Pátá Církev
hodnocení: +1+x
blank.png
Fifthist.png

Ty a já

Bychom si měli udělat výlet napříč galaxií

A pocítit rozbíjející se vlny naší vlastní energie

A vše se dohromady sejde

Pomalu

Tiše


Nazdar chlape, jsem tak rád, že si se zastavil. Mám na mysli, bude to pro tebe… lepšejší než nic. Ne vážně, pojď sem do toho. My nejsme cvoci.

Možná se mně budeš ptát proč tu jsi! No to protože jsi součástí Páté Církve. Je faktem, že jsi sem byl přitáhnut už dávno, nemohl jsi do toho příliš co mluvit. Mohl bys říct, že je to něco jako osud, předurčení, nebo je to možná retro-kouzl-alita. Možná je to takhle pozpátku. Kdo ví. Možná je to i popředu.

Nejsi typ na náboženství, říkáš? Ou, tedy, to je v pořádku. My nejsme na modlení a vůbec na to všechno. Hodně z nás tady je . Církev je jen jedno z těch slov, kterým se lidé ohání. Církev Pětnictví , Pětnický Kolektiv, Pětnické Knižní Vydavatelství, Pětnický Psychadelický Surfový Rock, Pětnický Balzám na rty, a tak dále. Že je to Pětnické, to je vše na čem záleží.

Co “Pětnictví” znamená? Hele není to jméno se kterým by přišlo moje shromáždění. Před nějakou dobou tu byla skupinka hippies nového věku, kteří přišli a vydali knihu. Amící si říkávali Pátá Církev a to jméno se uchytilo… Ale nejpravděpodobnější varianta je, že je tu vždy pět projevů Pětnictví. Vždycky. Obvykle je tu kult na severu, u západu a ehm, máš pravdu. Nikdy jsem neslyšel o žádných komoušských Pětistech nebo něco takovýho.

…Pětnictví tady bylo dokonce všude napříč časem. Pomysli na pětistické prvoky. Popřemýšlej o Pětnických sluncích. Naslouchej stvoření, myšlence vesmíru.

Co je dělá Pětisty? Vzorce, signály, magie. To nemožné. Pětnická myšlenka pomalu přesáhne realitu. Když tato myšlenka dozraje, spadne, jako tralé ovoce bratře, aby bylo snězeno a vyvrhnuto pánem zářících rukou samým. Stane se to realitou. Vidíme ten Pátý svět, bratře. A my také spadneme, jako ten ekpyrotický statek před námi, a vyvrhnuti tam, kam oni.

Nakonec.

My Jižní Pětisté jsme u toho byli celá léta. Snad nás někdo drží abychom se nerozprášili do větru? Nesnášim být paranoidní. Nesnáším pomyšlení, že něco tam venku mělo strach z posledních Jižních Pětistů poté co dokončili své období.

Ale dost všech těch morbidních řečí o umírání a lhostejných cizo-vesmírných přírodních silách a NAPROSTO UTAJENÝCH PARAVLÁDNÍCH ORGÁN-IZACÍCH. JÓ, VÍME O TOBĚ. UŽ NÁS FAKT UNAVUJÍ TVOJE HOVNA! Jsme pořád naživu! Takže jdi k čertu! K čertu s tímhle “Pětnyctvým” a povídání si o “Pětnictví”! Máme balík peněz nevybranej! Z očí mi mazej! Ve vnějším prostoru se ke mně přidej! Ten žabí záznam přehrej! Zažhněte ty svíce! Pošlete šek nebo platební poukázku do Světa 390, tak se naše těla mohou nadmout a vybuchnout, a z té hromady vnitřností my znovu povstaneme jako štiplavý, ftiplavý kouř!

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License