Herman Fuller uvádí: Tunel Lásky
hodnocení: 0+x
blank.png


TUNEL LÁSKY

PROCHÁZEJTE SE!

RELAXUJTE!

POZORUJTE!SEN!

POLIBEK!

LÁSKA!

JEDINĚ NA VALENTÝNA!

Svobodní muži & ženy, už nečekejte na svou drahou polovičku! Probuďte v sobě pravou lásku— může být blíž, než si myslíte!

Jednorázová atrakce, nepropásněte ji!

Následuje výňatek z díla zvaného Zrozený pro Cirkus: Menažerie zrůd Hermana Fullera. Identita vydavatele ani autora zatím nebyla určena a vytrhané stránky byly nalezeny vložené v knihách o cirkusech po celém světě. Osoba nebo osoby zodpovědné za tento jev jsou neznámé.

Rodina

To the Circus Born

Na to jak velkou osobnost v Cirkusu představoval, Fuller nikdy moc nemluvil o svém osobním životě a spousta z nás přemýšlelo, jestli vůbec nějaký má. S příchodem Dne svatého Valentýna, byla tato otázka konečně zodpovězena.

Nikdy se sám úplně nepouštěl do stavění atrakcí, ale tentokrát udělal všechno. Nanosil materiály, udělal plakáty, stavěl… ani nikoho nenechal mu pomoct. Pak jsem ho uviděl pokrytého barevnými Klauními vnitřnostmi jednoho z mých nejpřátelštějších spolupracovníků a uvědomil jsem si, jak vážně to myslel.

Stavění atrakce mu zabralo pár týdnů, hlavně kvůli všemu tomu papíru, který na to použil. Celou tu věc pokryl papírovými talismany, na které pečlivě namaloval přes tisíc různých run. Nakonec vypadala celá ta věc vcelku amatérsky, ale byl s ní spokojený a to bylo tak nějak všechno, na čem záleželo.

Teprve až to začal propagovat v novinách, jsem si uvědomil, co dělá. Pamatuju si, že když jsem se na ten plakát díval, bolela mě hlava. Předpokládám, že proto jsme na Valentýna, přitáhli mnohem víc osamocených lidí, než jsme očekávali.

Když je Fuller uviděl, stal se úchop jeho hole mnohem křečovitějším. Na to, kolik jeho různých výrazů už jsem viděl, jsem nevěděl, jestli zuří, nebo je nadšený.

Vzal je na speciální prohlídku celým lunaparkem a jeho charisma přetékalo. Vzal je do zákulisí, nechal je mluvit s exponáty, dal jim jídlo zdarma… všechno, co by normálně zakázal.

Jak prohlídka pokračovala, někteří nezaujmutí hosté byli vyhozeni. Jenom šest nejnadšenějších se dostalo k hlavní atrakci: Tunelu Lásky.

Fuller je nechal po jednom procházet, počínaje s muži, kteří byli okamžitě odstraněni z pozemků Cirkusu. Dvě zbývající slečny na druhou stranu…

Inu, obklopily Fullera a zdálo se, že nevydrží nebýt v jeho těsné blízkosti. Vypadal převapivě nespokojeně a odstrčil je obě pryč.

V ten moment nastal křik. Jedna ze slečen srazila druhou k zemi a její ruce se rychle ocitly na krku té druhé. Pamatuju si, že jsem okamžitě vyskočil a pokusil se to překazit, ale Fuller jednoduše zvednul ruku na znamení toho, že jestli udělám ještě jeden krok, nepotrvá můj život dlouho. Na chvíli jsem měl pocit, že během toho co je pozoroval, jsem na jeho tváři zahlédl úsměv.

Začal jsem sbírat sílu ho neposlechnout, ale bylo pozdě. Jak stisk ženy sílil, ozývalo se odporné křupání dokud nezůstala druhá žena na zemi nehybná.

Fuller podal ruku vítězce, která vyskočila a objala ho. Pak se sehnula dolů, vzala tělo a přehodila si ho přes rameno jakoby nic. Poté beze slova odešli do jeho osobních ubikací.

Když jsme místo opouštěli, vše co jsme za sebou nechali byla halda nezvěstných osob. Ani ti, co odešli brzo, nebyli nalezeni.

Další den vypadal Fuller mnohem živěji a v poledne nás všechny svolal. Něco nám oznámil: k Cirkusu se připojoval nový člen— jeho žena, Candy. Vstoupila na jeviště, měla na sobě červenobílé šaty a dva culíky z duhově obarvených vlasů. Se vším bílým make-upem na tváři bych ani nepoznal, že je to vítězka ze včerejška.

214

To the Circus Born

Rodina

Candy do Cirkusu zapadla výborně a nakonec začala účinkovat. Obvykle na začátku políbila Fullera na líčko a vyběhla na jeviště.

Sledoval její představení se září v očích, jakou jsem nikdy neviděl. Na konci dne se objali a drželi za ruce, zatímco šli zpátky do ubikací. Ale jak čas běžel, všiml jsem si, že záře začínala slábnout. 4 měsíce po tom Candy zmizela a Fuller se postaral o to, aby umlčel kohokoliv, kdo o ní začal mluvit.

Na původním plakátu stálo, že Tunel Lásky je jednorázová atrakce. Ale příští rok, jsme ji pořádali znovu.

215

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License