Návrh Uživatele: Johnatan Ball
hodnocení: +2+x
blank.png

Objekt #: SCP-001

Třída Objektu: Keter

Speciální Zadržovací Procedury: Doposud nebyly vytvořeny žádné adekvátní zadržovací procedury, které by se dokázaly vypořádat s nebezpečím, jež představuje SCP-001. To jest částečně kvůli kontroverzní povaze objektu a debat ohledně potřeby zadržení. Tato kontroverze se odráží v tom, že objekt často mění třídu a procedury potřebné k zadržení. Současná administrace, i přes obvinění z paranoii, klasifikovala objekt Keter a vyžádala si, aby byla vytvořena vyšší třída, jež by byla použita pro tento objekt, neboť by mohlo jít o nejnebezpečnější artefakt ze všech. Důvod této klasifikace a měnících se postojů k SCP-001 je popsán v popisu a poznámkách.

Aktuálně se SCP-001 nachází v kufříku, zamčeném pomocí kódu, vyrobeném z vysoce roztažitelného, vyztuženého polymeru. Místnost a kufřík jsou neustále monitorovány pomocí bezpečnostních kamer. Kufřík nesmí být otevřen bez jednomyslného speciálního povolení od všech současných členů Rady O5. Kufřík samotný musí být uzavřen v malé, plně osvětlené místnosti ve vedlejší budově postavené v ███ ██████ ██████. Zaměstnanci Třídy D drží hlídku mimo budovu a nemají povoleno vstoupit bez rozkazu Rady O5, což je trestáno okamžitou terminací. Tato vedlejší budova existuje pouze za účelem uskladňování SCP-001 a je připravená v případě nouze zahájit sebedestrukci.

Názorem současné administrace je, že SCP-001 je největší známé riziko národní a globální bezpečnosti. Přesto, vzhledem ke speciálním okolnostem ohledně funkčnosti objektu, je zakázáno na něm provádět výzkum, i přes metody jeho zadržování v minulosti, kdy SCP-001 bylo klasifikováno s minimálními bezpečnostními kondicemi.

Popis: SCP-001 je obyčejný stoh papírů, sepnutý dohromady v levém horním rohu. Na horní stránce stohu stojí “Tajné Záznamy Speciálních objektů—Tajné.” Počet papírů najednou připnutých ke stohu je nemožné zjistit, neboť se lišil od tří po třicet. Stoh není podepsaný a jeho původ je neznámý.

Objekt byl poprvé nalezen ███████ █, ████, kdy se objevil na stole v kanceláři ████████ █████ (mrtvý). Záznam tenkrát obsahoval popis "Živé Místnosti" (SCP-002). Krátce po přečtení záznamu byl skeptický ████████ █████ kontaktován po telefonu ohledně onoho anomálního objektu. V dalším případě, kdy ████████ █████ otevřel SCP-001, již nepopisovalo "Živou Místnost", ale "Biologickou Základní Desku" (SCP-003). ████████ █████, myslící si, že jde o jinou zprávu, okamžitě SCP-001 zavřel a začal hledat originální záznam SCP-002. Když ji nemohl nalézt, znovu otevřel SCP-001, jež tentokrát nepopisovalo SCP-003, ale "12 Rezavých Klíčů a Dveře" (SCP-004). ████████ █████ opět zavřel záznam a hned na to, jej znovu otevřel a přečetl "Kostlivý Klíč" (SCP-005) Není jisté, jaké další byly následující akce ████████ █████. V různé časy po této události byly objeveny předem jmenované objekty.

Existuje pouze nedostatečný výzkum ohledně spojení mezi SCP-001 a všemi dalšími objekty. Avšak, bylo zjištěno, že s každým dalším objeveným SCP objektem, byla nalezena i zpráva o tomtéž objektu pod krycí deskou SCP-001. Současná administrace bere tuto událost jako důkaz kauzálního spojení.

Dodatečné Poznámky: Ať už by mělo být SCP-001 bráno jako pokročilý varovný systém, nebo zda je SCP-001 důvodem stvoření objektů, jež musí být zadrženy, není jisté. Avšak tento rozdíl je v očích současné administrace nepodstatný. Faktem zůstává, že žádné nové objekty SCP se neobjevují, pokud není SCP-001 otevřeno a přečteno. Z tohoto důvodu odmítá současná administrace opakovat minulou chybu, která skončila tím, že Nadace přišla k více jak jednomu tisíci SCP objektů.

Argument ohledně bezpečnosti SCP-001 a jeho možného využití, jakožto varovného systému, nebo jako výrobny pokročilých biologických i nebiologických zbraní, současnou administraci nezajímá. A to ani dohady ohledně extrémních zadržovacích procedur pro objekt, který nevykazuje žádné nepřátelské vlastnosti. Kritikům má být připomenuto, že procedury neslouží pouze kvůli zadržení objektu samotného, ale i kvůli izolování objektu od lidí, kteří by měli být považováni za skutečnou hrozbu.

Přestože současná administrace odmítá odebrat objekt z izolace bez speciální autorizace, předchozí vedení objekt prohlíželo denně a budoucí vedení se nejspíše bude chovat podobně. Nehledě na to, názorem současné administrace je, že rozhodnutí o zničení SCP-001 by mělo být odloženo na dobu, kdy bude kontejnment předán budoucí administraci.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License