Audio Záznamy: Poslední muž
hodnocení: 0+x
blank.png

[[Zpřístupňuji záznamy Oblasti-23]]
[[ / DATABÁZE POŠKOZENA / ]]
[[Rozpoznání a přehrávání nejnovějších spustitelných audiozáznamů]]

[[Záznam: XC/CC/????-CHYBA: DATUM ZÁZNAMU POŠKOZENO]]
[[Původní Login: Kensington, Jacob; Prověření Úrovně 2]]
[[Přístupový Bod: [ / TAJNÉ / ] ]]
[[Začátek audiozáznamu]]

[Dlouhá pauza]

Představte si, že pracujete pro tajnou nadaci, jejíž úkol je zabezpečit, zadržet a chránit jakékoliv neobvyklé předměty, nebo bytosti – nadpřirozené, mimozemské a podobně.

Mají stovky takových objektů: některé jsou neškodné, ale některé mohou zmutovat vaše tělo na stroj, nebo rozložit vaší mysl na skořápku vašeho původního já. Některé mohou rozšířit paranoiu, hněv, strach a halucinace. Dokonce je pár objektů, které mohou roztříštit Zemi na milion kusů a změnit všechny lidi na nemrtvé. Tato tajná nadace je drží v izolaci a chrání před nimi miliardy duší, které chodí po tomto světě.

A představte si, že máte za úkol studovat, analyzovat a ochraňovat ostatní před těmito objekty a nenechat sebe, vaše kolegy, nebo civilisty zemřít.

Žádný stres, ne?

[Nervózní chichotání]

Přesně to jsem dělal. Den po dni jsem pro lidstvo vystavoval svůj život v nebezpečí. Vypadá to nebezpečně a taky bylo, ale byla to zábava, dobře zaplacená a dělal jsem s těmi největšími drsňáky, které jsem kdy poznal. Bohužel s důrazem na minulý čas.

Tak a teď si představte něco jiného. Představte si, že by se všechny vzorky dostaly ven.

Úplně.

Všechny.

Během jediného dne by zemřely miliardy kvůli chaosu, který by nastal. Nespočet milionů by byl přeměněn na groteskní kreatury jaké svět neviděl po staletí. Stovky tisíců, které by “přežily” by se ocitly ve světě, kompletně odtrženém od jasné zelené a modré, kterou ještě včera braly jako samozřejmost.

Teď si něco začínáte uvědomovat, viďte? Tohle není jen hypotéza. Koneckonců, jste uvnitř žijící noční můry.

A to vše jen kvůli nám. Kvůli našemu selhání.

[Dlouhá pauza]

Víte jak to teď je. Několik míst s přeživšími, převážně v zabezpečených armádních základnách, nebo malých farmách po celém světě. Některým se podařilo převzít staré zařízení Nadace. Ty jsou teď bezpečnější. Sám teď v jedné sedím. V Oblasti-23. Ne že by odhalení mojí pozice nějak vadilo. Není to tak, že každý, kdo mě chce mrtvého ví, kde se Oblast-23 nachází.

Už mluvím z cesty, že? Ani bych se tomu nedivil. Myslím si, že možná, možná, začínám trochu bláznit. Tyto záznamy jsou poslední věc, která ve mně udržuje zdravý rozum. Zdravý rozum. Srandovní spojení. Uvědomuji si, že ztrácím spojení s příčetností. Po půl desetiletí vlastního vyhnanství. Nebo karantény. Toho, co dává větší smysl.

Pokud toto čtete, tak jsem pravděpodobně mrtvý. Zemřít mi trvalo jen… pět let? Jo. Pět let. Pět dlouhých a osamělých let. Možná bych se mohl pokusit vám dát přehled o tom, co se za těch posledních pět let stalo. Pokud si na to tedy ještě pamatuji…

[Pauza]

Tak to asi bude problém. Nepamatuji si, co se stalo. Strávil jsem každý bdělý moment snahou přijít na to, jak mohl každý artefakt uniknout a zničit svět. Žádné odůvodnění nedávalo smysl. Byla to práce zevnitř? Prolomení zadržování? Válka? Katastrofické selhání bezpečnostních systémů a pojistek v podobě jaderných hlavic? Musí to být kombinace předešlých důvodů. Nemůžu ale mluvit za žádné z ostatních zařízení. Oblast-19… Oblast-21… Oblast-7…

[Pauza s lehkými povzdechy]

Víte vůbec, jaké je sledovat umírat svět?

Ovšem že ne. Nikdo to neví. A máte štěstí, že ne. Nemuseli jste sledovat, jak ještěru podobná monstrozita trhala lidi na kousky. Nemuseli jste sledovat, jak se celá města přeměnila na stroje s lidmi, kteří se pomalu měnili na bizarní roboty bez známky lidskosti. To se stalo v Londýně… A New Yorku… a… bůhví v kolika dalších městech.

Sledoval jsem, jak byl Washington D.C. vymazán z mapy jadernou střelou.

Sledoval jsem, jak se celý Středozápad Spojených států změnil na [Nesrozumitelné] a změnili se na šedé a oranžové popelem a ohněm.

To bylo všechno, co jsem mohl dělat. Sledovat. Čekat. Než jsem jednoho dne našel-

[[CHYBA: DATA POŠKOZENA. POKRAČOVÁNÍ Z DALŠÍ SPUSTITELNÉ POZICE]]

-seznam mých kolegů, kteří to nezvládli. Sepsal jsem seznam a pokusil se do něj všechny zanést. Proboha… Je jich tolik…

[Vzlyk]

Většina správců je pryč. Doktor… Doktor [Nesrozumitelné] Clef… Doktorka Agatha Rights… Doktor Jack Bright… Doktor Snorlison. Doktor Simon Glass…

[[CHYBA: DATA POŠKOZENA. POKRAČOVÁNÍ Z DALŠÍ SPUSTITELNÉ POZICE]]

…Doktor Heiden…Doktorka Aura…Doktorka Mackenzie…Agent Strelnikov…Pan Avery Cates…Doktor Winters…Doktorka Light…Agent Zaeyde…

[[CHYBA: DATA POŠKOZENA. POKRAČOVÁNÍ Z DALŠÍ SPUSTITELNÉ POZICE]]

…a Agent Harper. To je poslední. Pravděpodobně…

[Krátka pauza]

Myslím si, že můžu být poslední naživu. Poslední, který si pamatuje, co jsme dělali, co jsme se pro svět snažili dělat.

Nemyslím si, že tohle zůstane v bezpečí dostatečně dlouho, ale aspoň se o to můžu pokusit. Komukoliv, kdo tohle najde; víte, že jsem plnil svou povinnost. Snažil jsem se odsud vše napravit. Jednoho dne se zase vrátím, abych všechno napravil. Vrátím se s mými kolegy, nebo bez nich.

Nic si nenalhávám. S největší pravděpodobností zemřu dříve, než se stihnu vrátit zpět, ale alespoň budu s lidmi se kterými jsem pracoval. S lidmi které znám a se kterými se budu cítit bezpečněji.

Takže… Takže tak.

Toto byl Dr. Jacob Kensington, odborník na robotiku a výzkumník v Oblasti-23, poslední známý výzkumník Nadace stále naživu.

Sbohem.

[[Konec záznamu]]

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License