Novinky pro jaro 2023
hodnocení: +4+x

What this is

A bunch of miscellaneous CSS 'improvements' that I, CroquemboucheCroquembouche, use on a bunch of pages because I think it makes them easier to deal with.

The changes this component makes are bunch of really trivial modifications to ease the writing experience and to make documenting components/themes a bit easier (which I do a lot). It doesn't change anything about the page visually for the reader — the changes are for the writer.

I wouldn't expect translations of articles that use this component to also use this component, unless the translator likes it and would want to use it anyway.

This component probably won't conflict with other components or themes, and even if it does, it probably won't matter too much.

Usage

On any wiki:

[[include :scp-wiki:component:croqstyle]]

This component is designed to be used on other components. When using on another component, be sure to add this inside the component's [[iftags]] block, so that users of your component are not forced into also using Croqstyle.

Related components

Other personal styling components (which change just a couple things):

Personal styling themes (which are visual overhauls):

CSS changes

Reasonably-sized footnotes

Stops footnotes from being a million miles wide, so that you can actually read them.

.hovertip { max-width: 400px; }

Monospace edit/code

Makes the edit textbox monospace, and also changes all monospace text to Fira Code, the obviously superior monospace font.

@import url('https://fonts.googleapis.com/css2?family=Fira+Code:wght@400;700&display=swap');
 
:root { --mono-font: "Fira Code", Cousine, monospace; }
#edit-page-textarea, .code pre, .code p, .code, tt, .page-source { font-family: var(--mono-font); }
.code pre * { white-space: pre; }
.code *, .pre * { font-feature-settings: unset; }

Teletype backgrounds

Adds a light grey background to <tt> elements ({{text}}), so code snippets stand out more.

tt {
 background-color: var(--swatch-something-bhl-idk-will-fix-later, #f4f4f4);
 font-size: 85%;
 padding: 0.2em 0.4em;
 margin: 0;
 border-radius: 6px;
}

No more bigfaces

Stops big pictures from appearing when you hover over someone's avatar image, because they're stupid and really annoying and you can just click on them if you want to see the big version.

.avatar-hover { display: none !important; }

Breaky breaky

Any text inside a div with class nobreak has line-wrapping happen between every letter.

.nobreak { word-break: break-all; }

Code colours

Add my terminal's code colours as variables. Maybe I'll change this to a more common terminal theme like Monokai or something at some point, but for now it's just my personal theme, which is derived from Tomorrow Night Eighties.

Also, adding the .terminal class to a fake code block as [[div class="code terminal"]] gives it a sort of pseudo-terminal look with a dark background. Doesn't work with [[code]], because Wikidot inserts a bunch of syntax highlighting that you can't change yourself without a bunch of CSS. Use it for non-[[code]] code snippets only.

Quick tool to colourise a 'standard' Wikidot component usage example with the above vars: link

:root {
 --c-bg: #393939;
 --c-syntax: #e0e0e0;
 --c-comment: #999999;
 --c-error: #f2777a;
 --c-value: #f99157;
 --c-symbol: #ffcc66;
 --c-string: #99cc99;
 --c-operator: #66cccc;
 --c-builtin: #70a7df;
 --c-keyword: #cc99cc;
}
 
.terminal, .terminal > .code {
 color: var(--c-syntax);
 background: var(--c-bg);
 border: 0.4rem solid var(--c-comment);
 border-radius: 1rem;
}

Debug mode

Draw lines around anything inside .debug-mode. The colour of the lines is red but defers to CSS variable --debug-colour.

You can also add div.debug-info.over and div.debug-info.under inside an element to annotate the debug boxes — though you'll need to make sure to leave enough vertical space that the annotation doesn't overlap the thing above or below it.

…like this!

.debug-mode, .debug-mode *, .debug-mode *::before, .debug-mode *::after {
 outline: 1px solid var(--debug-colour, red);
 position: relative;
}
.debug-info {
 position: absolute;
 left: 50%;
 transform: translateX(-50%);
 font-family: 'Fira Code', monospace;
 font-size: 1rem;
 white-space: nowrap;
}
.debug-info.over { top: -2.5rem; }
.debug-info.under { bottom: -2.5rem; }
.debug-info p { margin: 0; }

Vítejte u nového vydání čtvrtročních novinek České větve SCP Nadace! Jde o pravidelný čtvrtletník, ve kterém se podíváme na to, co se za poslední tři měsíce událo v naší komunitě. Hurá na to!

Tuto edici celou připravil Steven Choroš. <3

Novinky na Wiki

Nové články

Jaro probudilo přírodu i naši stránku. Přibylo veliké množství článků a dokonce máme celý nový český kánon Žižkovská díra o anartistech, drogách, bohémském životě a jedné mimodimenzionální krčmě. Iniciátoři projektu jsou UtylikeUtylike, DrCheemsDrCheems, chamikchamik a LyppiattLyppiatt.

Ale to není vše! Vrátil se k nám na poslední chvíli fenomén soutěže crack-fic!1 Rozmanitost nových článků je proto letošní jaro obzvláště výjimečná.

DrCheemsDrCheems nás poctil úplně prvním článkem do Žižkovské díry s názvem Specialita Podniku.

ModularModular udělal v březnu epickou anime referenci v podobě příběhu Kenovo prazvláštní dobrodružství taky do Žižkovské díry a v dubnu napsal pokračování Píši ti, mé včerejší já.

O další příběhy se postaral LyppiattLyppiatt. Jde o Tré Příběhů ze Tří Osob z března a Díra v Díře Líže Zvíře z května - oba do Žižkovské Díry. Xan Lyppiatt se taktéž zúčastnil crackfic soutěže s článkem Hvězdy na tebe neštěkají: XAN-INSERT.

Pan spisovatel UtylikeUtylike postnul na stránku Plátek ze života, hezky od kosti, Niterná kakofonie cév a Prokrvená chuť synkreze jazyků náležící do kánonu Žižkovské díry. Dále napsal SCP-227-CS a Spis o osudu a říši Utis-per, do Zlaté klece přispěl s příběhem Exotické snové vzorce a ještě k tomu zúčastnil crackfic soutěže s článkem Projekt XANISGON 2: (NE)KONEČNÁ VÁLKA. A navíc přepracoval stránku Oblasti Nadace na území Česka, tak se nezapomeňte mrknout. 👀

neTo42neTo42 ukázal, že není jenom překladatel a napsal dva články do Žižkovské díry, jsou jimi Cože jsem včera provedl? z března a Vytrhlý nehty, vykašlaný zuby a kaluže krve z května, a do crackficu přispěl se čánkem Klub Agresivních Chodníkojezdců.

Procitnuv z letargie napsal pan DrDickensDrDickens do Žižkovské díry Zkrášlení těla za nervy.

AtlasCZAtlasCZ se na jaře velmi činil. Napsal Abstinenční příznaky, na to navazující SCP-500-CS, a také Zklidňující opus Hermana Fullera a Hydrant, vše do Žižkovské díry. V crackfic soutěži se zúčastnil se vstupem Metalurgie a methan.

Dále tu máme první článek od JapyehJapyeh SCP-150-CS.

Překladatel AwareStepAwareStep vyšel ze své rutiny překládání a napsal Jenkinsova dobrodružství v říši snů do crackfic soutěže.

chamikchamik zařadil v dubnu svůj již dříve napsaný článek Přímo pod nosem do Žižkovské díry.

AzkeeAzkee napsala svůj úplně první článek Kategorický imperativ králíků.

Steven ChorosSteven Choros napsal pouze SCP-999-CS/SK a to do crackficu.

Zjevil se záhadný uživatel DeSpacitelDeSpacitel, dropnul do crackfic soutěže Muj Milenec Kocka, a pak zase zmizel.

LilyFoxyLu LilyFoxyLu potěšila všechny fanoušky seriálu My Little Pony se svým příběhem Můj malý skipík: Záhada lesu Everfree, také do soutěže crackfic.

BlakedinBlakedin napsal na začátku května Matyly bublanina a Klub rudých smíchů.

Brian DAmmasBrian DAmmas po dlouhé době příšla s novými články Nic nedává smysl a Soukromý deník agenta Milana Kožušníka.

Odholaný matejhrb13matejhrb13 napsal SCP-304-CS.

A Memphi_ FoxMemphi_ Fox se vrátil s novým článkem do Žižkovské díry Bumbrlíček.

Nejlépe hodnocený článek

Specialita Podniku — od DrCheems

"Další pitomá smažka z Díry, nechte ho tu a někdo zavolejte záchranku. Končíme."

Překlady

Letošní jaro bylo překvapivě jedno z mála období, kdy se objevilo více vlastních článků než překladů.

Překladatelka Miss_MartinsMiss_Martins přeložila v březnu SCP-1050 a v dubnu Záznam o Experimentech 826.

UtylikeUtylike přeložil SCP-6222, SCP-1839, SCP-7450, svoje vlastní SCP-7023 a dva formáty GoI Hlavní strana z kánonu Rozbitá opona a podivnost Mlékiáš.

AtlasCZAtlasCZ překládal SCP-2024, SCP-2673, SCP-2505, SCP-5706 a SCP-3440.

Drahý DrCheemsDrCheems nás potěšil svými překlady nového hubu Protipožární Oddělení Hub a SCP-7340. Začal dokonce překládat ㄗitch 卄aven a z něj články SCP-7572, Rozhovor PH-SC-TAN-45-1903 a navíc ještě SCP-7832.

A Steven ChorosSteven Choros předešel Třetímu Impaktu překladem SCP-6224.

Nejlépe hodnocený Překlad

Mlékiáš — od Utylike

"Turínské plátno je takovej ten hadr ve kterým zraje sýr."

"Mám tolik otázek."

Komunita

Dne 3. dubna odstartovala již druhá česká crack fiction soutěž, ve které se soutěžící utkávají v souboji o nejvtipnější a nejabsurdnější článek (nebo jakýkoli jiný, hlavní je, aby měl hodně bodů). V letošním kole zvítězil UtylikeUtylike se svým přspěvkem Projekt XANISGON 2: (NE)KONEČNÁ VÁLKA. Stejný počet bodů obdržel i LyppiattLyppiatt se článkem Hvězdy na tebe neštěkají: XAN-INSERT. Gratulujeme!

4. března zorganizoval chamikchamik menší srazík v pražské čajovně. Právě během tohoto srazu prodiskutovávali Utylike, Xan Lyppiatt, Cheems a Kubík nápad na nový český kánon Žižkovské díry.

srazík.png

Žižkovská díra byla vytvořena poněkud spontánně bez dlohodobého rozmyšlení, avšak to je nejspíše důvod jejího úspěchu, hned po jejím vzniku mohl kdykoli a kdokoli napsat cokoli, co se hodilo do základního zadání.

Žižkovská díra se orientuje kolem hospody se stejnojmeným názvem v mimodimenzionální lokaci zvané Náměstí svaté Imanty. Tato hospůdka je pražskou Mekkou anartistů (anomálních umělců), bohémů, magičů, feťáků a dalších pochybných existencí. Autoři ukázali svou uměleckou kreativitu na diverzitě napsaných článků a fascinujících zápletkách. Vřele doporučujeme si příběhy tohoto společného díla přečíst. Notná část z nich se umístila na pozice mezi nejlepšími českými články na celé stránce.

Na voicech na našem discord serveru se během jara často čítávaly články ve vícero lidech. Společné čtení obvykle organizuje UtylikeUtylike. Pokud byste měli zájem o připojení se ke čtení článků, které možná neznáte, a povídání si o SCP univerzu, neváhejte přivítat na server a zúčastnit se. ^^


Závěr

Jménem adminteamu České větve SCP Nadace musím poděkovat všem zmíněným v tomto vydání za jejich aktivitu na stránce. Ale i všem ostatním, kteří se SCP věnují ve volném čase. Jsme velmi vděční za příval velikého množství článků, zapojování se do činností na discordu, jako je například společné čtení, a celkové oživení discord serveru i naší wiki. Vy jste ti, kteří tvoří nadační komunitu, a na vás stojí celá existence tohoto skvělého spisovatelského projektu. Děkujeme.

A vy všichni, milí čtenáři, se mějte fanfárově, a zase naviděnou u dalšího čtvrtročníku novinek.

- Steven Choroš <3

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License