K Obrazu Svému: Část 7
hodnocení: +4+x
blank.png

22. prosince, 1998:

Lament se opíral ve své židli, upíjel kávu a natahoval se pro sandwich. Oběd se stal soukromou záležitostí, především poté co zjistil, že všichni ostatní si vybrali pilulku. Zakomponoval obrázek Sandlemyerova těla-těla, které vůbec nepřipomínalo muže, kterým kdysi byl-do složky pro SCP-106 a založil dokument na roh svého stolu.

Obrátil svou pozornost k 884, opět po tom dokumentu pošilhával a povzdychl si, přemýšlel nad tím, co Sandy říkal. 'Sežeň si někoho uvnitř Povstání…' Proč sakra ne? V tuhle chvíli už to stálo za zkoušku.

Povzdychl si a natáhl se pro telefon, vytočil číslo a podrbal se na nose.

"Haló? Agent Strelnikov?" zeptal se. "Nejsem si jistý, jestli si mě pamatujete. Lament. Potkali jsme se první den." Pauza. "Jo, ten od Gearse. Hledal jsem někoho ohledně možné mise. Hluboké utajení." Z druhé strany se ozvala naštvaná ruština. "Já vím, ale vy jste jediný, koho tam znám, tak jsem nevěděl koho jiného obtěžovat…"


10. srpna, 2007:

Lamentovi se na rty vkrádal úsměv jak zavíral složku a opíral se do židle, potichu se zasmál. Přeci jenom tu nebyl nikdo s kým by se zasmál. Podíval se na Gearse a doufal, že se jej zeptá proč má takovou radost, čekal a doufal, čekal a doufal, poté se naklonil dopředu a zahleděl se na doktora, dokud se na něj nepodíval.

"Ano, agente?"

"Složka SCP-884… je zavřená."

Znovu se opřel, tentokrát s rukama za hlavou.

"Gratuluji," řekl Gears.

"Děkuji," odpověděl Lament.

Nebude žádná chvála, ani žádné ocenění. Odměna v Nadaci bylo to, co jste si sami vymysleli. Dělání práce, odvádění dobré práce, znamenalo jednu ze dvou věcí: přežili jste, nebo přežil někdo jiný. To stačilo.

Muselo.

"Chtěl byste půlku mého sandwiche, pane?" zeptal se Lament.

"Ne, děkuji, agente."

In%20His%20Own%20Image%20-%20Part%207.jpg

Oběd?

Lament přikývl, sebral zabalený, řádně propečený roast beef z hnědého sáčku na stole. "Tak pokud mě omluvíte, tohle si vezmu do átria. Sophii za chvíli začíná přestávka na oběd…"

Gears přikývl. "Řekněte Dr. Lightové, že až skončí, potřebuji její zprávu ohledně SCP-371."
"Vyřídím, pane."

Lament se vydal ke dveřím, když Gears promluvil. "A agente?"

"Ano, pane?"

Gears na něj chvíli zíral. Bylo to mnohem déle než by mělo a začínalo to být podivné. Lament si řekl, že je potřeba to urychlit a zakašlal tedy. "Ano, pane?"

"Dobrá práce."

Trapnost byla hmatatelná.

"Děkuji vám, pane."

Gears pokývl a Lament-který cítil emoci, jež nedokázal popsat-odešel z kanceláře. Když došel do átria, políbil Lightovou na tvář, nechal se praštit do ramene a podělil se s ní o svačinu.

Sečteno a podtrženo, považoval to za dobrý den.


« Vsuvka 6 | HUB | Epilog »

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License