Hlavní strana
hodnocení: +2+x
blank.png


Vítejte ve Wikipedii,

internetové encyklopedii, kterou může upravovat každý.

Česká Wikipedie má nyní 9,554,595 článků.

Vybraný článek dne

reactor2.png
Reaktor Stein-III v klidovém stavu

Reaktor Stein-III (na obrázku) je Akivový reaktor generující elektřinu, původně patentovaný Prométheovými Laboratořemi roku 1989 a vyvinutý Nadací SCP poté, co tato společnost vyhlásila bankrot. Je to první Akivový reaktor a první anomální zdroj energie používaný veřejností po zrušení protokolu Opony. Reaktor Stein-III byl rovněž často používán v kampani Celá Země organizovanou Charitativní Nadací Manna jako součást jejich každoročního environmentalistického měsíce, jehož velkým úspěchem bylo snížení uhlíkových emisí v Severní Americe.

Organizace NPR Active Reporting objevila roku 2027 kontroverzní informace o vývoji a využití reaktorů Stein-III. Nadace SCP provedla rozsáhlé Akivové testování na velkém množství náboženských artefaktů a populací, především na těch, které během 90. let dvacátého století vykázaly největší množství Akivové radiace. Artefakty byly buď zapůjčeny od normálnostních organizací nebo ukradeny od různých náboženských sekt, a populace byly získány ze vzdálených kostelů Jižního Křesťanství. Většina těchto experimentů byla eticky pochybná, porušovala právo na soukromí, právo na náboženskou svobodu a právo na osobní vlastnictví. (Celý článek...)

Víte, že…

bobsled.png
Bobový tým během startu

Aktuality

jesus.png
Ježíš Glibad'torhjux

Probíhající: Třetí anexe Texasu - Válka s emuy II - Hurikán Francie - Lovelock v. Hardingerská společnost kanibalů
Nedávná úmrtí: Robert Downey Jr. - Ernest Miller Hemingway - Jeremy Filia - MEKHANE ver.22.0.1 - Rakmou-leusan - MechaZilla Robert Downey Jr. - klon Johna Greena #1
Nedávná narození: Robert Downey Jr. - MEKHANE ver.22.0.2 - MechaGodKaijuZilla Robert Downey Jr. - klon Johna Greena #25

Tento den v minulosti

james.png
Portrét Jakuba VI.

29. července: Sedmý den pozorování (629. daevitský)

Ivan Aivazovsky (n. 1817) - Isabelle, Hlavní Kreativní Ředitelka a Velké Šéfka Wondertainmentu (n. 1846) - Benito Mussolini (n. 1883)
Další výročí: 28. července - 29. července - 30. července

Vybraný seznam dne

art.png
Budova Nejstaršího domu, kde se událost koná

Revoluční anartní ex-mediální kritická galerie (RAEMCG) je akce konající se jednou za tři roky v Paříži, ve Francii, s přůměrnou návštěvností přes sedmdesát tišíc lidí. Jedná se o největší výstavu umění s více než dvěma sty různými vystavujícími umělci. Cílem události je "prozkoumat hranice umění, bez ohledu… na omezení fyzické reality." Vítěz dostane cenu Skutečného Duchampa od skupiny kritiků vybraných pořadatelem akce, jímž je Ironic HANSARP. Kritici mají vybírat na základě abstraktních kritérií (např. "Který myslíte, že chutná nejvíce jako ponořený vztek?" což bylo kritérium během RAEMCG 2023), a mají hodnotit na škále od pěti do sedmi, což funguje podobně jako hlasování palcem nahoru a dolů, s přidaným neutrálním hlasem. Zajímavé je, že neutrální hlasování je podobné konvenčnímu negativnímu hlasu, neboť znamená, že umělecké dílo na kritika jednoduše neudělalo dostatečný dojem.

RAEMCG je jedinečné v tom, že má pouze velmi málo rázných omezení toho, co smí být představováno jako umění. To vedlo k několika ikonickým uměleckým dílům, jako Dům, v němž umělec, Adam Smalls, zabral prostory Nejstaršího domu a všeho uvnitř, jako součást svého díla, přičemž prohlásil "moje vnímání reality". Rovněž to vedlo k tomu, že Ironic HANSARP byl nařčen z několika zločinů proti lidskosti, jako například z živé demonstrace vyvolávání Antichrista. (Celý seznam...)

Vybraný obrázek dne

portal.png

Podzemní Iberská Brána je Einstein-Rosenův most nacházející se v podzemní dráze madridského metra. Je slavná svou konvenční a nízkou cenou vstupu, přičemž akceptuje i jedinou minci s numerickou hodnotou jedna. Brána vede do paralelního vesmíru, kde globální oteplování náhle drasticky změnilo svůj dopad a ponořilo Zemi do věčně zatažené oblohy a teplot pod bodem mrazu. Molo bylo navrženo organizací SAPPHIRE a zbudováno Gavinem Lime Halfacrem II. roku 2021, a dodnes zůstává jedním z nejpřesvědčivějších argumentů pro enviromentalismus.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License