Přepis lekce Profesora ████████████ ohledně Éterické Energie a Aspektové Radiace.
hodnocení: +4+x
blank.png

"Dobré odpoledne. Doufám, že jste měli něco dobrého k obědu. Prosím, posaďte se a můžeme začít s druhou částí semináře.

"První část lekce se zaměřovala na tři základní zákony, na kterých thaumatologie stojí a způsoby, jakými mohou ovlivnit rozhodnutí terénního agenta divize PHYSICS. Teď se spolu podíváme na něco více ezoterického. Elánovou Vitální Energii a Aspektovou Radiaci.

"EVE je základní energií, kterou thaumatologie používá. Co přesně EVE je se stále snažíme zjistit, ale zdá se, že je nějak přímo spojená s efektem pozorovatele. Často je popisována jako 'životní energie' nebo 'magické částice', ale takové termíny jsou šíleně simplifikované. Pokud vás spíše zajímají ezoterické aspekty teorie EVE, doporučené čtení najdete v brožurce semináře, ale teď se zaměříme spíše na to, co by se agentům Koalice, jako jste vy, mohlo hodit.

"EVE je vyzařována všemi živými věcmi. Často jí také vyzařují paranormální objekty. Přítomnost EVE není perfektním indikátorem toho, zda osoba, či objekt má paranormální vlastnosti, ale často tomu tak je. Vyšší a silnější úrovně EVE jsou generovány bytostmi s vyšší úrovní vědomí, tedy efekt pozorovatel je u nich silnější a je tedy vyšší i úroveň EVE. Lidé mají vyšší úroveň než zvířata a ta zase vyšší než rostliny.

"Zajímavý fakt, Bohyně, které Služebníci Silikonových Nornir operují, rovněž generují energii EVE. Říkám to jen tak pro zamyšlení.

"Trénink k rozpoznání a identifikaci vzorců EVE je, obávám se, mimo časové osnovy tohoto jednodenního semináře, ale bude vám poskytnut leták s častými vzorci, které si můžete zapamatovat. Teď si to zkusíme.

"Na stolech před vámi najdete Zobrazovače Éterické Resonance COLLICULUS1. U všech jsem již nastavil parametry, takže si to jenom nasadíte na hlavu. Ale ještě před tím vám povím, jak se to zařízení používá.

"Systém je možné nosit na hlavě podobně, jako jakýkoliv jiný headset. Dá se připevnit přímo na hlavu, nebo na vaši helmu. Jiné, menší variace, se dají připevnit i na pušky. Tenhle sestává ze tří komponentů: baterie, headsetu a procesoru obrazu. Vy máte místo baterií prodlužovačky na stolech- Procesor obrazu by měl zůstat ležet na povrchu stolu.

"Až vám řeknu, ale ne dřív, vemte do ruky procesor obrazu a otočte tady tím kolečkem až na 0. To je ovládání toho, jak moc to bude svítit. Potom zapnete kolečka "CAL", "VIS" a "ARI". Až potom přístroj zapojíte do zásuvky a dáte si na ho na hlavu. Potom můžete otáčet kolečkem pro ovládání záření, dokud nebude kalibrační lišta vyvážená. Měli byste vidět osm čtverců, každý s jiným odstínem šedé, od skoro černé po skoro bílou.

"Zkuste si to a dejte si to na hlavu. Budu procházet kolem a kdyžtak vám pomůžu.


"Všichni to máte nastavené? Bavíte se? Je to zajímavé, že?

"To, co před sebou vidíte, je energie EVE, kterou vydáváte vy a vaši kolegové. Jak můžete vidět, různí lidé vydávají jinou barvu a jiný vzor. S cvikem se tyto vzory naučíte rozpoznávat. Zkušený operátor zařízení COLLICULUS dokáže nejen osobu detekovat, ale také přečíst její emoční stav a některé paranormální vlastnosti.

"Také je s tím vidět skrz zdi. Za chvíli aktivuji sekundární systém COLLICULUS v konferenční místnosti vedle. Pokud byste se všichni otočili dopředu…

"Tak, už je vidíte? I přes zeď byste měli vidět přesnou lokaci všech lidí ve vedlejší místnosti. Teď vás poprosím, abyste vypnuli nastavení VIS, ale nechte tam prst. Může být problém ho potom znovu najít, když vypnete nastavení viditelného spektra.

"Líbí se vám to? Měli byste vidět celou místnost vedle. Éterická Rezonance. Starší modely systému ARI dokázaly jenom detekovat vzorce EVE. Tyhle novější dokáží detekovat interakci energie EVE a vykreslit tak mapu okolní oblasti. Rozlišení aktuálně není nejlepší, ale už pracujeme na dalších vylepšeních.

"Á, vidím, že si někdo všimnul, že Midnight je na tom trošku jinak. Jak si jistě pamatujete, Midnight je inteligenční konstrukt, tedy část inteligence vložená do podoby kočky. Jistě si povšimnete neobvyklých výkyvů v její auře a tvarů, které u lidí nenajdete. Její barevné schéma je také mnohem modřejší, než u zbytku třídy.

"Hah, tady ten pán v první řadě si všimnul něčeho dalšího… moje aura je také více do modra. Vzpomínáte si jistě na označení GOC pro thaumaturgy "Typ Modrá"… není to náhoda, to vás ujišťuji. Software tohoto zařízení je navržen tak, aby ukazoval EVE singaturu thaumaturgů jako modrou. Stejně tak to funguje s Typy Červená a Zelená. Typy Černá jsou… to je jiný příběh.

"No, dám vám chvíli na to, abyste si pohráli s nastavením a budu chodit kolem a odpovídat na případné otázky"


"Chtěl bych ukončit tuhle část semináře diskuzí o Aspektové Radiaci, neboli ARas. Protože EVE není jenom indikace efektu pozorovatele. Také je to sama o sobě proměnlivá síla. Když intenzita EVE dosáhne bodu, kdy může měnit realitu, mluvíme o Aspektové Radiaci.

"Takže, abych odpověděl na očividnou otázku: Aspektová Radiace je jenom EVE v dostatečně vysoké koncentraci na to, aby mohla měnit realitu. Je to podobné jako gama záření. Gama paprsky jsou také pouze součástí elektromagnetického spektra, které obsahuje také paprsky X, viditelné světlo, teplo a rádiové vlny.

"U Aspektové Radiace rozlišujeme tři parametry. Odstín, Stupeň a Spletitost. Tyhle tři prvky, plus Intenzita, nám poskytují dobrý způsob jak popsat do jaké míry je realita pozměňována.

"Intenzita se měří v Casperech. Jedná se o velmi technickou definici, do které bych se teď nerad pouštěl. Sto Casperů je považováno za normu. Při jednom tisíci je možné vidět paranormální efekty. Víc jak deset tisíc Casperů už znamená silnou změnu reality. Mám pro vás radu. Pokud nejste speciálně vycvičeni pro vypořádávání se scénáři změny reality, měli byste se vyhnout jakémukoliv ARAD poli vyššímu, než je tisíc Casperů.

"Odstín. Původně odstín používal šest ze sedmi barev duhy, ale to se ukázalo jako problém… agenti často přišli s "Typem Modrá", který měl "3 tisíce, Černý, Tupý, Úzký," což lidi hrozně mátlo. Takže jsme rozšířili stupnici a pozměnili jsme termíny. Aktuálně vypadá takto: Rubín, Topaz, Citrín, Malachit, Safír, Eben a víc než Eben. Nebo taky můžete říct Červená, Oranžová, Žlutá, Zelená, Modrá, Černá a víc než Černá, pokud je to na vás moc složité… ale všechny to zmate.

"Naše jediná obava je, že si lidé budou myslet, že Odstín určuje úroveň nebezpečí, kterou Aspektová Radiace představuje. Tak tomu není. Odstín je spíše pro změření… toho jak "do očí bijící" je způsobená změna. Například, Rubín může znamenat, že jde jenom o změnu toho, jak rychle se nějaký radioaktivní materiál rozpadá, zatímco více než Eben znamená, že se změnilo posledních 50 let historie tak, že nastala událost, která se předtím nestala. Na druhou stranu je ale také důležité brát v potaz Stupeň, Spletitost a Intenzitu… Pokud Rubínová událost způsobí, že plutónium dosáhne okamžitě kritické hodnoty, je to mnohem vážnější, než to, že si Mussolini jednou k snídani dá čaj místo kafe.

"Stupeň je to, čemu mágové říkávali "Bílá" a "Černá" magie. Jinak řečeno, měří nám, jak zničující je výboj Aspektové Radiace. Máme pět kategorií: Dvojitě Tupá, Tupá, Přirozená, Ostrá a Dvojitě Ostrá. Dvojitě Tupá je nejničivější pro chod našeho vesmíru, zatímco Dvojitě Ostrá je nejvíce konstruktivní a změny, které provede, se většinou přidají do samotného přediva vesmíru. To neznamená, že Dvojitě Ostrá změna musí být dobrá… Pokud chcete příklad, vemte si anomální Daevitskou civilizaci. Jedná se o prastarou civilizaci krvežíznivých thaumaturgů, jejichž říše se neustále hroutí, ale vždy se znovu postaví na nohy o pár let později. To je scénář Dvojitě Ostrá, více než Eben.

"Konečně tu máme Spletitost. Ta má čtyři varianty: Skrovný, Volný, Úzký a Zamčený. Vysvětluje se to… obtížně… hlavně proto, že je to jediná charakteristika Aspektové Radiace, kterou nemáme jak detekovat. Jediný způsob, jak změřit Spletitost, je přímé pozorování Typem Modrá, jako jsem já. Ale co musíte vědět je, že Skrovný znamená, že je to divný. Volný znamená, že je to více srozumitelné. Úzký je to, co si většina lidí představí, když se řekne "magie", nebo "ohýbání reality", tedy záležitosti Typů Modrá a Zelená. A jestli někdy uslyšíte "Zamčený", utíkejte, co vám nohy stačí, protože někde poblíž bude Typ Černá.

"Všechno tohle musí znít komplikovaně, to, protože je. Musel bych vám dát kurz o základech thaumatologické fyziky, abych to mohl rozvést dál. Ale všechno tohle blízce souvisí s jednou otázkou, kterou pořád slyším: Proč nepoužívá Koalice magii ke všemu? Proč potřebujeme Úderné a Vyšetřovací Týmy?

"To kvůli Následkům. Pokaždé, když použijete Aspektovou Radiaci ke změně reality, odrazí se zpět od přediva naší existence a způsobí sekundární efekt, kterému říkáme Následek. Formule pro měření intenzity Následku je o něco komplikovanější, ale dá se shrnout takhle: Procento původní Intenzity, opačný Odstín, opačný Stupeň, stejná Spletitost.

"Takže, řekněme, že udělám kouzlo s cílem vytvořit dveře támhle v té zdi, kde žádné nejsou. To by mohlo být tak… 3 kilocaspery, Eben, Ostrý, Úzký. Pokud to zadám do své formule, vyjde mi že… můžu očekávat Následek o síle 1.75 kilocasperů, Rubín, Tupý, Úzký. Možná, že ze mě náhle vyšlehne gama záření. Možná, že koberec v okruhu pěti metrů vzplane. Možná se objeví záblesk světla a zářící runy. Samozřejmě, že když se budu pokoušet něco takového udělat, budu se snažit přesměrovat Následek do toho nejbezpečnějšího možného vzorce. Proto, my thaumaturgové, používáme vyvolávací kruhy a geometrické vzory. Je to k přesměrování Následku do předvídatelných vzorců.

"Na druhou stranu jsou pořád některé postupy, u kterých jsme stále nepřišli na to, jak plně zabránit Následku. Nejznámějším příkladem je aportace. Změna reality tak, že kvantový tunel způsobí, že se velký masa hmoty objeví jinde… je to odporná změna a Následek je obrovský.

"Nejhorší ze všeho ale je, že Následek samotný je výboj Aspektové Radiace a může sám způsobit Následek… a tak dále a dále. Ve skutečnosti existuje teorie, která říká, že Velký třesk byl nejsilnějším magickým procesem ve vesmíru, který se dodnes neustále odráží a způsobuje, že se realita v pravidelných intervalech mění.

"Vidím, že už některé z vás ztrácím. Dáme si další přestávku a až se vrátíte, povíme si o zabíjení a sexu.

Thaumatologické semináře
« Základy Thaumatologie | Zpět k GOC | Thaumatické Postupy »

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License