Návrh Projektu 2024-258
hodnocení: 0+x
blank.png

Jméno: Zoltan Smazsochek

Název Díla: Tiché Místo

Požadované Materiály:

 • Plátno (4m x 15m)
 • Tuna barvy
 • Nějaká divná věc co ti dojebe hlavu a zabije tě

Předmluva: Vím, že moje poslední dílo za moc nestálo, ale to nevadí, dokážu vytvořit něco lepšího. Četl jsem vaši kritiku a opravdu si ji vzal k srdci, myslím že tohle bude obrovské zlepšení ok poslouchejte:

Tiché Místo je projekt který má za účel donutit lidi zamyslet se nad svým životem a životy svých milovaných a životy svých dětí a má lidi donutit přemýšlet o smyslu života a smrti protože jak můžeme opravdu vědět co je to život nebo co dělá dokud někoho neuvidíme o něj přijít?

Záměr: sakra to mělo asi být pod záměrem co? No, pro můj záměr vizte předchozí odstavec. Řekněte mi jestli je to teď lepší nebo něco.

Odpověď: Tiché Místo

Johne,

Tento návrh sdílí hodně problémů s vašimi třemi předchozími. Nemám pocit že by jste si uvědomoval, čeho se vlastně snažíte dosáhnout. Vypadá to jako něco splácané dohromady v poslední minutě, jen aby člověk nemusel doopravdy něco dělat. Opravdu jsem od vás čekal víc. Bezpečnostní problémy způsobené vaším provedením a bezohledností k zákonu (i Ruiz Duchamp nechával lidi podepsat smlouvu) stranou, už při prvním pohledu vidím několik problémů:

 • Zabít lidem jejich přátele nebo milované spíše vytvoří spoustu naštvaných vdov, než aby je to donutilo "zamyslet se nad jejich životy".
 • Nemáte žádné plány jak se vypořádat s vandalismem. Stačí nastříkat graffiti na malý kousek plátna a celé dílo se rozpadne. Nikdo nezemře, nikoho neovlivní.
 • Nejsem si jistý zda si uvědomujete, kolik barvy jste si vyžádal. Chcete po mě dvě stě šedesát čtyři galonů barvy. V přepočtu dvacet šest kovbojských klobouků. Beru na vědomí, že jde pravděpodobně o hyperbolu, ale měl byste s vašimi požadavky být přesnější.

Myslím si, že by to mohlo být cool, ale pro dosažení plného potenciálu na tom ještě musíte zapracovat. Máte dobrý začátek, ale váš nápad si musíte důkladněji promyslet.

S pozdravem,
Kritik

Jméno: Zoltan Smazsochek, prosím (John Sanders je mrtvý a Zoltan ho zabil)

Název Díla: Jedno Velké Nic

Požadované Materiály:

 • Plátno o rozměrech přesně 4m x 15m x 1m
 • Přesně 1.273 galonů černé (#000000) barvy
 • Jeden (1) meme kterej lidem zavře hubu

Předmluva: Je to nevýstřední, na první pohled úplně normální obraz na plátně. Bude umístěn podél silnice Route 66 v Americe. Nechť ho vidí každý kdo projede kolem a postupně ztratí schopnost komunikovat, ať je to elektronicky, pohledem nebo verbálně. Nevím jestli to funguje na všechny ale vypadá to že se to zaměřuje na mluvený slovo a psaný text a i věci jako interpretativní tance.

Účel: Radši než abych toto dílo nakreslil, jsem ho ukradl ze zničeného německého městečka, které našli moji přátelé. Už jsem od nich nějakou dobu neslyšel takže doufám že jsou v pohodě. Na svém umění pracuju tvrdě a prostě to bolí když mi lidi řeknou že "nestojí za nic" a "že bych se měl zlepšit" a "tvoje umění je na hovno a měl by jsi se cítit na hovno" takže jsem na to nakreslil tenhle mem černou barvou. Chtěl jsem udělat něco co zaměří a zničí možnost kritizovat. Snad se mi to povedlo. Každopádně mi řekněte co jsem udělal líp.

Odpověď: Jedno Velké Nic

Zoltane,

Omlouvám se za nedorozumění ohledně vašeho jména. Řídil jsem se kontaktními informacemi, které mám zapsané v rejstříku. Samozřejmě chci dílo připsat správnému člověku až jej budu předvádět sponzorům, a záznamy jsem upravil.

Teď k vašemu návrhu. Jistě jste už slyšel větu "Dobří umělci napodobují, velcí umělci kradou." A skutečně je tomu tak. Ve vašem díle však pozoruji spíše problém s "kopírováním". Nebyl zde pokus o jakoukoliv úpravu konceptu nebo rekontextualizaci původního nápadu, je to pouze přesná kopie. To je přinejmenším znepokojující a přinejhorším upřímně nechutné. Dejte si to v palici dohromady nebo vypadněte.

S pozdravem,
Kritik

Jméno: Zoltan nebo John nebo něco

Název Díla: Já už ani nevím

Požadované Materiály:

 • Plátno (4m x 15m)
 • Asi bílá barva, na to bílý plátno
 • Něco, cokoliv, z čeho bude dobrý umění

Předmluva: Já se snažím. Opravdu hodně se snažím, jasný? Tohle je moje nejlepší dílo. Vím, že všichni ostatní jsou lepší ale každý na světě nemůže být Picasso. Jen stěží dokážu být Zoltan i když bych chtěl být. Zoltan Smazsochek je krásný chytrý talentovaný umělec kterého každý zbožňuje. Já jsem jen k ničemu.

Záměr: Mám pocit, že se nikam neposouvám. Jako bych kreslil bílou voskovkou na bílý papír. Takže přesně to jsem udělal ale s barvou místo voskovek. Snažím se věci skrývat ale daří se mi to hodně špatně, takže jsem udělal obraz na kterém je ten meme ale není to poznat.

Odpověď: Já už ani nevím

Drahý Zoltane,

Slyšel jste někdy o skladbě Čtyři třicet tři? Já už ani nevím mi ji trochu připomíná. Skladatel mi ji před pár lety ukázal a byl jsem absolutně nadšený. Vaše práce není nutně revoluční, ale nemusí být. Je to upřímné, drsné a je to vaše.

Krátce řečeno? Bylo to docela cool.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License