Ahoj, Světe (Část II)

« Část I | Část II | Část III | Část IV »


hodnocení: 0+x
blank.png

Cesta přes optické kabely je téměř instantiní. Ještě, než měli šanci si to uvědomit, byli nasáti, zamícháni a složeni v okamžiku, který téměř nelze měřit časem. MTF-Kappa 10 dorazila rychlostí světla na cestu k Městu Šifer, jejich prvního úkolu. Grape, Thorn a 8-Ball se vyškrábali k velkým ocelovým dveřím, ve kterých byl vyryt znak Maxwellismu.

SPMax.png

Takže hádám, že tohle je vstup?

thornhappy.png


Spíš zadní vrátka.

grape.png


>/:_ANOblinker.gif
8ball.png

Grape se do nich pevně opřel a byl překvapen, když se opravdu posunuly. Opřel se do nich ještě jedou a objevila se škvíra, která byla akorát tak velká, aby se jí šlo procpat.

Hadám, že to pro nás Alex otevřela. Rychle, dělejte, než nás někdo uvidí.

grape.png

Všichni tři vběhli dovnitř a zavřeli za sebou dveře. Jak procházeli temnou uličkou k otevřenému prostoru, jejich oči se kvůli ostrému světlu přivřely. Budovy dosahovaly takových výšek, jako digitální měsíc. Vzducholodě vyrobené ze světel proplouvali vysoko nad nimi, barevnější a spíše připomínající medůzy v hloubkách oceánů. Růžové, zelené, modré a červené reflektory bzučící na vrcholcích téměř každé budovy. A na obzoru krk napínající skleněný obelisk, osvětlený bledě modrým laserem střílejícím přímo do nebe. Obzor ve tmě tiše zářil, jako bioluminiscenční mořské dno. Avšak na zemi to bylo jasnější a pochmurnější, než centrum Tokya a Las Vegas dohromady; a stejně tak přeplněné.

Maxwellisté procházeli na nádvoří před nimi. Někteří vypadali jako lidé, jiní ne. Od pozlacených androidů v oblecích, kočičích dívek oblečených jako služky nebo humanoidy tmavé pleti s obrovskými andělskými křídly až po normálně vypadající "Joe Schmoey". Každý avatar byl jedinečný a od ostatních se velmi lišil. Thorn vyklouzl z temné uličky do světel nádvoří v úžasu.

Páni, tohle místo je naprosto sup— UAAA!

thornhappy.png

Grape chytil Thorna za límec a vtáhnul ho zpět do stínu uličky.

Nemůžeš se tady takhle procházet. Jen pár dalších hodin předstírej, že máš CPU, jo?

grape_mad.png


Jasně jasně.

thorn_sad.png

Grape skupinu pomalu přivedl za roh, kde to bylo trochu méně přeplněné. Jejich pozornost byla upoutána k náhlému pípnutí v Thornově kapse. Byla to malá zlatavá kostka. Když ji vytáhnul z kapsy, aby ji ostatní viděli, bylo zřejmé, že přední strana objektu září.

Ah, to pomůže. Dala ti to Alex?

grape.png

Grape kostku jemně převzal a začal ji prozkoumávat

Jo. Co to dělá?

thorn_srs.png


Je to tempo-metr. Víš, všechno tady musí bežet v určitém tempu, aby bylo všechno synchronizované. To, nebo ten, koho hledáme, bude mít tempo nejspíš vyšší.

grape.png


Jako my?

thorn_srs.png


>/:_ANOblinker.gif
8ball.png


To je taky přesně ten důvod, proč nesmíme přitahovat pozornost. Taky budeme potřepovat nějaké peníze, tohle místo je obrovský.

8-Balle, myslím, že támhle ve zdi je bankomat. Máš k němu přístup? Možná ho rozšifrovat a rozložit?

grape.png

8-Ball se otočil na stroj, který připomínal bankomat připevněný ve zdi. O pár vteřin později a pár škubnutí jeho objektivů proměnil celý stroj v drátový model, ze kterého se sypaly malé šestihrané mince, každá s vyrytým znakem Maxwellismu a malým posvátným textem.

Grape klesl na kolena a rychle posbíral, co mohl. Thorn ho následoval a také si nabral tři, nebo čtyři hrsti. S tím pospíchali na nádvoří a dolů hlavní průchodem, kde přihlášení uživatelé dělali kdo ví co. Prošli kolem různých obchodů, obchodníků na ulici, simulspace aktivit; i když vynaložili zvláštní úsilí, aby se vyhnuli oblasti červených světel. Bylo obtížné se pohybovat v davu páteční noci, ale Grape se stejně ujal vedení a šel tam, kam mu krychle říkala.

Tak, teď pojďme zjistit co tahle věc dělá a d—

8-Balle, viděl si, kam šel Thorn?

grape.png


>/:_NEblinker.gif
8ball.png

Oba dva se na místě zastavili. Grape ohlédl ulici, kterou přišli, mezitím co se 8-Ball vznášel poblíž a skenoval druhou stranu. Bylo tu moc hlav na to, aby se dala spozorovat zelená hlava dítěte. 8-Ball naskenoval několik tuctů hlav, ale bez štěstí. Pokud by 8-Ball mohl projevit své zklamání z toho, že byl zařazen do takové neorganizované skupiny, udělal by to. Právě když Grapovo rozrušení začalo dosahovat hranice, ucítil jak mu někdo zaklepal na rameno. Škubnul sebou a uviděl za ním stát Thorna.

Promiňte, jenom jsem si rychle něco koupil. Můžeme jít.

thorn_hat_happy.png


Co. To. Je?

grape.png


Fedora.

thorn_hat_happy.png


To vidím, Thorne! Proč si sakr— víš co? To je jedno.

grape_mad.png

Grape pokračoval v chůzi. Thorn a 8-Ball se snažili držet krok, aniž by naráželi do Maxwellistů.

Co je? Snažím se jen splynout, jak říkala Alex. Není tenhle klobouk náhodou mezi lidmi populární? Viděl jsem ji všude po internetu.

thorn_hat_happy.png


Hochu. Internetové memy nejsou ten nejlepší studijní materiál.

grape.png


Ale notak, Grape. Meme je součástí kultury nebo systém chování. Jasně, že je to dobrý materiál.

thorn_hat_happy.png


>/:_NEblinker.gif
8ball.png


No, ten klobouk stejně vypadá dobře.

thorn_hat_happy.png


>/:_NEblinker.gif
8ball.png


To je jedno.

thorn_hat.png

Thorn se ploužil za týmem a na rušném chodníku si koukal na boty. Jak procházeli městem, tu a tam ho upoutalo pár věcí. Tlumená glitch-hopová hudba z tanečních klubů. Jemné bzučení provozu nad nimi. Jeho vlastní odraz, jak procházel kolem simulspace arkádovek. Všechny tato rozptýlení mu dopomohla k vražení do náhodného Maxwellisty.

Oh! Promiň, neviděl jsem tě.

thorn_hat.png

OMG! o(≧∇≦o)
/me trchu umře
kde si nšl tu čapku?!?!
je specL nebo comN?

girl1.png

Um, uhh? Můj klobouk? Můj klobouk, jo? J-je tu obchod, jmenuje se 'Clan Chitz Trade Hub'. Jen 5 bloků támhle tudy.

thorn_hat_srs1.png

DÍK! <3
prfktní dárek pro nrzky brášky
tdy máš +1 ttyl
~*☆*Sláva WANu*☆*~
(シ_ _)シ

girl1.png

Před Thornovým nosem se najednou objevila malá zelená šipka. Sebral ji ze vzduchu, podíval se na ní a schoval do kapsy. Když se podíval nahoru, mladá Maxwellistka už od něj odcházela.

Uh. D-díky. Sláva WANu, jo?

thorn_hat_srs1.png

Vyměnili si zdvořilé zamávání a Thorn hned pospíchal zpět za Grapem a 8-Ballem, kteří čekali na to, aby mohli přejít silnici. Grape se na něj jen krátce zamračil a poté přešel silnici. Thorn se snažil už znovu nezůstat pozadu.

Bylo to jen pár bloků poté, co skupina došla k něčemu, co vypadalo jako méně slušná simulspace hospoda. Výstřední zářící cedule na dveřích četla „GAMBITOVO POSLEDNÍ PITÍ“. Grape se podíval na blikající kostku v ruce a zhluboka se nadechl.

Hádám, že tohle je náš cíl? Jdeme dovnitř.

grape.png


>/:_ANOblinker.gif
8ball.png

Thorn vstoupil před skupinou, dychtivý vědět, co je vevniř, následován ostatními. Vnitřek překvapivě nebyl tak moderní, jak zevnějšek napovídal. Podlaha byla natřený beton, zaplněná židlema a kulečníkama. Celá místnost zapáchala jako vlhká houba. V reproduktorech řval Black Flag a tým se přiblížil k baru tak nenápadně, jak jsen tři AIC, které tam nepatří mohou. Bylo to, jako by bar simuloval zvětralý štěrk minulých desetiletí.
Na druhém konci baru seděla schoulená skupinka Maxwellistů. Grape a Thorn se posadili na stoličky, zatímco 8-Ball se nad jednou vznášel. Thorn položil ruce na stůl, nadšený, že si nejen objedná svůj první drink, ale že si také vyzkouší své rozvíjející se sociální dovednosti. Rudovlasá barmanka byla otočená zády a čistila vystavené lahve.

Um. Čus! ty vlasy sou supr.
(*^∀゚)ъ

thorn_hat_smile.png

Grape pomalu otočil hlavu k Thornovi, jako by mu jeho uši právě lhaly. Není možné, že se Thorn pokusil použít místní žargon tak trapně. Než to stihl potvrdit, dívka za barem odpověděla.

Díky— hádám. Ale budu muset vás chippery poprosit, aby ste odešli. Nemůžete tady zůstat, i když by jste se jen koukali.

bishop.png

C-Co? Nejsme tu— Chci říct že jsem se ne—

thorn_hat.png


TO, co se tohle ignorantní dítě snaží říct je, že se omlouvá. Občas si prostě strčí obě nohy do huby.

grape.png


No, vlastně ani ne. Nikdy jsem nemluvil s tak pěknou liškou, jako jsi ty. Chtěl jsem jen být slušný.

thorn_hat.png

Grape si dal hlavu do dlaní a barmanka se opřela oběma rukama o stůl. Maxwellista ze skupiny na druhém konci baru se k nim začal přibližovat. Měl tmavou bundu a kalhoty, závodní brýle, masku a dost-hustý boty. Jeho duté kroky přehlušily Thornovo polknutí.

Nechceme. Tu. Chippery. Chápete? Nezajímá mě, co máte za lubem. Prostě odejděte, než dostanete kick.

bishop.png


Je tu nějaký problém, Bishop?

rook1.png
>/:_NE
>/:_NE
>/:_NEblinker.gif
8ball.png

Tohle trio chipperů. Nevím, jestli trollí, nebo jsou vážně tak blbý.

bishop.png

Jo. Nejsme ti "chippeři", o kterých pořád mluvíte.

grape_snark.png

Kdo teda jste? A co chcete?

rook1.png

Jsme tu kvůli zkouškám! Chceme závodit!

thorn_hat_mad.png

Thornova slova visela ve vzduchu, když skupina čekala, až někdo rozbije ticho. Grape a 8-Ball se na Thorna podívali tím nejvíc zmateným pohledem; hlavně Grape. Thorn naznačil na křídovou ceduli na zdi:

ZKOUŠKY NA VELKÝ ZÁVOD TENTO TÝDEN!
~POPLATEK ZA VSTUP VYŽADOVÁN~
SIMULSPACE ZÁVODNÍ TURNAJ ZA 3 TÝDNY!
ŠŤESTÍ VŠEM UCHAZEČŮM!


Grape pokrčil rameny a obrátil oči v sloup. Byl to alespoň nějaký plán. Byl to špatný plán, ale byl to plán. Grape skryl svojí iritaci a rozhodl se spolupracovat. Hlavně kvůli tomu, že málem dostali ban hned na prvním místě, kde chtěli vyšetřovat.
.

Vy chcete závodit? Nezdáte se mi, jako ten typ.

rook1.png

K čertu s tím. Všechno se musí zkusit poprvý, ne?

grape_snark.png

Grape k sobě přitáhnul Thorna a zaštrachal se mu v kapsách. S oběma jeho rukama vysypal peníze, co zbyly po Thornově utrácení. Oba Maxwellisté nad hromadou stříbrných šestiúhelníků, které se téměř převalili přes okraj baru, zalapali po dechu.

Oh můj WANe. To musí být víc než 2000 crytu, Rooku.

bishop.png


2,000 crytu? To pokryje nájemné po zbytek turnaje.

rook1.png
>/:_2025blinker.gif
8ball.png


Předpokládám, že to taky pokryje poplatky a simulspace panáky pro moje přátele.

grape_snark.png

Jo. Jasně. Panáky. Jdu na to.

bishop.png

Thorn se dotkl hrany svého klobouku a mírně ho naklonil.

Děkuji, má paní.

smooth_criminal.png
« Část I | Část II | Část III | Část IV »

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License