Herman Fuller uvádí: Eucestodiel, Bledé Božství
hodnocení: +1+x
blank.png


Triumf Červa!

Kdysi

prostý červ,

nyní bůh:

Eucestodiel

je deset

chodidel

SvatéhoHněvu,

256 nohou

čistého

božství,

a jeden

všemohoucí

červ!

Spatřete Červovo konečné vítězství, znovu a znovu!

Zakoupením lístků na představení "Triumf Červa",
souhasíte, že vůči vám nebude Cirkus zodpovědný
za jakékoliv zatracení, trauma, nebo projevy vyšší moci.

Následuje výňatek z díla zvaného Zrozený pro Cirkus: Menažerie zrůd Hermana Fullera. Identita vydavatele ani autora zatím nebyla určena a vytrhané stránky byly nalezeny vložené v knihách o cirkusech po celém světě. Osoba nebo osoby zodpovědné za tento jev jsou neznámé.

Dům Zvířat

To the Circus Born

občas uměl být pěkný parchant.

Typický příklad: krátce před tím než Fuller zmizel z povrchu zemského, dostal "úžasný" nápad. Zužitkovat nějak starší zvířata. Radši je ve stylu pozabíjet, než přenechat tu čest věku. No ne? Seznamte se s Eucestodielem.

Jedna z výhod mít klauna s bezedným žaludkem byla, že jakýkoliv střevní parazit, kterého chytil, měl hodně s čím pracovat. Jeden z nich, jak se ukázalo, se povznesl na úroveň boha jakožto čin na prostest proti… jakékoliv síle, kterou by byla obyčejná tasemnice schopná pochopit, hádám. Samozřejmě když je vaše Nebeské Království něco málo víc než pár Klaunů a zrůd, začnou být vaše božská zjevení trochu víc než jenom výmluva na další vystoupení.

Tím nechci Eucestodiela znevažovat. Když říkám, že to byl bůh, myslím to vážně. Byla to zrůda omezená jenom svým extrémním nedostatkem představivosti; spolu s Fullerem tvořili pár přímo z Pekla, zvrácená mysl ovládající zvrácený stroj.

A tím se vracíme k Fullerovu zatím nejúžasnějšímu nápadu. Noc začala poměrně nevinně: byly předvedeny staré hvězdy z menažerie aby ze sebe vydali to nejlepší. Ani v tom nemusely být dobré; skutečně, jejich selhání bylo skoro ideální pro to, co následovalo. A po posledním potlesku pro poslední zvíře se svět zastavil: zvětla zeslábla, kapela ztichla. Dav utichl, naplnil se očekáváním a v ten moment konečně promluvil Principál.

"Vy, mé věrné obecenstvo, jste spatřili legendy, zrůdy dávných dob a mnohem více. Ale na pozadí každé legendy se skrývá ohavná pravda:" A v tenhle moment jsem skoro slyšel ten odporný úsměv přilepený k jeho ksichtu. "A tou je, že život je Triumf Červa."

To je narážka na Eucestodiela, na kterého se okamžitě zaměřila všechna světla. Všechno co dělala zvířata, udělal líp: ze salt vzad se staly vzdušné manévry, místo plivání ohně plival duhu plnou všemožných barev a dokonce i Mluvícího Tonyho ztrapnil, když začal Eucestodiel vysílat svůj životní příběh do myslí publika. Mohl před davem udělat líp cokoliv co dělávala Hermanova menažerie.

Než se dostanu do finále, rád bych zdůraznil, že ani Fuller ani Eucestodiel nás nijak nevarovali o tom, co bude následovat.

Každé zvíře bylo po jednom voláno jménem do ringu. Eucestodiel každému projevil krátkým proslovem úctu, dal jeho oblíbenou pochoutku a publikum mu, jako za starých časů, zatleskalo. Oslavovali jejich životní příběhy a tak dál, a tak dál.

V ten moment mi došlo, že nikde nevidím Fullera.

Když Eucestodiel dokončil svoji poslední chválu, obrátil svoji pozornost zpátky k publiku. Začal jim přehrávat scény z minulosti, radostné vzpomínky a známé trapasy. Jednu poslední věc, kterou si o nich budou pamatovat. Eucestodiel vyzval publikum, aby se postavilo a věnovalo věrným služebníkům Cirkusu velký potlesk.

A když potlesk trval zhruba 6 vteřin, všem zvířatům prostě kurva explodovala hlava.

Nastal chaos. Zvířata ani nedostala šanci křičet, než se stan, původně výrazně žlutý s fialovými pruhy, během sekundy přebarvil na hrůznou červenou. Na všechny účinkující a na celé publikum se přilepily kousky mozků. Ani ne 5 minut později museli Fullerovi ozbrojenci potlačovat plnohodnotnou vzpouru.

Abych to shrnul, Fullerovo zatím třetí nejhorší představení.

459

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License