Herman Fuller uvádí: Rychlá, Ostrá Lekce
hodnocení: +1+x
blank.png


ÚŽASNÝ EXPLODUJÍCÍ MUŽ

SLEDUJTE!

DYNAMIT!

KREV!

NÁSILÍ!DNES!

AKCE!

STŘEVA!

VNITŘNOSTI!

JEN JEDNA NOC

Nabažte svůj zrak tímto odvážným pyrotechnickým počinem! Zábava pro celou rodinu! Umožněno díky akcím loajálních herců a zamestnanců Zneklidňujícího Cirkusu Hermana Fullera.

Role Explodujícího Muže připadne toto představení Thomasi Davissonovi, a to ve světle jeho nedávných činů
Sledujte jaký osud čeká zrádce.

Následuje výňatek z díla zvaného Zrozený pro Cirkus: Menažerie zrůd Hermana Fullera. Identita vydavatele ani autora zatím nebyla určena a vytrhané stránky byly nalezeny vložené v knihách o cirkusech po celém světě. Osoba nebo osoby zodpovědné za tento jev jsou neznámé.

Explodující Muži

To the Circus Born

zrada Cirkusu se trestala krutě. Neboť zrada Cirkusu znamenala zradu rodiny (aspoň tak to Fuller rád říkával). A tak bylo uvedeno představení Explodující Muž, způsob jakým poslat zprávu ostatním svéhlavým členům "Rodiny" cirkusu a přitáhnout u toho lidi.

Prvním z Explodujících mužů byl Thomas Davisson, mladý chlápek zaměstnaný u Cirkusu jako jeden ze stavitelů, kterého chytili uprostřed noci, jak kradl peníze a snažil se z Cirkusu utéct. Fuller se pochopitelně nemohl dočkat až bude moct číslo předvést, i když se spíš těšil na nárůst popularity, který měl tenhle skvost přinést (na začátku listopadu jsme měli mírný propad).

Samotná událost začala v 6 večer, jeden chladný podzimní den. Účast překvapivě předčila všechna očekávání, jelikož se jednalo o neozkoušené číslo a davy lidí se kupodivu jen hrnuly. A jaké představení měly spatřit! Jeviště bylo postaveno na podlaze Velké Špičky, a jak hosté vstupovali, stávali se svědky monstrózní konstrukce zápalných šňůr a dynamitů uprostřed. A na vrcholku toho byl muž večera, Thomas Davisson, spoutaný a s roubíkem. Měl monokl, jelikož byl samozřejmě Fullerovými muži nejdřív zmlácen, než byl transportován na svůj nitroglycerinový trůn. Až byla všechna sedadla k prasknutí, Fuller, plně ve své roli principála, utišil dav a přečetl Davissonovy zločiny, z nichž si většinu samozřejmě vymyslel, které se setkaly s projevy pobouřenosti nashromážděných sledujících. I když nebyli loajální jeho muži, Fullerovo publikum bylo.

Samotná exploze nezklamala. Šňůry byly rozmístěné po celém stanu tak, že po zážehu probíhala jiskra mezi sedadly, rozdělovala se, zase se spojovala a poskytovala podívanou která by stačila na samostatné číslo. Tohle nijak neutěšovalo Davissona, který samozřejmě předpokládal, že to bude rychlé a když stihl odříkat všechny své modlitby, vypadal zmatený, když viděl, jaké budou jeho poslední momenty. Těsně před tím než oheň dosáhl výbušného barelu, který měl pod nohama jiskra vyhasla. Thomasovy oči naplnila úleva, která byla vzápětí roztříštěna ohlušujícím výbuchem dynamitu, který roztrhal Davissonovo tělo. Dramatický efekt byl úžasný.

Jeho hlavu, která odletěla do publika, chytila malá, asi 5letá holčička, která svoji výhru zvedla vysoko nad hlavu. Uvaděč k ní rychle přiběhl a dal jí obrovskou hlavu cukrové vaty za hlavu Davissona, jehož oči se neustále panicky rozlížely po místnosti, zatímco se marně snažil nabrat vzduch do plic, které teď postrádal a jazykem zoufale hltat další vzduch. Pak byl potupně hozen dvojici žonglérů, kteří ho mistrovsky zařadili do rytmu spolu s noži, meči a dalšími tyčinkami (nezažehnutého) dynamitu. Ti pak fascinovali dav dokud nebyla vyhlášena pauza.

Během přestávky sesbírali kulisáci všechny kousky nebohého Thomase. Co bylo dostatečně netknuté, aby to stále šlo cítit byly všechny ty malé svaly, které Thomas stále mohl ovládat. Z jeho očí zářila příšerná bolest, jak doktoři Cirkusu opatrně sešívali jeho kousky dohromady na druhou část.

Fuller zamýšlel, aby si ostatní vzali Thomasovu lekci k srdci. Nicméně množství opakování čísla "Úžasný Explodující Muž" v následujících letech naznačuje, že jeho úmysl by zřejmě špatně pochopen.

113

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License