Herman Fuller uvádí: Zvířecí Quasimodo
hodnocení: 0+x
blank.png


Zvířecí Quasimodo

Ohavná

zrůda!Chlupatý

hlupák!

Pohleďte na toto fascinující stvoření! Není to ani člověk ani medvěd! Je to pravá zrůda plížící se mezi stromy! Přijďte a spatřete ji!

Jen jedna noc! Přijďte a uvěřte!


Následuje výňatek z díla zvaného Zrozený pro Cirkus: Menažerie zrůd Hermana Fullera. Identita vydavatele ani autora zatím nebyla určena a vytrhané stránky byly nalezeny vložené v knihách o cirkusech po celém světě. Osoba nebo osoby zodpovědné za tento jev jsou neznámé.

Billy

To the Circus Born

V raných časech Fullerova cirkusu, měl Fuller jen pár zrůd, na které lákal davy. Mezi nima byl Billy. Byl jedním z Dětí Noci, kteří jsou běžně známí jako Seskvečové nebo jednoduše Bigfootové.

Billy se od svých bratrů lišil. Narodil se se shrbenými zády, chodil po špičkách a měl pokřivené obličejové rysy. Jeho mozek byl požkozen, pravděpodobně kvůli komplikacím při porodu.

Co Cirkusu byl přivezen po tom, co Fuller navštívil Marshall, Carter a Dark s.r.o. Billyho rodiče byli zabiti během organizovaného lovu bohatými patrony MC&D, kteří se chtěli pobavit. Říká se, že to byl Marshall, který zachránil Billyho a vzal ho zpět do Londýna. Byl Fullerovi nabídnutý ke koupi a stal se tak majetkem Cirkusu

Fuller veřejně předsatvil Billyho jako Zvířecího Quasimoda, ale v zákulisí pro něj měl několik odporných jmen. Byli jsme to my účinkující, kteří mu říkali Billy a zdálo se, že se mu to líbí. Bylo to přátelské stvoření, které by neublížilo mouše, avšak Fuller ho prezentoval jako barbarského divocha.

Náplní Billyho čísla bylo dělat podřadné triky jako pes. Fuller na něj pokřikoval a vyzýval obecenstvo, aby ho provokovali. Fuller někdy obecenstvu dával ovoce, aby jej na Billyho házeli. Součástí byla také groteska s Klaunama. Bylo bolestivé sledovat, jak si Billy ani neuvědomuje, co se vlastně děje. Jen se usmíval a pokračoval v představení. Pamatuju si, jak ho jednou přiměli balancovat na kovové kouli, jenom aby ho pak jeden z Fullerových Klaunů strčil dolů. Obecenstvo se smálo v absolutní ignoranci toho, jak jednostranné to představení bylo. Billy začal na podlaze podivně kvílet, což publikum rozesmálo ještě víc. Všichni co kdy byli ve Fullerově cirkusu znají krutosti, které se zde děly, ale ze všech těch věcí, co jsem tu viděl, zůstane tohle v mojí hlavě navždy. Fuller se k nám sice v zákulisí choval strašně, ale teď to dělal veřejně před obecenstvem, které se u toho bavilo.

To ohledně špatného chování k Billymu nebylo vše. Z nějakého důvodu si Fuller řekl, že přiměje Billyho trpět. Věšel na něj závaží, nechával ho hladovět, mrznout, topil ho, dával mu šoky, nebo ho jednoduše mlátil tím, co mu zrovna přišlo pod ruku. Říká se, že Fuller měl něco proti Dětem Noci, a tak si to vybíjel na bezbranném Billym. Někteří z nás, jsme dokonce pašovali Billymu jídlo, aby nevyhladověl.

Billy později podlehl svým zraněním a byl nalezený mrtvý ve své kleci. Fuller nechal Mannyho stáhnout jeho mrtvolu z kůže, kterou pak poslali MC&D pro jejich sbírku exotických kožešin. Naposled co jsem Billyho viděl, jsem procházel kolem stanu, kde ho stahovali z kůže. Manny beze slova vyšel ven s Billyho kůží na rameni. Na sobě měl nátělník potřísněný krví. Když vycházel, podíval se na mě chladným, nicneříkajícím pohledem. Billyho masem nakrmili Klauny a zbytek rozprodali.

Vše co mi po Billym zbylo je jeho plakát a skica, kterou jsem nakreslil, když byl ve své kleci. Přál bych si mít fotografii, ale jeho nevinný úsměv si budu pamatovat navždy.

67

Následující kus papíru byl nalezen přilepený na zadní části stránky.

Billy

billy.png
Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License