Jak Napsat SCP

Takže chcete napsat SCP

Právě čtete Jak napsat SCP 2.0. Pokud to čtete, jste pravděpodobně členem stránky SCP-CS a chcete napsat SCP-CS. Tato stránka vám má pomoc jak začít. Opatrně si jí přečtěte celou a neproskakujte. Potom co si ji přečtete, přečtěte si jí znova. Jste přece člověk (že?) a něco jste zapomněli.

Než začnete uvažte pár věcí.

Celkově úspěšné SCP-CS mají některé nebo všechny následné komponenty:

  • Zajímavý nápad
  • Rozumné zadržovací procedury
  • Jasný popis

Ty jsou nutné pro dobré SCP. SCP by mělo čtenáře okamžitě uchytit a neměli by být utlačováni expozicí. Snažte se mít představu o vašem SCP, než začnete psát.

Spousta prvních SCP nejsou úspěšné kvůli různým důvodům. Převážně kvůli nedostatku zkušeností spisovatele.

Toto není výmluva proč to nezkusit
Toto není prokletí
Toto je jenom fakt

Toto je výzva

Některá první SCP se povedou, protože jejich autoři buďto měli okamžitě nápad co a jak psát (což je vzácné) nebo protože si autoři dali čas s učením. Abyste se vyhnuli obávanému selhání prvního SCP vždycky si říkejte o zpětnou vazbu na našem discordu. Touto zpětnou vazbou se řiďte. Pokud vás zpětnou vazbou někdo urazí, tak nás na Discordu kontaktujte. Pokud překročí hranice bude potrestán.

Stránky s hodnocením -3 jsou smazány, pokud během 24 hodiny nebudou mít lepší skóre (pro více informací se ptejte na Discordu), takže nebuďte příliš smutní, pokud bude váš výtvor smazán. Pokud vaše první SCP selže, snažte se z toho poučit. Zkuste, jestli se dá tento nápad znovu použít, zjistěte co fungovalo a co ne atd. Někdy být dobrý spisovatel neznamená mít spoustu nápadů, snažte se dívat i na vaše staré nápady a zkoušet je přepisovat. Vždy si je můžete uchovávat v Sandboxu. Pokud máte problém s profesionálním tónem a vyznáte se v "Foundationversu", můžete zkusit napsat příběh. Příběhy nejsou nijak podřadné SCP článkům.

Prosím, nedělejte toto: Zveřejním špatné SCP, abych vyhnal špatné štěstí, jenom to zasekává stránku a nedělá to nic dobrého. Když píšete své první SCP, snažte se co nejvíc, protože si tím nastavíte standard, podle kterého se budou hodnotit vaše budoucí SCP. V chatu vtipkujte. Dejte na stránku skutečnou práci. Lidé vás budou brát lépe, vylepší to stránku a dáte příklad nováčkům.
Vážně nejlepší možná rada, kterou vám někdo z nás může dát, je být trpělivý. Seďte vzadu a číhejte; máme spoustu různých článku. Věnujte čas k pochopení, jak stránka funguje. Sledujte, co je dobré a co špatné, co je vysoce hodnocené a co ne. Naučte se, co se po vás bude očekávat; bude snazší se článkem uspět.

Co Dělat Dál?

K zjištění, co byste měl dělat dál, se vraťte na začátek a klikněte na další záložku.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License