Ahoj, Světe

« Část I | Část II | Část III | Část IV »


hodnocení: +1+x
blank.png

T

imes Square, New York. Během poledne při nakupování v různých obchodech s elektronikou bylo prohlášeno 22 lidí za mrtvé. Příčina smrti není dosud známá. Dle prohlášení policejního šéfa Williama J. Brattona na včerejší konferenci, úřady nevylučují možnost teroristického útoku: "Nechci, aby se dělali ukvapené závěry. Na případu spolupracujeme s Ministerstvem vnitřní bezpečnosti a Ministerstvem spravedlnosti. To je vše, co zatím mohu říci."

Zprávy očitých svědků naznačují, že oběti byly najednou zasaženy neznámou silou. Několik protichůdných zpráv podrobně popisuje vládní činitele, kteří odvracejí svědky od scény. Státní oddělení tuto situaci nekomentovalo, ale zatím se žádná známá teroristická skupina k útoku nepřihlásila. Jakou spojitost, pokud vůbec, má ke smrti 6 lidí v Los Angeleském obchodě s elektronikou tento rok, není jasné. Nicméně, podobné okolnosti

"Skutečný počet obětí byl 54, ale bylo těžké amnestikovat tak zalidněné místo." Ředitel si prohlédnul zbytek záznamů ve složce. "Všichni Maxwellisté? Žádní civilisté, že?"

"Zatím ano. Stejně jako předchozí případy." Agent stál před stolem. Věděl, že případ skoro vůbec nepokročil a věděl, že bude tázán, stejně jako před dvěma týdny.

"Co pokrok na těch případech?"

"Pane, Já— Myslím že potřebujeme dodadečné materiály, jestli to máme posunout. Autopsie ukázala, že příčina smrti je kvůli jejich mozkovým implantátům."

Ředitel se podíval na agenta. "Říkáte mi jen věci, které už dávno vím." Shodil složku ze stolu na tvrdé linoleum. "Šest mrtvých rok zpátky. Dvacet sedm tohle léto a padesát čtyři tenhle týden. To ani nemluvím o případech, které jsme ututlali. Jak dlouho potrvá, než se to celé převrhne? Víte, co— neodpovídejte. Prostě odejděte, musím si zavolat."

Agent urychleně sesbíral záznamy z podlahy a spěchal mimo dosah Ředitele chodbou dolů. Pracovna byla náhle tichá a zamyšlená. Po malé chvíli ředitel zadal dlouhou sekvenci čísel do kancelářského telefonu a čekal na automatickou odpověď.

«Omlouváme se, váš hovor nemůže být vyřízený. Prosíme, kontaktujte personálního ř—»

"Dokument Tempo Bojkot Zázrak Hesián Měsíc Devět Devět Jedna Osm Kozoroh"

[STATIKA]

«Heslo potvrzeno; Řediteli Aktusi. Otvírám šifrovaný kanál k O5-7.»

Po několika vteřinách odpověděl digitálně upravený hlas "Řediteli? Jsou tu 3 ráno." Karlyle v další větě zakolísal. "O-omlouvám se. Neuvědomil sem s—"

"Co potřebujete, Řediteli?" Karlyle se podíval na hromadu složek a projížděl jimi prstem. "Ten návrh, který jsem posílal pár měsíců zpátky— ten o iniciativě proaktivní kybernetické bezpečnotni pro případ potřeby? Myslím, že je na čase, aby jsme se na to podívali lépe."O Dva Týdny Později…Skynet.png


PŘÍKAZ: SPUŠTĚNÍ MTF KAPPA-10

PRIORITA: ALEPHSHRNUTÍ:

Mobilní Úderná Jednotka Kappa-10 má striktně za úkol vyšetřování a angažování s 'kyber-anomáliemi' s použitím virtuálních agentů a Nadačních výzkumníků k vysledování, neutralizování nebo zadržení těchto hrozeb. Následující projekty musí být znovu pověřeny a/nebo přesunuty pro okamžité užití v MTF Kappa-10 pod dohledem Ředitele Karlyle Aktuse:

  • PROJEKT: ROSETTA [8B-A1.aic]
  • PROJEKT: AQUINAS [GR8-P.aic]
  • PROJEKT: BELL||||[thorn.aic]

PROJEKT: DEWEY [alexandra.aic] bude povolána "jak bude nutné" Ředitelem Aktusem. Kanceláře a prostředky AIAD (Divize Aplikací Umělé Inteligence) budou prozatím používány a rozšiřovány pro potřeby MTF Kappa-10. Pro tento úkol bude vybrán kvalifikovaný personál z AIAD i jiných oddělení.

MTF Kappa-10 je dočasné označení, dokud nebude zrušeno nebo sankciováno. O takovýchto akcích rozhoduje výhradně Rada O5.

PRVNÍ ÚKOL:

Prozkoumejte incidentnyc-102216 a všechny podobné případy úmrtí Maxwellistů.

[konec nařízení]


PO PŘEČTENÍ TENTO DOKUMENT ZNIČTE
Načítám Konferencni_Mistnost.x3d

::RENDERUJI::

18-1.gif 18-1.gif 18-1.gifV temnotě se objevil záblesk světla. Potom další. A další. Dokud tu nebyla řetězová reakce zábleksů, které jiskřily do temnoty kolem. Záblesky začaly formovat čáry. Čáry se spojovaly s ostatními. Nakonec vytvořili 2D mnohoúhelníky, které pluli na svá místa jako precizně padající vločky. Pomalu, ale jistě, se v kyberprostoru začala formovat místnost. Jednoduchá místnost s dveřmi na obou stranách, čtyřmi židlemi a pevným stolem.

Nedlouho po dokončení mapování koberce do místnosti vstoupili čtyři virtuální asistenti. Alex si sedla do čela stolu. Naproti seděl Thorn, Grape a 8-Ball. Každý oblečený vcelku prostě; mimo 8-Balla, kterému chybí jasný obrys těla a je spíš masa vznáčejících se kostek. Podívala se na ně s hřejivým úsměvem. Bylo to pro ní příjemné setkání.

Nepamatuji si, kdy jsme se naposled všichni takhle sešli. Jak tak přemýslím, možná to nebylo nikdy.

alex_smile.png

Bylo ticho. Ostatní po sobě pokukovali, neměli tušení, proč byli aktivováni a zavoláni.

Jen nahraju celé sezení, ať to máme z cesty.

alex4.png

A už věděli.

Takže teď jsme Úderná Jednotka? A proč pomáháme Maxwellistům?

grape.png
>/:_ANOblinker.gif
8ball.png


Kdo jsou Maxwellisté? Jsou to lidé? Mimochodem, tohle je vážně hustý!

thornhappy.png

Ano, jsou to lidé. A STARÁME se o ně, protože to je problém, který se převrhne do civilního světa. Takže se s tím vypořádáme teď.

Rozumíte?

alex_sad1.png

Je to virus?

thorn_srs.png
>/:_NEblinker.gif
8ball.png

Jak říká 8-Ball. Někdo, nebo něco, se za tím skrývá. Chová se to moc opatrně na to, aby to byl virus. Takže infiltrujete síť Maxwellistů a zkusíte ten problém vyřešit tam.

8-Balle, vím, že běžíš na omezeném sestavení, takže budeš sloužit jako hlavní dešifrovač a komunikační kanál mezi mnou a týmem.

alex_sad1.png
>/:_ANOblinker.gif
8ball.png

Výborně. Thorne, budeš asistovat Grapeovi s čímkoli bude potřebovat.

alex4.png

Jasná věc.

thorn1.png

Poslouchej Grapa. Je tu už dost dlouho a s interakcí s lidmi má víc zkušeností, než my dva dohromady.

alex4.png

Grape se na Alex z druhé strany stolu zamračil. S rukama skříženýma škubnul svými vousy do strany na znamení žárlivosti. Alex si napětí rychle všimla.

Děje se něco, Grape?

alex_sad1.png

Já? Ne. Jen jsem přemýšlel nad tím, proč si na téhle operaci budeš hovět tady.

grape_mad.png

To nebylo moje rozhodnutí. Už takhle musím hlídat dvě Oblasti. Za tím rozhodnutím já nestojím.

alex_sad1.png

Vážně? Přiznám se, že mi to trochu nefér přijde.

thorn_sad.png

To víš, když se staneš nenahraditelným patolízalem… jako tady Alex, přichází s tím i určité výhody.

grape_mad.png

Hele, tak zadrž.

alex_sad1.png

Jedna věc, kterou jsem se naučil po tak dlouhé době v archivu je, že lidi vážně nemají rádi konflikty názorů.

grape_mad.png

Grape, to stačí.

alex_sad1.png

Asistenti, kteří zůstanou online jsou ti, kteří dokážou svojí přízeň lidem jakýmkoliv způsobem.

grape_mad.png

To. Stačí.

alex_sad1.png

Obvzláště, pokud to zahrnuje zabití vlastního druhu.

grape_mad.png

Alex bouchla běstí do stolu tak moc, až se vše kolem zatřáslo.

GLACON BYL TAKY MŮJ PŘÍTEL!

alex_angry.png

Místnost se znovu ponořila do ticha. Jediné, co bylo slyšet, byl potlačený vzlyk od Alex. Thorn k ní chtěl přijít a utěšit jí, ale příležitost utekla moc rychle. 8-Ball zůstal zmražený ve vzduchu a říkal si, jestli to bude fungovat, mezitím, co vypočítával možné výsledky. Grape dále seděl strnule ve své židli. Stoický a nedotčený.

Udělala jsem, co jsem musela.

alex_cry.png

To je jedno, Alex. Můžeš to vyprávět tady Thornovi, ale já ti stejně věřit nebudu.

grape_mad.png

Grape, můžeme naše rozdíly pro tentokrát odunout stranou, prosím?

alex_sad1.png

Grape si dlouze vzdychnul. I přes to, že dýchání pro někoho jako je on není potřebné, věděl jak správně používat řeč těla pro komunikaci emocí.

Hádám, že je na čase sbořit bariéry. Budu spolupracovat. Vlastně musím, co?

Počkám na vás venku.

grape.png

Grape vstal ze židle a pochmurně se sunul ke dveřím. Jakmile zavřel dveře, přes Alex a Thorna se přhnala vlna emocí. 8-Ball si pořád probíral své bochybnosti o týmu. Stačilo 1.5 milisekund a už se objevují známky problému.

Vlastně mysllím, že to bude všechno. Thorne, můžeš to potom prosím dát Grapovi?

alex_sad1.png

Alex na stůl posunula malou, zlatavou kostku. Thorn ji zvedl a schoval v ruce, mezitím, co sledoval, jak se třpytí.

Je důležité, aby jsme to udělali co nejrychleji a nejtiššeji, jak je to jen možné. Normální lidé se do sítě Maxwellistů nedostanou. Budeme muset splynout. Vy budete muset splynout.

alex_sad1.png

Alex vstala a sesbírala své složky ze stolu. 8-Ball jednoduše odplul z místnoti, aby se připojil ke svému dávnému příteli, který čekal venku. Schůze byla ukončena. Nicméně se Thorn odhodlal vyslovit ještě jednu otázku.

Počkat! Ta síť. Kde přesně je?

thorn_srs.png

Alex chytla kliku, zastavila se a podívala přes rameno.

Město Šifer.

alex_sad1.png

S tím odešla. Thorn si rychle schoval kostku do kapsy a pospíchal ven, aby se spojil s týmem.
« Část I | Část II | Část III | Část IV »

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License