Scénář Třídy K/O Konec Světa
hodnocení: +4+x
blank.png

Scénář Třídy K/O Konec Světa


Nejvyšší Boxer přelétl očima přes titulek dokumentu mladší výzkumníce a zamračil se.

"Co je k čertu Scénář Třídy K/O Konec Světa?"

Výzkumnice se zašklebila, nadšená, že může vysvětlit svou práci.

"Jedná se o takový scénář, při kterém by bylo Centrum kompromitováno natolik, že by bylo permanentně a naprosto neschopné dokončit svou misi, pane. Technicky řečeno, žraloci vyhrají."

"Není to příliš všeobecné?"

"Možná, ale opravdu potřebujeme milion podtříd, abychom čtenáři vysvětlili, že neznámá X způsobí, že Centrum nějakým způsobem selže? Nakonec to vždy znamená, že žralok vyhraje."

"To je fér," pokrčil rameny. "Souhlasím, že po chvíli by to mohlo působit dost nadbytečně. Pošlu to Výkonnému Boxerskému Shromáždění. Nemůžu ale slíbit, že s tím něco udělají."

"Výborně," výzkumnice teď zcela zářila. "Dovolila jsem si doplnit balíček několika příkladů. Nic zvláštního, jen několik možných variant, jak by k tomu mohlo dojít."

Nejvyšší Boxer pokýval hlavou a díval se, jak se za výzkumnicí zavírají dveře.


"Vzpomínám si, jak jsem seděl v kantýně Oblasti-71 a jedl nakládané zelí a kukuřičnou kaši se svými soudruhy, když v tom se někdo konečně odvážil zeptat na otázku putující temnými kouty myslí nás všech.

A co když se už nevrátí?"

"Jen špičky denverských mrakodrapů stále zely nad mořem: skleněné hrobky svých obyvatel utonutých již před lety. V jednom z těch osamělých monolitů sledoval muž v červené záchranné vestě příboj. Znal nebezpečí, jež dlelo v hlubině, přesto cítil klid, když slunce ozářilo její povrch."

"SPC-172 je selašiánská entita známá populaci jako narval."

"Bylo to, jakoby se někdo vysral do mrtvé ryby a nechal to pár dnů na letním slunci. Kůže kolem jeho nohou měla všechny možné barvy, černou, zelenou, kaštanovou. Byly tu tyhle ostré, zubům podobné výběžky vyčnívající z kůže tam, kde jsem udělal stehy. Prokousaly se skrz obvaz a odkryly holá místa plná menších, ostřejších zubů uvnitř."


Během četby seznamu příkladů se znovu zamračil.

"Co má kurva být SCP?"

Vyčerpaně oddech a vrátil se k mlácení svého stresového žraloka.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License