Výňatek z Terénního Manuálu Divize PHYSICS 1: Příručka pro Agenty
hodnocení: +1+x
blank.png

Předmluva

Žijeme naše životy na malém ostrůvku zaslepenosti, bez povědomí o temných oceánech nekonečna okolo nás. Neměli bychom se snažit příliš rozhlížet.
- H.P. Lovecraft
- "Volání Cthulhu"

"Nasrat. Podíváme se co je za horizontem."
- Agent "Madrigal"
- Úderný Tým "Noble Phantom"


Po většinu historie lidstva byl náš druh ponechán na pospas silám nám cizím a údajně větším než jsme sami. Magické, či náboženské, mimozemské, nebo extradimenzionální, tyto parahrozby byly Damoklovým mečem nad našimi hlavami od doby, kdy první opice slezli ze stromů, nebo vylezly z vody, záleží na tom, k jaké evoluční teorii se hlásíte.

Už ne. Náš druh si nyní bere zpět vládu nad svým osudem. Jsme ve válce s Tím Co By Nemělo Být: Reálné bojující proti Nereálnému. A vy, jako Koaliční rekruti jste jedni z hrdinů, kteří budou mít v této válce rozhodující roli.

Tento manuál nemá sloužit, jako kompletní návod k paranormálním hrozbám. Jeho přečtení vás nenaučí jak porazit skutečného boha. Takové znalosti přijdou s časem a zkušenostmi. Místo toho poslouží jako výtažek základních principů, které se agenti PHYSICS naučili od našeho založení ve čtyřicátých létech a které se dají aplikovat na všechny scénáře paranormálních hrozeb. Přemýšlejte o tom jako o základu, na němž vybudujete své schopnosti: široké, jednoduché, není to na první pohled patrné, ale je to životně důležité.


Pět Pravidel

1) Jste postradatelní.

V současnosti je na světě více než šest miliard lidských bytostí. Jste jedni z nich. Ať už to zní jakkoliv bezcitně, pokud dojde na výběr mezi vámi a všemi, lidstvo má vždycky přednost. Ze všeho nejdříve se musíte s tímto faktem smířit: nejen kvůli sobě, ale kvůli svým přátelům, rodině a svým nejbližším. Pokud přijde chvíle, kdy se po vás bude vyžadovat ultimátní oběť, musíte to udělat rychle, rázně a bez váhání. I to nejmenší zaváhání může mít katastrofální následky.

2) Nejste na jedno použití.

Koalice nemá neomezené zdroje. Naše počty jsou příliš nízké a hrozby, kterým čelíme příliš strašné na to, abychom si mohli dovolit přijít byť i jen o jednoho agenta kvůli nehodě, nebo hlouposti. Váš život je důležitý, je třeba si ho hýčkat a střežit a pokud ho musíte za něco položit, je třeba ho napřed maximálně využít.

3) V znalostech je síla.

Hrozeb, kterým čelíme je nespočet a každá z nich je jedinečná. Abychom s nimi mohli efektivně bojovat, musíme vědět proti čemu stojíme. Informace spíše než náboje, nebo ostří jsou našimi zbraněmi a potřebujeme jich co možná nejvíce. Nemějte tajemství před svými nadřízenými a kolegy. Pokud se něco dozvíte, předejte to dál, předejte to co nejdříve. Pokud budete zabiti, poslední věcí kterou uděláte by mělo být ujištění, že někdo ví jak jste zemřeli.

4) Neptejte se, prostě to přijměte.

Jsou věci, které nikdy nebudete znát. Jsou věci, které lidská mysl nedokáže pochopit a další věci, které se prostě nikdy nedozvíte. Pokud se budete honit za tím, co nevíte, budete rozptýleni a ztratíte cíl. Jak to jenom bude možné, soustřeďte se na tady a teď.

5) Jste jenom lidi.

Budete dělat chyby. Unavíte se a vysílíte. Budou chvíle, kdy budete jednat hloupě a další kdy se ukáže vaše nečekaná genialita. Nesmíte kvůli selhání zoufat, ani kvůli úspěchu propadnout aroganci. Obě cesty vedou ke katastrofě.

Zlaté Pravidlo

Nikdy nepracujte sami.

Terénní Manuály Divize PHYSICS
« START | Zpět na hlavní stránku GOC | Vybavení a Výzbroj »

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License