Úrovně Hrozby
hodnocení: +3+x
blank.png

Některé Nadační záznamy obsahují indikátor zvaný "Úroveň Hrozby". Ten nám dovoluje odhadnout nebezpečí daného SCP v případě prolomení zadržením daným objektem.

UPOZORNĚNÍ: Toto je připomínka všemu personálu, že tento klasifikační systém je pouze doplněk k aktuálně používanému klasifikačnímu systému.

Je sedm úrovní, každá odlišená barvou:

Bílá:

Objekt je prospěšný Nadaci a jeho použití je striktně regulováno podle Speciálních Zadržovacích Procedur objektu. Často je připisována objektům třídy Safe.

Modrá:

Objekt může být prospěšný, ale jeho mechanika není dostatečně studovaná, nebo je neznámá. Toto platí pro objekty s neidentifikovanými vlastnostmi nebo entity, na které různí jedinci reagují jinak. Často je připisována objektům třídy Safe nebo Euclid.

Zelená:

Objekt není při správném zacházení prospěšný, ale ani nebezpečný. Často je připisována objektům třídy Safe nebo Euclid.

Žlutá:

Objekt je nebezpečný, ale jednoduchý na zadržení. Toto může znamenat, že ho jde dostat rychle pod kontrolu, pokud jsou splněny snadno dosažitelné podmínky. Může být přiřazena objektům třídy Safe, Euclid a někdy i Keter.

Oranžová:

Objekt je nepředvídatelný, má nebezpečné vlastnosti a je náročné ho zadržet. Většinou je to nejnižší úroveň přiřazovaná humanoidním SCP. Většinou je přiřazovaná objektům třídy Euclid nebo Keter.

Červená:

Objekt je velice nepředvídatelný a má značně destruktivní vlastnosti. Prolomení zadržení může způsobit scénář Třídy-XK a opětovné zadržení objektu musí mít vysokou prioritu. Často je přiřazována objektům třídy Euclid nebo Keter.

Černá:

Objekt je schopný destrukce v globálním měřítku. Navíc prolomení zadržení těmito objekty je bráno jako synonymum scénáři Třídy-XK a znovu zadržení/neutralizace musí mít nejvyšší prioritu. Je většinou přiřazována objektům třídy Keter.Důležité: Nezapomeňte, že pokud má objekt tendenci za jistých podmínek měnit své vlastnosti, může mu být přiřazena sekundární Úroveň Hrozby.

Pokud objektu nebyla přiřazena Úroveň Hrozby, používejte termín: "Nepřiřazena".

Například: Pokud je váš objekt kamínek, který způsobí zničení vesmíru, pokud na něj skočí jednonohý saxofonista, který má na sobě růžovou sukni vytvořenou ze 100% bavlny a tato vlastnost je poměrně neznámá, bude mu přiřazena Úroveň Hrozby Černá a Třída Objektu bude Safe. Safe kvůli čisté nepravděpodobnosti, že by vůbec nastalo prolomení zadržení, a Černá, protože je schopný způsobit scénář Třídy-XK.
Stejně tak humanoidovi, který se teleportuje, když vyplázne jazyk a řekne špatný vtip, bude přiřazena Třída Objektu Euclid a Úroveň Hrozby Oranžová.


Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License