ŽÁDOST O DOTACI NA ZKOUMÁNÍ VYUŽITÍ NĚKTERÝCH VÝZKUMNÝCH PROSTŘEDKŮ PŘI PŘEKONÁVÁNÍ PŘIROZENÝCH OMEZENÍ LIDSKÉHO TĚLA

hodnocení: +5+x
blank.png

ŽÁDOST O DOTACI NA ZKOUMÁNÍ VYUŽITÍ NĚKTERÝCH VÝZKUMNÝCH PROSTŘEDKŮ PŘI PŘEKONÁVÁNÍ PŘIROZENÝCH OMEZENÍ LIDSKÉHO TĚLA

POČÁTEČNÍ PROBLÉM

Veškeré snažení lidstva je přirozeně omezeno vrozenými limity lidského těla. Lidské tělo je křehké, je náročné jej opravit a vyžaduje spoustu času na zotavení se z nemocí. A co víc, je taktéž extrémně odolné vůči sloučení s přístroji, které by tyto problémy mohly zmírnit.

Jedním z největších problémů lidského těla je jeho zranitelnost. Každý den vykoná průměrný člověk desítky různých úkolů, které by ho mohly potencionálně zmrzačit či rovnou smrtelně zranit.[1] V mnoha případech lze toto riziko zmírnit nebo se mu vyhnout, avšak v mnoha dalších případech je tomu naopak. Vývoj medicínských technik, které by zdokonalily regenerační procesy buněk lidského těla, by tyto úrazy dokázal eliminovat a mohl by vést ke zlepšení a prodloužení délky lidského života.

Lidské tělo je navíc velmi odolné vůči technologickým rozhraním, která by mohla zásadním způsobem zlepšit kvalitu života. Existují návrhy či koncepty pro širokou škálu protetických a lékařských implantátů, které nemohou být realizovány pouze kvůli problematice syndromu odmítnutí.[2] Pakliže by se tento problém podařilo odstranit, výrazně by se tím rozšířily možnosti vylepšení člověka, což by umožnilo přímější propojení lékařských přístrojů a protéz s lidskými tkáněmi a potenciálně i funkční zapojení neuralinku.

Dalším omezením lidského těla je jeho neschopnost využívat thaumaturgii. Pouze malé procento lidí je schopné vykonávat thaumaturgii, a ti, kteří jsou tímto darem obdařeni, disponují jen omezenou silou a možnostmi. Pokud by bylo možné thaumaturgické vlohy u lidí vyvolat nebo cíleně zesílit, mohla by se thaumaturgie stát vhodným východiskem pro řešení mnoha obtížných a jinak nevyřešitelných problémů, včetně okamžité dopravy na velké vzdálenosti, přímého zprostředkování historických událostí a komunikace na nesmírně obří vzdálenosti.

ŘEŠENÍ

Archeologická expedice 1988/ES-2 před nedávnem nalezla v Tabernaské poušti řadu objektů, o nichž se domníváme, že by mohly být pro řešení těchto problémů přínosné. Mezi nalezené objekty patří:

  • Mohutná (9000 kg) humanoidní mrtvola opatřená množstvím protéz zhotovených z neznámé slitiny. Tyto protézy vykazují pokročilý rozsah propojení s tkáněmi mrtvoly a zároveň nenesou žádné náznaky syndromu odmítnutí. Snímkování samotné mrtvoly pomocí éterické rezonance odhalilo její nízké hodnoty vyzařování EVE, přičemž z protéz byly s tím stejným rysem detekovány naopak velmi vysoké hodnoty tohoto vyzařování. Tento fakt je nadále chápán tak, že mrtvola a její protézy disponují společným zdrojem thaumatické moci.
Liver.jpg

Fotografie extrahovaných vzorků jater.

  • Orgán, podle všeho játra, vyříznutý z humanoidní mrtvoly k dalšímu zkoumání. Tento orgán byl při jeho vyjmutí v naprosto nedotčeném stavu. Buněčné kultury z něj odebrané projevily mimořádné regenerační vlastnosti, přičemž z jedné oddělené kultury byla za přibližně 30 hodin schopna vyrůst zcela plnohodnotná samostatná játra.
  • Řada artefaktů, o nichž se předpokládá, že jsou náboženského charakteru. Tyto artefakty jsou vyrobeny ze stejné kovové slitiny jako protézy objevené spolu s mrtvolou. Snímkování pomocí éterické rezonance odhalilo, že uvedené artefakty vyzařují částice EVE se stejným rysem jako mrtvola a její protézy. Má se za to, že tyto artefakty čerpají thaumatickou energii ze stejného zdroje jako mrtvola a protézy.

Doporučujeme analyzovat kovovou slitinu, z níž jsou artefakty a protézy vyrobeny, a určit tak její přesné chemické složení, a to vzhledem k možnosti její potencionální masové výroby s cílem využít ji jako součást lékařských implantátů. S ohledem na její možné vodivosti by mohla být rovněž využitelná pro vývoj neuralinkového rozhraní.

Extrahovaná játra by mohla být využita v současném vývoji regenerační léčby založené na kmenových buňkách v rámci projektu Samsara. Použití metod k navození pluripotence u těchto jaterních buněk by mohlo poskytnout zdroj rychle se regenerujících kmenových buněk použitelných k regeneraci orgánů nebo končetin.

Rovněž navrhujeme provést hlubší zkoumání nalezených artefaktů, aby bylo možné určit, jakým způsobem jim byla vdechnuta thaumatická energie. Jestliže by se tento proces podařilo zpětně zanalyzovat, mohl by být využíván při výrobě thaumatických protéz, což by umožnilo přístup k thaumaturgii naprosto komukoliv.

OBCHODNÍ PŘÍPAD

Komerční potenciál každého z uvedených zaměření výzkumu je nepopsatelný.

Kovová slitina z protéz by se dala uplatnit v pokročilých lékařských přístrojích a implantátech a mohla by se eventuálně použít k umělému vylepšování lidského těla. Mezi potenciální odbyt by mohly pak patřit implantované zdravotnické senzory, protetické končetiny a pokročilé neuralinky.

Účinná regenerační léčba vyvinutá v rámci projektu Samsara založená na vzorcích extrahovaných játrech by mohla být nasazena při léčbě vážně zraněných a jinak tělesně postižených jedinců. Širokou potenciální zákaznickou platformu by mohly představovat armády světa, které musí každoročně ošetřit značné množství amputovaných končetin a kriticky raněných jedinců.

Posílení lidských thaumaturgických možností by bylo zcela jistě předmětem zájmu několika organizací, jež se zabývají thaumatologickým výzkumem nebo které thaumaturgy ve značné míře zaměstnávají, a to především Mezinárodní Centrum pro Studii Unifikované Thaumatologie a Globální Okultní Koalice; stejně tak by se tato možnost hodila pro náš vlastní thaumatologický výzkum.

VYUŽITÍ FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ

Na chemickou a zpětnou analýzu kovové slitiny, která by v závislosti na přesném složení dané slitiny trvala jeden až tři měsíce, by bylo zapotřebí přibližně 250 000 USD. Vybudování a úprava infrastruktury umožňující výrobu této slitiny ve větším měřítku potřebném pro komerční využití by stála téměř 1 milion USD a trvala by šest až osmnáct měsíců. Čas a peníze by bylo možné ušetřit modifikací již existující nevyužívané infrastruktury pro zmíněný účel.

Na testování protéz vyvinutých z této slitiny na zvířatech by bylo třeba dalších 400 000 USD. Testování těchto protéz by trvalo kvůli dodržování norem vyžadovaných vládními regulačními agenturami několik let.

Stávající finanční zdroje pro projekt Samsara jsou dostačující pro vývoj metod vyvolání indukované pluripotence. Očekává se, že Samsara přinese použitelnou metodu během následujících osmi měsíců. Přizpůsobení této metody zregenerovaným jaterním buňkám by mělo stát necelých 100 000 USD. Náklady na testování a certifikaci by dosáhly téměř 500 000 USD.

Předpokládá se, že k identifikaci a zpětné analýze procesu, který byl použit k obohacení protéz a artefaktů thaumatickou silou, bude zapotřebí přibližně 150 000 USD, přičemž odhadovaná doba trvání identifikace jest tři až pět měsíců. Vývoj thaumaturgických protéz z této slitiny pomocí zmíněného procesu by vyšel na 100 000 USD, a to za předpokladu uplatnění stávajícího výzkumu a prostředků z vývoje běžných protéz využívajících téže kovovou slitinu.

Testování těchto thaumaturgických protéz by bylo prováděno na hyperinteligentních pokusných laboratorních hlodavcích.1. Tito hlodavci vykazují pokročilý stupeň zdatnosti při řešení problémů, což je pro úspěšné testování navrhovaných thaumaturgických protéz naprosto nezbytné; testovací postupy by zahrnovaly postavení testovacích subjektů před problémy, které lze úspěšně vyřešit pouze prostřednictvím thaumaturgie.2. Náklady na takové testování jsou odhadovány na 75 000 USD.

Zároveň bychom rádi požádali o vyčlenění 10 milionů USD na výstavbu výzkumného zařízení v místě probíhajících archeologických prací. Toto zařízení by poskytlo základnu pro další průzkum naleziště a dále by sloužilo jako centrála pro studium nalezených artefaktů.

ZNÁMÉ PŘEKÁŽKY

V současné době neexistuje žádný spolehlivý způsob navození indukované pluripotence u dospělých buněk, byť studie projektu Samsara v tomto směru přinesla už několik slibných postupů. Úspěšný vývoj takové techniky je nezbytný pro jakoukoli další činnost projektu Samsara, ať už se týká extrahovaných vzorků jater, či nikoli. Dokonce ani za předpokladu úspěšného vývoje navození indukované pluripotence by tento postup nemusel působit na buňky z odebraných jater anebo by mohl vést k produkci kmenových buněk, jež by pro pro léčbu lidí byly nepoužitelné.

Za předpokladu, že by bylo možné postup, jehož prostřednictvím lze objektu vtisknout thaumatickou energii, zpětně analyzovat a následně jej aplikovat při vývoji thaumaturgických protéz, je téměř jisté, že bude masová výroba a uvedení na trh čelit odporu ze strany agentur pro uchování normálnosti. Tak tomu bude do té doby, dokud se nepodaří thaumatologii skloubit s běžnou fyzikou. Věříme však, že i přes takto limitovaný trh bude vývoj thaumatických protéz nadále velice ziskový.

Bibliography
1. Henningsen, T. F. (1981). Pracovní úrazy: Celosvětová epidemie. Časopis antropologického výzkumu, 69-80.
2. Stefansson, L. J. (1983). Odmítnutí orgánů v moderních nemocnicích. Spis lékařských statistik, 120-129.

« Avatara | ŽÁDOST O DOTACI NA ZKOUMÁNÍ… | SCP-2970 »

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License