Hračkový Mág

Objekt #: SCP-001

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: Kvůli své nepředvídatelné povaze byla SCP-001 přiřazena třída Euclid a musí být zadrženo, jakmile bude určena jeho lokace. Do té doby musí být veškeré snahy o zadržení soustředěny na produkty SCP-001, kterým musí být přiřazena individuální označení a speciální zadržovací procedury.

Popis: SCP-001 je mužský humanoid známý jako "Dr. Reginald Philbert Lionel Archibald Westinghouse Wondertainment III", ohýbač reality Třídy II schopný vytvořit různorodé anomální předměty, přičemž se soustředí hlavně na vytváření hraček, deskových her, sladkostí, nealkoholických nápojů, videoher a dalších produktů, typicky směřovaných na děti a náctileté. Tyto předměty distribuuje za pomoci anomálních prostředků z neznámé, velice záhadné lokace.

Je zodpovědný například za vznik Malých Gentlemanů™, sérii živých akčních figurek, které inspirovaly mnohé imitátory. Do série patří například Mr. Ryba, Mr. Smích, Mr. Mýdlo a Ms. Sladká.

Dodatek 001/1 - Historie: Kvůli magicky nezastižitelné povaze entity není o její minulosti moc známo. Avšak ví se, že pochází z dlouhé linie Wondertainmentů, z nichž každý byl sám o sobě nevídaný výrobce hraček. Je známo, že SCP-001 je nesmrtelné stvoření, které zde bylo již od dob dinosaurů, kdy vyrábělo kouzelné hračky pro malé, hodné dinosauří dětičky. Je taktéž známo, že ve skutečnosti neexistuje a je pouhou manifestací zábavy a radosti, která vzešla z představivosti každého dítěte na světě.

Ať už je jeho původ jakýkoliv, je to opravdu senzační starší chlápek schopný konat zázraky mávnutím ruky, pobavit lusknutím prstu a vytvářet potrhlé vrtochy mrknutím oka. Přestože nebylo doloženo žádné ověřené pozorování SCP-001 a detaily se často liší, obecně je popisován jako vysoký muž oblečený ve fialovém obleku a cylindru, s vycházkovou holí a přátelským knírkem ve tvaru "W". S ním spojovaná přídavná jména se pohybují mezi "švarný", "úžasný" a "opravdu docela pohledný na svůj věk".

Také se objevily zmínky o jeho neobvyklých jizvách okolo obou zápěstí, skoro jakoby byly v nějakém bodě odděleny od zbytku rukou a následně znovu přišity. Avšak pravda za tímto tvrzením je podobně jako vše u této entity-

Ugh, ne, ne, ne a ne. Už zase.

Jakkoliv je tento darebný, nekonvenční štramák ďábelsky přívětivý a nonšalantní, jeho příběhu stále něco chybí. Musí být velkolepější nejen ve své úžasnosti, ale také v rozsahu. Možná by bylo na místě uvedení nějakého podpůrného obsazení?

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License