Oheň na svíci sfoukneš, v srdci nikoliv

hodnocení: +6+x
blank.png

23. srpna 2015

Elliot Sharp se zhluboka nadechl, učinil krok skrze magický portál a přitom pevně sevřel dopálenou prskavku v pravé ruce. V levé držel prázdnou šedivou krabičku od prskavek s nápisem "Prskavky značky Ray B."

Svět kolem se zatočil a potom ho oslnilo prudké světlo. Nohou dokročil na pevnou podlahu. Krátce se rozhlédl kolem sebe, než si jeho oči přivykly jiné intenzitě světla. Nedávná cesta vzpomínkami mu sice již uštědřila velké množství kopanců a facek, ale tahle byla ještě nová. Poznával kancelář, ve které teď stál. Byla to kancelář Dr. Ikea v nadační Oblasti-91. Elliot tu byl často když-

Když pracoval pro Nadaci.

Ta vzpomínka ho zasáhla jako jedoucí vlak, protože až donedávna si myslel, že si jenom nepamatoval Ari. Jakto že si nic nepamatuje z práce pro Ikea? Kde vlastně doktor je?

Ne, teď se mu to pomalu vracelo. Ike nebyl doktor, neměl titul. A- Pracovali spolu na nějakém projektu. Chytil se za hlavu, zrovna když se dveře místnosti otevřely a dovnitř vstoupil jeho nadřízený.

"Konečně jsi zpátky." Promluvil s obvyklým výrazem pobavení v jinak nečitelném hlase. Samozvaný doktor Ike prošel kolem něj a postavil si šálek malinového čaje na svůj stůl. Elliot si povšiml jeho zapíchnutých hnědých očí. Sledoval Elliota jako kdyby čekal, až mu něco řekne. Nabídl druhý šálek Elliotovi.

Možná něco o tom, na čem pracovali, ale vzpomínky se vracely jedna po druhé velmi pomalu. Byl z toho všeho zmatený.

Kde byla Ari?

Co se mu sakra stalo v Oblasti-91?

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License