Scp 5987 1

POZNÁMKA OD NADAČNÍ ADMINISTRACE ZÁZNAMŮ A INFORMAČNÍ BEZPEČNOSTI

Následující složka je digitalizovaná kopie složky Americké Iniciativy Bezpečného Kontejnmentu1 určená pro archivaci. Prosím kontaktuje vašeho HCML Nadřízeného před použitím informací z této složky.

— Maria Jones, Ředitelka, RAISA

Číslo Objektu: 6789-AH

Třída Objektu: Humanoidní Ontokinetická (pravděpodobně)

Úroveň Hrozby: Zelená Aktuálně žádná hrozba

ASCI Protokoly pro Zadržení: Návnada 10 franků byla položena na hlavu 6789-AH a dalších 100 franků bylo položeno za každého člena posádky. Vzhledem k vojenským tažením Císaře Napoelona není Panství noir schopné podporovat ASCI, záležitosti ve Francii ohledně 6789-AH by se měly provádět pomocí zprostředkovatelů.

Popis: Objekt 6789-AH je Francouzský kapitán François Aregnaudeau, kapitán Duc de Dantzig. Předpokládá se, že Objekt je nadpřirozená bytost jisté proslulosti, ale přesný popis vlastností neexistuje. Bylo zpozorováno, že 6789-AH dokáže fyzicky měnit směr lodí, které vidí upravením jejich plachet a mechanismů jak se 6789-AH zlíbí. 6789-AH využilo tuto schopnost, aby navedlo lodě a jejich posádku na souš nebo na kamení a sesbírat všechny zbylé cenné věci.

Díky této schopnosti se 6789-AH stalo vysoce úspěšným bukanýrem ve službách Francie, zajalo přes 30 vojenských a obchodních lodí za méně než 10 let. Zatčení objektu na moři se nedoporučuje. Příslušníci by měli počkat než se 6789-AH vylodí a potopit Duc de Dantzig co nejdříve to jde a tím odříznout možnost útěku.

14/12/1812: V prosinci 1812 bylo ve Francouzských novinách hlášení o setkání lodi s Duc de Dantzig. Kvůli probíhající Druhé americké válce za nezávislost nebylo možné tuto událost prozkoumat.

Spatřili jsme plavidlo plující po moři pozdě v noci zdánlivě bez účelně. Rozhodli jsme se navázat kontakt s posádkou. Pokud by to byli dobří a vychovaní Francouzi pomohli bychom jim v jejich nouzi. Pokud by to byli bandité pomohli bychom jejich nouzi.

Jak jsme se blížili byli jsme čím dál tím více udiveni tichostí lodi. Nebyly tam známky šarvátky nebo bouře, byla v perfektním stavu. Připravili jsme skupinu na přelodění, já byl její součástí.

Nalezli jsme nekřesťanské množství krve na palubě. Vypadalo to, jakoby byla posádka alespoň 50 chlapů velká byla zmasakrovaná. Chlapi vyseli na lanech jako kriminálníci, jiný leželi na zemi s orgánama pohozenejma vedle nich a další měli jednoduše tváře vražený do hlavy pomocí jejich vlastních dělových koulí. Jeden muž, oblečený jako kapitán (,který značně zaváněl jako mrtvola) byl přivázanej na hlavní stěžeň, ruce a nohy probodnuté meči, jako by byl ukřižován.

Zakrvácené papíry v zádi identifikovaly loď jako Duc de Dantzig, trochu proslula loď bukanýrů. Před nějakou dobou zmizela a teď se objevila. Co se stalo? Zbláznila se posádka a svrhla kapitána? Proč by ale zničili sebe tímto způsobem?

Francois se rozhodl loď spálit, nemohl jsem nesouhlasit. Ať se tam odehrálo jakékoliv zlo je lepší ho tam nechat.

Dle vylíčení výše je názor Vedení ASCI, že proti Objektu 6789-AH nastala vzpoura při které bylo zabito, ale před tím stihlo použít své anomální vlastnosti a zabít posádku. Možnost, že ostatní členové posádky Duc de Dantzig měli podobné schopnosti nebyla vyloučena.

Se smrtí 6789-AH byla mise ukončena.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License