Lékařský Seminář
hodnocení: +3+x
blank.png

Takže vás všechny najali jako zdravotníky pro Nadaci. Nejlepší ve svých oborech a tak dál. No, já jsem tu, abych vám řekl, že na ničem z toho nezáleží. Tady jste jako všichni ostatní. Zaměstnáváme přes devět set sedmdesát doktorů jenom v osmi hlavních oblastech. Proč tolik? Jsou potřeba. Nadace vrší počty mrtvol, jakoby to bylo v módě a je vaše práce snižovat to číslo jak to jenom půjde, zatímco se budete snažit nezmizet z tohohle bídnýho šutru.

Moje jméno? Doktor Christopher Zartion, MD. Ano, všichni tu máte MD a nejspíše i několik PhD. Jste nejlepší světoví chirurgové, patologové, a tak dále. Nezajímá mě to a stejně tak to nezajímá vaše nadřízené. Jste tu kvůli práci a buďme upřímní, ta bude stát za prd.

Dobré zprávy: Popředí medicíny? Je tady. Přímo tady. Tohle je to místo, kde budete pracovat se superviry, kmeny stafylokoků, ze kterých vám vybuchne hlava a viry a bakterie, o kterých jste nikdy neslyšeli. Pracujeme s technologiemi a metodami, které jsou označeny jako "příliš nebezpečné" a experimentální. Pokud si myslíte, že to nezvládnete, navrhuju abyste hned odešli.

Co? Hej - Co si myslíš, že děláš?! Posaď se. To byl vtip. Tohle není dobrovolný.

To, co tu uvidíte vás přinutí, nebo zlomí, občas doslova. Nejspíš si říkáte, na co narážím, ale to vám nemůžu říct. Kdybych vám to řekl, v některých případech byste riskovali nakažení přímo támhle. Pracuji tu míň než pět let a viděl jsem nemoci, ze kterých se vám udělá špatně jen při pomyšlení, že se to děje vám, nebo vůbec komukoliv.

K tomu bude vaše práce, zaznamenat všechno, co vidíte, aby se to nestalo vašemu týmu a přátelům v zadržovacím oddělení. Věřte mi, budete dobří přátelé. Budete je ošetřovat často. Ano, Doktore? Samozřejmě, že se očekává, že zapíšete přesné záznamy. Vidíte tohle? To je standardní složka jednoho Déčka, kterého výzkumný tým vystavil jednomu typu viru. Všimněte si, že je dlouhá přes osmdesát stránek. To je z jednoho experimentu. V dobrých měsících děláme stovky experimentů. Samozřejmě papírové kopie jsou pouze pro experimenty tak důležité, že je nemůžeme jen tak nechat v počítači. Takže jste napsali tenhle extrémně pečlivý záznam a možná vás i zmíní na jedné řádce ohledně výsledků v databázi. Na prd, ale tak to je. Je to vaše práce a nemáte právo si na to stěžovat.

Déčka. Bude vám líto zaměstnanců třídy D, to jo. Jsou to samí špatní lidé, ale pořád lidé. Spravíte jim zlomenou páteř a rozdrásaný krk. Odstraníte jim kamenný cukr ze slinných žláz a pošlete je, aby se jim to stalo znovu. To je ohavné, ne? Ne, je to vaše práce. Nadace jde dál, ať se vám to líbí, nebo ne a my jsme ti, kdo ji drží v chodu. Ne výzkumníci, ani zadržovací personál. My. Bez nás by všechno šlo do hlubin pekelných.

Aktuálně máme v kontejnmentu několik virů, které by nezpůsobily epidemii kdyby unikly. Byla by to pandemie, na sto procent. Jsem si jistý, že někteří patologové tady k nim budou přiřazeni, aby je zkoumali a přišli s opatřeními. Samozřejmě nemusím říkat, že všechny ty procedury, co jste se učili ve škole o čistotě a dezinfekci tu platí dvojnásob. Sakra, některé z nich nebudou fungovat stejně, takže se budete muset držet zadržovacích procedur specifických objektů s nimiž budete pracovat.

Nejlepší, co může potkat vás, co budete pracovat ve skutečné medicíně? Četné řezné rány nebo postřelení. Snad to bude jenom fyzický úraz. Bůh ti pomáhej, jestli se něco nakažlivého dostane k vám do laboratoře. Někteří z vás budou možná přiřazeni k personálu v oblastech a budou to mít lehké. Pamatujte si, že vědci nejsou tak svědomití ohledně dezinfikování po experimentech, jako jsme my. Byli byste překvapení, co vám projde pod mikroskopem.

Možná, pokud budete mít smůlu, budete se muset vypořádat s někým, komu spontánně vybuchla ruka. Potom budete muset nahlásit, přesně co se s pacientem děje, sekundární příznaky, atd. Pokud budete pracovat u výzkumu, spíše než ošetření zranění, bude vaší prací ohlásit, pokud je něco špatně nebo anomálního ohledně úrazu. To je vaše práce, pacient přijde na řadu potom. Pokud máte štěstí, bude to někdo, komu teče vařící krev z očí, zatímco si s ním povídáte. Tohle jsou standardní případy známých SCP. Ne žádné výmysly, co vás mají vyděsit.

Pokud nemáte štěstí? Potom budete pacient vy, doktore. Něco se dostane ven, dostane se to do vás a my vás prostudujem.
Dám vám dvě takové rady.

Zaprvé, jsme tu, abychom se starali, abychom léčili a dělali, co nám je řečeno. Občas to znamená porušit Hippokratovu přísahu.

Ale posaďte se, já vím, neublížíš. Tohle je ale Nadace. Pokud něco unikne, bude trpět víc lidí, než jenom pacient. Pamatujte, jsme zodpovědní za životy nespočetných tisíců. Pokud kvůli tomu musí jeden trpět, tak bude. Navíc, pokud neuděláte to, co se po vás bude chtít, nejspíše skončíte na koberečku.

Zadruhé, pokud je pacient násilný, nebo něco drží; nesnažte se jej zastavit sami. Zavolejte okamžitě zadržovací tým. Neriskujte svůj vlastní život. Máme pár opravdu drahocenných doktorů a věřte tomu, nebo ne, ale výcvik doktora vyžaduje více zdrojů, než si Nadace dovoluje bezdůvodně využít. Pro ty co si myslí, že přidáním k Nadaci jsou jako Doktor House, nebo James Bond… Zamyslete se. Jste tu kvůli práci, zapamatujte si to.

Pro ty, co budou pracovat mimo lékařské oddělení, budou pomáhat v terénu, držte hlavu dole. Ano, ty s tím motýlkem jako Bill Nye. Jistěže budete v nebezpečí. Můžou vás postřelit, můžete být vystaveni memetickému riziku, cokoliv. Musíte držet hlavu dole, následovat instrukce terénních agentů a zkusit se vrátit zpátky v celku.

Jo ty, ty s tím-to je cylindr? Proč máš sakra cylindr? Nevadí. Konec hodiny, snažte se nezmrzačit hned první týden. Nikoho z vás nechci vidět na ošetřovně.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License