Ohebnost
hodnocení: +6+x
blank.png

Když jsme se s Umělci poprvé sektali, řídili jsme se standardní procedurou. Střílet, pak se ptát, pak rozdat všem amnestika jako bonbónky na narozeninové párty.

To nám dlouho nevydrželo.

Tradiční strategie podle knížky jsou specificky navrženy tak, aby fungovaly proti organizovaným skupinám. Máme instrukce ohledně GOC, Povstání Chaosu, MC&D, Církve, prakticky každé organizace se kterou bojujeme a vždycky je to podle knížky. Vždyť díky těm interakcím tu knížku vůbec máme. S těmi všemi vedeme opotřebovací válku. Dokážeme s nimi udržet krok, protože i když jsou to velké skupiny, my jsme větší a budeme střílet až dokud nám nedojdou metaforické náboje. Ale tahle strategie na Umělce nefunguje.

Není to tím, že by byli větší, než my, protože nejsou. Ale protože opotřebovací válka předpokládá, že obě strany mají centralizované řízení. Musí existovat jednotný řídící bod, který tlačí proti druhé straně. Ale Umělci jsou jiní. Nejsou centralizovaní. Nejsou jednotní. A především, nestřílejí zpátky.

Proto se s nimi nemůžeme střetnout stejně, jako s ostatními 'hráči'. Válka proti Umělcům je, bohužel, na jejich hřišti. I když nám občasně hodí nějaké to SCP, většina toho, co dělají, není směřována proti nám. Je to vypuštěno do světa a prezentováno jako 'umění' a poté zapomenuto. Naší prací je toto 'umění' najít a pokud možno, i samotné Umělce. Je to kultura, nikoliv organizace. Naše nejlepší šance je, že Umělci jsou jenom fáze a když budeme mít kliku, to co je dneska cool, bude zítra nuda. Ano, vždycky budeme mít navrch, ale aktuálně nemůžeme zvítězit. To nejlepší, co svedeme, je omezení jejich dosahu a i tak tenhle boj prohráváme.

Nejde o to Umělce zadržet. Nepodaří se vám je držet dlouho. Jde spíše o to, vědět kde Umělci budou a většinu času se naše informace pohybují na stupnici od 'nemám páru' po 'bůh ví'. Aktuální strategie je taková, že pokud se naskytne příležitost, vyhlédnete si osamělého Umělce, zdrogujete ho, vytáhnete z něj všechno o místních 'výstavách' a poté mu šoupnete dávku amnestik. Potom ho musíte znovu vrátit do jejich přirozeného prostředí. Pokud se vám to povede, Umělec nebude mít ponětí, že jste z něj něco vytáhli a my budeme mít místo a čas na to, abychom zařídili nějaká opatření.

Nezapomeňte tohle, protože je to důležitý: NIKDY neberte Umělce do Oblasti. Pokud se pokusí utéct, BUDOU mít plán a ten bude zahrnovat sebrání čehokoliv, co není na pevno přidělaný a pokusí se vypustit co jenom půjde. Pokud potřebujete Umělce někam uklidit, zajděte do úkrytu. Nenecháváme jejich lokace nikde ve složce. Jakmile budete někam přiřazeni, musíte si zapamatovat kde v okolí úkryty jsou. NEZAPISUJTE nikam lokace úkrytů ale zapamatujte si je a neříkejte o nich nic mimo tuhle místnost. Pokud vím, nikdo z venčí o Nadačním označení 'úkryt' neví a vy to tak budete muset udržet.

Jak už jsem říkal, Umělci jsou necentralizovaní a nedávají smysl, takže je válka proti nim spíše kulturní. Ale, i když je jejich organizace naprosto volná, pořád mají tendenci se shlukovat do menších 'skupin'. Tyhle skupiny pořádají výstavy, vyberou si místo a všechny informace se šíří ústně. To nás dovádí k naší sekundární strategii, která je pro mnohé trochu kontroverzní. Dlouhodobá infiltrace.

Ano, někteří z vás budou v utajení jako Umělci. Ano, budete chodit na výstavy, budete kouřit jejich trávu a ano, pokud to bude třeba, budete sami vytvářet umění. Ano, budete porušovat Nadační pravidla a budete vytvářet anomální objekty. Samozřejmě tu nikdo z vás není schopen opravdu vytvářet anomální objekty tím, že zamáváte rukama a řeknete magická slůvka a proto budete potřebovat pomoc. Tohle téma si vezme na starost Dr. Samuels po obědě. Cokoliv co sami vytvoříte musíte také sami zničit.

Takže na druhou stranu budete porušovat ještě jedno pravidlo Nadace: budete ničit anomálie. Dříve, když jsme nevěděli s čím máme tu čest, zadržovali jsme všechno, co jsme našli. Bylo to masivní plýtvání personálem a zdroji. S většinou toho, co Umělci vytváří, se nedá hnout a spousta z toho je v předměstích. Kdybychom měli zadržet všechno, mohli bychom rovnou přehodit plachtu přes polovinu New Yorku. Ano, ano, ano vím, co si říkáte, porušujeme všechna pravidla. Ale to je jediný způsob jak se s nimi vypořádat a už jsme prokázali, že je to mnohem efektivnější, než standardní procedury. Tohle je jediný způsob, který funguje a v naší branži jsou výsledky to jediné, na čem záleží.

To mimochodem neznamená, že budete ničit všechno, co uvidíte. To je práce GOC. Naším hlavním cílem je zadržení. Sami budete muset posoudit, zda se jednotlivé anomálie dají jednoduše zadržet a pokud ne, pak je zničíte. Pokud je to něco, co si můžete strčit do kapsy, pak to taky uděláte. Pokud je to obrovské memetické činidlo na horkovzdušném balónu, propíchnete balón a jeho zbytky zadržíte. Pokud je to něco, s čím se nedá hnout a narušuje to běh času na Times Square, pak to rozmlátíte na padrť. A další pravidlo, které se snažíme neporušovat, nezabíjejte to, pokud je to živé. Ano, dost pravděpodobně uvidíte i živé instalace. Ne, nebude to, co si myslíte. Je to horší.

Poslední věc. Jedna z největších známých skupinek je vedená chlápkem jménem Kritik. Nikdo o něm moc neví, takže pokud se o něm dozvíte COKOLIV, předejte nám to, protože aktuálně víme akorát to, že existuje.

Tak, to je ode mě všechno, bagely jsou u dveří, Dr. Samuels bude pokračovat za deset minut.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License