Velké Odhalení

Objekt #: SCP-001

Třída Objektu: Neutralized

Speciální Zadržovací Procedury: N/A

Popis: Ach, ano, zdravím, už jsem zas zpátky. Omluvám se. Však víte, jak to je.

Takže.

Jsem si vcelku jistý, že vám již došlo, že jsem k vám celou tu dobu nebyl stoprocentně upřímný. A to ani když jsem říkal, že budu upřímný. Za to se také omlouvám. Avšak musím říct, že když vezmu v potaz povahu našeho vztahu za poslední roky, stejně ani nečekám, že by nějaký nadační zaměstnanec, který si tento dokument přečetl, věřil jedinému slovu. Ve výsledku jaký důvod věřit čemukoli, co říkám, jsem vám dal? Hádám, že žádný.

Takže otázkou zůstává, proč bych se vůbec obtěžoval toto všechno dělat? Když jsem ani nečekal, že byste mi moli uvěřit, proč se o něco takového vůbec starat? Protože … no, protože vás mám rád, SCP Nadace. A také vás nenávidím a jste mi úplně lhostejní a přeji si, abyste se přestali plést do mých záležitostí, a jsem hrozně rád, že si děláte čas, abyste se starali o bezpečnost mých zaměstnanců.

Vidíte? Je to komplikované. Ale po celou tu dobu, co jsme byli spřátelení nepřátelé, mám pocit, že si zasloužíte alespoň něco malého, co by vám pomohlo seskládat dohromady pár kousků hlavolamu, kterým je Dr. Wondertainment. Možná to není celá pravda, ale stejně je to alespoň něco opravdového.

Víte, já jsem vše z toho, co jsem zde řekl.

Ale taktéž nejsem ani jedním z nich.

A, možná to nejpravdivější ze všeho … já už ani nemám tušení, co jsem.

Zdá se to ale tak důležité, že? Tvarovat vše okolo do srozumitelných tvarů. To je samozřejmě to, o co se stále pokoušíte, jak vy jako Nadace, tak i samotná lidská rasa. A, věřte mi, já vím, proč to děláte. Nedostatek pochopení je velice nebezpečná věc. Celé civilizace byly pozřeny svou pouhou ignorací. A vy stále kreslíte vzorce napříč vesmírem, abyste udrželi vřeštící šílenství vašeho okolí pod kontrolou.

A je tu i má stránka, která si přeje, abych mohl udělat to samé. Přeje si, abych mohl jednoduše sepsat vše o sobě do jednoho dokumentu. Nejen, že by vám to všem vše ulehčilo, ale také by mi to bezesporu sňalo spoustu stresu z beder. O kolik jednodušší by věci byli, kdybych na sto procent věděl, že jsem kouzelník posedlý vytvářením hraček, nebo nemorální byznysmen hledající nepřekročitelnou hranici, nebo dědička s komickými super schopnostmi, nebo bůh blesků a chaosu, nebo jen prostý dráteník hrající si se svými obchody, aby se pokusil přivést na tento svět alespoň o ždibec kouzel.

Avšak to je pouze jedna má stránka. Víte, je tu i další stránka. Stránka, která vám chce ukázat, že pochopení celku by nemělo být o tom, že zadržíte jeho část, které ještě nerozumíte. Stránka, která by chtěla, abyste si uvědomili, že pochopení celku podle jeho vlastních podmínek namísto těch vašich vás může zavést k báječnému světu plnému krásy a rozkoše.

Je to malý, avšak důležitý hlásek v mé hlavě, který ke mně promlouvá s jakoby dětskou úctou a zájmem. A když se podívá na vše, co jsem dokázal a vše, co jsem, uměje se širokým, upřímným úsměvem a zeptá se …

"Čím ale budeš teď?"

Zvu vás, abyste se ke mně přidali, SCP Nadace.

Pojďme to spolu zjistit.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License