky, avšak teď se to nezdá býti taková doba.

Je rok 3053 a já jsem viděl všechno.

Pojďme začít na konci.


Konec

A Small Bundle Of Letters

Neznámé

Worry, Worry

1867

The Four Arcana

Irelevantní

Ambrose Vienna: An Out-of-Mind Experience

4. prosince, 2018

Věk Informací

Changes at Site-18

28. červenec, 1976

Senescence, Consumption, Persecution

14. srpna, 2051 - 9. září, 2077

Anno Domino

1. prosince, 2081

Himinbjörg

2. února, 2087

Poslední Věk

A Terrible Thing

Zapomenuté cykly

The Serpent Gambit

21. prosinec, 2090

Hopping Through Worlds

31. prosinec, 2099

Another Lost Legacy

13. září, 2112

The Last Meeting

19. listopadu, 2117

Srpen, 2119

Věk Úpadu

Říjen, 2142

How Tightly The Coils Squeeze

18. září, 2160

A Eulogic Elegy For The Dreams

10. října, 2167

What Lurks in the Dark?

All Hallow's Eve, 2313

Krysí Doupě

Nonpareil

Kali Yuga, 30XXXXX

1

T-Minus X

- - - - - - - - -

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License